1

Temat: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Jak w temacie.
Ogłaszam się w ten sposób bo nie wiem do kogo można się zwrócić, tzn. kto z elektroników jest w tej chwili "autoryzowany" ;)

ogólnie to k...a jesień idzie!

2

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

? :rolleyes:

3

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

aktualnie Sio2IDE ma już możliwość pracy jako dysk twardy, na plikach etc., trwają prace wykończeniowe, więcej wie pewnie Pajero

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

4

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Sio2SD czy Sio2IDE? Sądziłem że SIO2IDE umarło... ;)

5

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

hahaha, pytanie o kmk/jz a tu tebe wyjezdza z sio2ide :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

szary napisał/a:

Jak w temacie.
Ogłaszam się w ten sposób bo nie wiem do kogo można się zwrócić, tzn. kto z elektroników jest w tej chwili "autoryzowany" ;)


Ja też bym się pisał!!

7

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Przecież Candle robi już coś lepszego... Sam miałem ochotę na KMK/JŻ IDEA ale czekam cierpliwie.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

8

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Wiemy wiemy że robi i doczekać się nie możemy:)

9

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Ale ja chciałbym KMK ze względów powiedzmy choćby "folklorystycznych" ;)
Do kogo się nie zwrócę to nie wykonuje.
Czy naprawdę nie ma mozliwości zakupu tego "mitycznego" sprzętu?
Mór, strach czy co...? :(
Jedno z najlepszych urządzeń dla małego Atari, od lat opiewane przez kilku użytkowników a praktycznie niedopstępne...
Jeśli problem tkwi w opłatach autorskich to przecież sam mogę wybulić autorom należne tantiemy (pod warunkiem,że nie będą zbyt słone).

Ostatnio edytowany przez szary (2010-10-19 21:52:34)

ogólnie to k...a jesień idzie!

10

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Szary to jest nas 2dwóch.
MOże LoTharek by zechciał popełnić 2takie zabawki...?

11

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Trzech. Niezależnie od postępu prac Candla chętnie zanabędę KMK/JŻ.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

12

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Rozmawiałem z kimś kto przedstawił mi przekonywujące za i przeciw, jednak w dalszym ciągu chciałbym zanabyć owe sprzęcicho :) jak już pisałem ze względów "folklorystycznych" :D
Projekt Candle swoją drogą a KMK swoją.
Na podobnej zasadzie zakupiłbym karinke jakby zaxonowi udało się doprowadzić projekt do końca. Fajnie byłoby wreszcie po latach mieć ogólnodostępną dla wszystkich stację do atarki (póki jeszcze można normalnie kupić dyskietki 3,5)
Jeśli jest nas trzech to już jakiś rynek się chyba zrobił?
Przypuszczam, że mogłoby się znaleźć większe grono chętnych jakby popytać.

Ostatnio edytowany przez szary (2010-10-20 10:46:19)

ogólnie to k...a jesień idzie!

13

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Ja owszem (może ta dyskusja zmobilizuje Candle'a do wzmożenia wysiłków ;) )

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

14

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Oby, chętnie bym się pisał na takie nowoczesne rozwiązanie prawdziwego HDD do Atarki jak to projektowane przez Candle'a.

15

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Panowie, moze inaczej? zalozcie watek lista chetnych na konkretne urzadzenie, uzbiera sie minimum 20 osob, wtedy mozna robic serie.  20 osob to minimum dla ktorego oplaca sie puszczac plytki do zrobienia. Do tego wtedy koszt jednostkowy urzadzenia wychodzi taniej bo i czesci w hurcie tansze. A beda chetni to i bedzie zrobione.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

16

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

To najpierw niech Candle napisze czy robienie listy ma sens, w sensie: czy w ogóle wypuści to urządzenie ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-10-20 12:53:47)

17

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Hmm, za Candla nie bede sie wypowiadal ale jak 20 osob by chcialo cos miec to ma sie motywacje. a Tak BTW mam dla ciebie Divide.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2010-10-20 13:03:11)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

18

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Ja tak jak napisałem i tak chciałbym mieć kmk niezależnie od projektu Candle.
Zanim jednak taką listę się założy trzeba by znać choćby przybliżony kosztorys całości i załatwić sprawę opłat licencyjnych aby potem nie było nieporozumień z twórcami, no chyba że Zaxon już takową zgodę na montaż posiada co załatwiałoby problem.

ogólnie to k...a jesień idzie!

19

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

zaxon: dla mnie chyba SD2IEC a nie DIVIDE? ;)

20

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

To jak robimy listę????
MOże Zaxon by popełnił Kmk, przecież też jest dobrym elektronikiem....:)

21

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Eee, ja tu swoje a wy swoje. KMK nie robie ,nie robilem i raczej nie bede robil. jak ktos chce to tu jest http://aim.pelech.net/hardware.htm  , wlacznie z plytkami gotowymi do fabryki. Plytki mozna zamowic w www.drukowane.pl , wystarczy im wyslac to co jest w HDD.zip.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

22

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

W takim razie zostaje jeszcze Lotharek...
MOże on by się podjął????

23

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

No dobra.
Założę wątek w dziale sprzęt ;)

ogólnie to k...a jesień idzie!

24

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Panowie nie jarajcie się tak ponieważ, gdyż KMK/JŻ to montował tylko chyba Simius (i bardzo chyba Duddie) oraz wymagało to zawsze podesłania Atari w celu "dostrojenia do egzemplarza". Bardziej seryjna IDEa, która jest zasadniczo klonem KMK/JŻ często nie działa tak, jak powinna i również wymaga poprawek, nad którymi pracuje Candle. Tak więc radzę się zastanowić i co najmniej poczekać, kiedy Candle raczy opublikować listę rzeczy, które trzeba poprawić w IDEa.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

25

Odp: KMK/JŻ IDE kupię (zlece wykonanie)

Ok Kierowniku :)

Powiedzmy, ze ta lista to póki co niezobowiązujący sondaż, tym bardziej że i tak już nieco wypaczono jej charakter. Miało by wyłącznie o KMK a ludziska już na SD się piszą :D
Ja docelowo chcę jedno i drugie ale poczekam aż Candle sam oficjalnie ogłosi zapisy na swój wynalazek.
;)

Ostatnio edytowany przez szary (2010-10-21 11:05:02)

ogólnie to k...a jesień idzie!