1

Temat: Avatarek -10kb

Szanowny Panie Kierowniku Dely
-czy można trochę podkręcić wielkość avatarka???
10kb to baaardzo mało, nie chcę oczywiście w awatarze wstawić filmu full hd, ale tak z 30kb to było by już super!

Odkryłem to dzisiaj zmieniając avatara i ciężko w photoshopie tak wykastrować obrazek aby miał 10kb :P

Wiem że 5lat temu to by był problem, ze względu na wolne łącza..

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-02-10 09:23:23)

2

Odp: Avatarek -10kb

Obrazek 80x80 ciężko Ci zmieścić w 10 KB??? To chyba w BMP zapisujesz ;) Mogę się zgodzić na 15 KB i na tyle zmieniłem, to i tak ukłon dla tych którzy nie umieją wybierać odpowiedniego formatu pliku w zależności od zawartości.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Avatarek -10kb

Dziękuję!!!
Zawsze to lepiej :P te 15kb niz 10kb :)

p.s
Obrzek w jpg-u  z jakością 0 w photoshopie :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-02-10 10:36:36)

4

Odp: Avatarek -10kb

No i właśnie dlatego Dely słusznie prawi, że niektórzy nie potrafią dopasować formatu pliku do obrazka.
Twój avatar zapisany w .png grayscale, bez _żadnej_ (bo .jpg zawsze jednak coś zepsuje) straty jakości
zajmuje 5KB.

5

Odp: Avatarek -10kb

Człowiek uczy "siem" całe życie :P
Tylko że mój służobowy cs4 nie potrafi poprawienie zapisać niczego w *.png , wszystko co zapisuje ma wielkość 0kb :(

Sprawdzę jeszcze w domu czy cs5 to potrafi :P

6

Odp: Avatarek -10kb

bo to adobe, oni sie na grafice nie znaja ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: Avatarek -10kb

To ja może się dorzucę, nie to żebym chciał zmieniać mój obrazek, ale może możliwe byłoby zwiększenie maksymalnej szerokości? Bo się sporo miejsca marnuje ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: Avatarek -10kb

No fakt, Adam sie ledwo miesci :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep