1

Temat: Chartari #1

Grupa Agenda przedstawia pierwszy numer zina "Chartari", chętnych do głosowania w charts'ach niestety zbyt wielu nie było, to też zapewne czytelników nie będzie zatrzęsienie, lecz mimo wszystko zachęcam do lektury.

http://atari.fandal.cz/download.php?pat … rtari1.zip

Uwaga: aby mieć dostęp do wszystkich artykułów umieszczonych w zinie, należy uruchomić go na Atarynce wyposażonej w co najmniej 192 kB RAM'u, przy 128 kB dostępne są niemal wszystkie teksty, przy 64 kB jedynie kilka.

Ostatnio edytowany przez Piesiu (2011-03-05 13:57:30)

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

2

Odp: Chartari #1

super :) dzieki wielkie, az sie lezka kreci - jak za dawnych lat :) trzymam kciuki zeby ten zin wychodzil w miare regularnie, btw. sa bugi w wyswietlaniu artkow - wybierajac jakis temat otwiera sie inny artek etc :/

Atari800XL 130kb, Atari130XE, Atari65XE, SIO2SD, Atari 1040STe, Atari 2600, Atari 7800

3

Odp: Chartari #1

Zajebisty zin!
Jak za starych dobrych czasów :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-03-06 11:53:23)

4

Odp: Chartari #1

skoro jak w pismie stoi krytyka motywuje autorow, to "scroll" pionowy w zinie ssie wora, kolory w menu sa dobrane tak, ze nie bardzo widac ktory wlasciwie wiersz jest podswietlany, a wcisniecie return na real sprzecie w wiekszosci przypadkow konczy sie przejsciem kursora pietro wyzej - ki czort? komputer ma 320k ramu? malo? ktos nie zrobil detekcji bankow?

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: Chartari #1

Logo na górze mistrz.

A tak na marginesie to można poprosić o artykuły w plain tekscie gdzieś? Niestety, ale obsługa i PRZEDE WSZYSTKIM czcionka (czyli to, co powinno być na pierwszym miejscu) odrzuciła mnie po pierwszym artykule - nie da się po prostu czytać na ekranie. Na emulatorze jeszcze jako tako coś widać, natomiast na real Atari po pierwszej stronie odechciewa się naciskać klawisz żeby obejrzeć drugą. Prosiłbym jeszcze o to, aby osoba, która wymyśliła żółty tekst na pomarańczowym tle publicznie się wybiczowała i nie przyznawała się do tego, ponieważ obciążę ją kosztami nowych, mocniejszych szkieł.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Chartari #1

dely, wcisnij tab - pomaga

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: Chartari #1

pomimo wciśnięcia klawisza TAB czcionka wiele się nie poprawiła. Najgorsza jest literka "W" przy której czytając tekst notorycznie się zawieszam :) - chyba jestem analfabetą ... lub analfabetom (betą - z franc.) :D

Dziwi mnie organizacja pamięci, oraz brak możliwości doczytania artka dla kompów z 64k ram. Czy to takie trudne, jeśli się już maga pisze?

Poza tym - miło jest wreszcie zobaczyć magazyn do poczytania na ATARI :) _

Muzaki fajne, tylko za mało :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Chartari #1

@ Insert - natestowałem się tego cholerstwa (zresztą nie tylko ja) w ostatnich dniach za wszystkie czasy :/, na mojej Atarce 1MB nie zauważyłem przekłamań przy wyborze art'ków, jaki masz config, jeśli 128 kB RAM'cu to możliwe, że niektóre texty nie zmieściły się w pamięci i z automatu zin przerzuca wybór na te,  które są w RAM'ie, trudno mi powiedzieć, podaj szczegóły dopytam kodera.

@As - więcej takich komentarzy i może odwiedziemy jakąś atarowską duszyczkę od przejścia na ciemną stronę mocy ;), dzięki.

@Candle - konstruktywna krytyka zawsze mile widziana, ssanie worów i takie tam już nie koniecznie, no cóż skoro profesjonaliści nie mają "czasu" na robienie czegoś w ten deseń, więc "amatorzy" robią to tak jak potrafią, osobiście przy testach nie odnotowałem błędów przy użyciu return'a jeśli już to szwankowała nieco obsługa z joy'a, teraz takie czasy, że każdy ma inną Atarkę, trudno przetestować produkt na każdym możliwym configu. Chartari testowane było w realu na 1MB i 320kB, ładowane z sio2sd i APE, jak widać to i tak za mało :(.

@Dely - logo na górze to "kooperatiw" Ooza i mój, tak więc dzięki w imieniu nas obu :),  czcionka tak jak napisał Candle staje się czytelniejsza po wciśnięciu TAB'a (ja tam spoko odczytuje ją w realu na C=1084S, a ślepy żem  jako ten kret). Kolory textu i tła to bynajmniej nie żółty i pomarańczowy, ale miodowy i bursztynowy, wiem bo sam je wymyśliłem :P, biczować się nie zamierzam, obciążyć za szkła również się nie pozwolę, zresztą sam mam prawe szkło do wymiany :).

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

9

Odp: Chartari #1

testowalem na 130 xe, tylko taka maszyne mam

Atari800XL 130kb, Atari130XE, Atari65XE, SIO2SD, Atari 1040STe, Atari 2600, Atari 7800

10

Odp: Chartari #1

Piesiu: hint: zamiast przepisywac caly ekran zeby przesunac go o linijke w gore czy w dol, zmienia sie adres poczatku wyswietlania w display liscie, co wiecej, robi to podczas vblanka - wtedy nie wali po galach, a calosc przestaje ssac wor
jesli ssanie worow nie mile widziane, ale slodzenie owszem, to po co pisac ze krytyka motywuje w zinie? hm?
konsekwentnym trzeba byc, a u mnie taryfy ulgowej nie ma nikt

przechodze na tumiwisizm

11

Odp: Chartari #1

Candle napisał/a:

Piesiu: hint: zamiast przepisywac caly ekran zeby przesunac go o linijke w gore czy w dol, zmienia sie adres poczatku wyswietlania w display liscie, co wiecej, robi to podczas vblanka - wtedy nie wali po galach, a calosc przestaje ssac wor
jesli ssanie worow nie mile widziane, ale slodzenie owszem, to po co pisac ze krytyka motywuje w zinie? hm?
konsekwentnym trzeba byc, a u mnie taryfy ulgowej nie ma nikt

Nie wiem, nie znam się,  ja dwadzieścia lat temu zatrzymałem się na poziomie basic'a i vblanki nic mi nie mówią i nikt tutaj nie domaga się słodzenia, a krytykę można wyrazić w nieco delikatniejszy sposób niż rzeczone "ssanie worów".

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

12

Odp: Chartari #1

candle. ja tam lubie "ssanie mojego wora", Ty nie? ;P ;) ;) ;)

Atari800XL 130kb, Atari130XE, Atari65XE, SIO2SD, Atari 1040STe, Atari 2600, Atari 7800

13

Odp: Chartari #1

W założeniach było zrobienie maga na 65kb trzymaliśmy się tego bardzo sztywno.
A tekstów przybywało z dnia na dzień i padały pytania zmieniać wszystko, czy zostawić
do następnego numeru a jeśli drugiego numeru nie będzie?

14

Odp: Chartari #1

ssanie wora jest uznanym standardem, nie wiem dlaczego mialo by sie tu nie stosowac?
delikatne ssanie wora bylo by lepsze? co kto lubi... co kto lubi...

fin

przechodze na tumiwisizm

15

Odp: Chartari #1

ugh, może nowy dział forum. SSANIE PO ŚCIANIE :)

ponawiam więc pytanie :). Czy autor może podmienić fonta, czy trzeba to samemu zrobić? :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-03-06 16:58:38)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: Chartari #1

Brawo. Zin przeczytałam i czekam na numer następny. Votki dla wymienionych na listach ludzi zasłużone :) Jest tam też coś dla mnie bardzo osobistego, z czego szalenie się cieszę. Mam nadzieję, że następnym razem będzie więcej głosów.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

17

Odp: Chartari #1

Panowie z Agendy: Świetna robota! Teksty o fatalnej kondycji sceny niczym Krógera z 2001 roku. :-)

Candle, dely, Pin: Narzekacie, a votki to się nie chciało wypełnić?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

18

Odp: Chartari #1

Fox, ja mam usprawiedliwienie - nie bylo mnie ;)
ponadto nie mozna powiedziec, ze nic dla jil nie robie i umiem tylko narzekac

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: Chartari #1

Jakoś ominęła mnie stromym łukiem gotyckim informacja o głosowaniu - stąd brak mojego głosu :) Moja wina :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: Chartari #1

Artki w wersji zjadliwej dla "okularników" ;).

http://c64scene.pl/Atari/Chartari%2001% … %20txt.zip

Voila!

Ostatnio edytowany przez Piesiu (2011-03-08 01:40:59)

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

21

Odp: Chartari #1

No ale żeby zaraz na takiej domenie umieszczać? ;) Dobrze, że przeczytałem w magu. Chociaż tego cholernego taba znalazłem w ostatnim artykule buuuu...

22

Odp: Chartari #1

Piesiu - chodzi o coś innego, bo cała przyjemność polega na tym, że artki czyta się na Atari. Przynajmniej jak dla mnie :)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

23

Odp: Chartari #1

Hej! Super diskmag! Pryecyztałem tylko jeszcze dwa artykuły, ale są to prawie doskonałe teksty. Myślę to przetłumaczyć cóś do czeskiego (i umjejscić na mój blog) było by interesującym krokiem...

Ja mam też Atari

24

Odp: Chartari #1

Hmm, ja jestem okularnikiem a spokojnie widzę, co jest napisane. factor6, to je dobrý nápad.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

25

Odp: Chartari #1

Piesiu napisał/a:

Uwaga: aby mieć dostęp do wszystkich artykułów umieszczonych w zinie, należy uruchomić go na Atarynce wyposażonej w co najmniej 192 kB RAM'u, przy 128 kB dostępne są niemal wszystkie teksty, przy 64 kB jedynie kilka.

Gratuluje finalnego produktu - czekam na kolejne numery, bije się w pierś za brak votki ale z braku czasu wynikającego z powiększenia rodziny jakoś mi umknęło info o głosowaniu...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim