1

Temat: Gejpal przestrzegam!!!!

przestrzegam!

Na ebayu tylko kupowałem...
Ostatnio miałem chrapkę na:
http://www.atari-forum.com/viewtopic.ph … mp;t=20641

Przelałem sobie odpowiednią sumkę na konto pejpall  i ............
Nawet się prawie dogadałem ze sprzedającym....(1k ojro targowałem na 800ojro... 900orjo i już bym miał)...

MIałem już raz jazdę, z pejgównem  jak kupiłem kumplowi jakiś tam samochodzić na ebayu za 250 orjo dzięki pejgównie.
Ale stwiedziłem że to pewnie pomyłka... Tak i to była pomyłka...

W googlach jest sporo o tym jak pewien serwis wciąga nasze ciężko zarobione pieniążki...
no cóż nie 3kpln a ponad 4k pln "poszło siem walić"...

Dodam że jeszcze jak się ma "konto powiązane" to również potrafią zaatakować bank... (na szczęście kolega  pracuje w banku  i zadziałał odpowiednio !!! co za qrestwo!!! )...

Przestrzegam przed tak łatwą płatnością w ebayu, nie chciałem płacić prowizji dla banku (średnio 25pln od zakupu ebay)
teraz mam za swoje:
- 1k Ojro poszło się je****ć....

PISAŁ CHYBA KIEDYŚ O TYM NOSTY .... i Zaxon mi "wspominał" a je debil zaoszędziłem na jednej transakcji 25pln...
A ja chciałem sobie kolekcjonować 2giego gotowego i działającego falcona z ct63+picopsu w oryginalnej obudowie a na dysku mint + cała reszta... i **j........ przepraszam za wulgaryzmy ale %%%%%%% robi swoje....

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-02-23 21:41:18)

2

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

To jest bardzo ciekawe, o czym piszesz, ale na drugi raz postaraj się to zrobić po polsku, tak będzie nieco lepiej.

:P

HoMeK

3

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

Witam w klubie. Nie denerwuj sie za pol roku ci oddadza. Pod warunkiem ze nie zmienisz adresu, konta, nr telefonu.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

nie mam zamiaru tym qr**om przesyłać skany dowodu paszkortu faktur za prunt i gaz itd...

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-04-05 19:16:55)

5

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

As, to dopiero poczatek...,

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

6

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

U mnie to zdecydownaie koniec!!!!
Staram się tylko przestrzec wszystkich, którym "siem wydaje" że jak bank bierze 20-30pln opłaty za przelew to jest beee...
A pejgej jest za freee ... Oczywiscie jest freeeeeeee jak nie zagarnie dod. salda konta :P

7

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

AS ale możesz powiedzieć co się właściwie stało? PayPal używałem tylko do płatności za jakieś drobne aukcje na ebay. Co oni właściwie Ci zrobili?

8

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

Ale ja delej nie rozumiem co się stało. Możesz pisać do rzeczy ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

9

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

Zajeb* mi ponad 4k pln które miało być na falcon-a ct63 +pico psu w ori obudowie :P

Mam potwierdzić swoje 2 transakcję przez paypal oraz kolega który w pewnym elektronicznym banku jest adminem dał mi znać że ktoś chce zablokować mi konto (nie mam na tym  koncie kredytów, kart debetowych, kredytowych... tylko 3lokaty .......)...

paypal zablokował mi moje 4k pln na 6 miesiecy..
wszystko jest w googlach sorkki ale jestem trochę %%%%%%% w googlach jest trylion takich jak jak i nigdy większość z nich nie odzyskała swojej kaski :(

za transakcję ue babk zgarniał ze mnie min. 20pln...

I chciałem sobie oszczędzić te min. 20pln i założyłem konto pejpal ..... I tym sposobem wyjeb* mnie na ponad 4k Pln..

w sumie już się z tym pogodziłem...
Ale niesmak pozostał :(

Pierwszy raz jak mnie ktoś przekręcił :(

tutaj kilka razy google:

http://hotfile.eu/viewtopic.php?f=8&t=20
http://community.ebay.pl/topic/P322atno … /500008744
http://community.ebay.pl/question/Archi … 1000003964

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-04-05 20:05:03)

10

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

JUtro jak dojdę do siebie to napiszę po ludzku :)

Po prostu zablokowali mi konto paypal na ponad 6miesięcy i jeśli im nie prześlę skanu:
dowodu
paszportu
i kilku rachunków
za gaz
wodę
prunt
internet

nawet jak im prześlę to nie gwarantuje to odblokowania konta.

W sumie dosć ciekawie wydałem 4tyś pln, przelałem na wirtualne konto które mi zablokowali, dodam że tylko kupowałem, płaciłem zawsze na czas itd....

Ale jak czytam sobie o tym w googlach to normalne że na pejpal (specjalniej tak nazwę) ... ...

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-04-05 20:46:32)

11

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

Nie wiem o co chodzi i nie znam się na tym, ale to chyba dobra motywacja do udzielenia odpowiedzi w "Bałaganie". Jeśli zastrzegli sobie do tego prawo w regulaminie, a ty zobowiązałeś się go przestrzegać, to tylko twój problem. Możesz sprawdzić, czy taki regulamin jest zgodny z prawem i próbować swoich sił w UOKiK, prokuraturze, u proboszcza lub u mafii, zależnie komu bardziej ufasz. Powodzenia!

Ostatnio edytowany przez epi (2011-04-05 20:44:28)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

12

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

To te konto miałeś zweryfikowane czy nie? Bo podobno blokowania zdarzają się tylko przy kontach niezweryfikowanych.

13

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

zweryfikowane i powiązane!!!

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

przy otwarciu konat PP nastepuje  pierwsza weryfikacja  , n° karty , adres + przelew 1.5$ dolar z konata dla potwierdzenia , ktory nastpnie paypal oddaje , jezeki z czasem wasze tranzakcje przekrocza sume 2500 $ , PP zgodnie z prawami EU domaga sie dodatkowej weryfikacji , wystarczy copia paszportu lub dowodu + faktura telecom lub faktura czynszu ,lub gaz lub elektryka pracownik PP sprawdza calosc , to trwa 10-14 dni jezeli dokumenty sa ok , konto PP zostaje odblokowane

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2011-04-05 22:07:49)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

15

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

w przypadku firmy doatkowe papiery.. ja mialem zonki tez z paypalem ale bylo to spowodowane :inteligencja" kupujacych - 2 dni po wygrniau aukcji z opisem PREORDERING - DELIVERY in 30 days - zakladali sprawe....

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

16

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

czesc, 
ja mam konto paypal juz od kilku lat, ostatnio zmienilem w jaki sposob moje konto paypal jest powiazane (linked) z kontem karty kredytowej i zamiast normalnej karty\konta mam tego rodzaju karte, "prepaid" tej tutaj: http://www.everydaymoneypromos.com.au/movies/

1. kupuje
2. przelewam wymagana kwote na prepaid credit card
3. place via paypal

jezeli cos im nie gra, moga sobie blokowac  :)

AS... sorry to hear about your troubles  :(

Ostatnio edytowany przez mk (2011-04-06 08:56:43)

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

Lotharek w Twoim przypadku masz moszliwosc uzycz specjalny naglowekw pomaranczowej ramce
sprzedawca jest nieobecny wysylka od ... I sprawy mozesz olac

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

18

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

Miałem konto na paypalu - limit roczny 9600pln - jak zostalo mi okolo 800zl limitu - zalożyłem drugie konto, i cierpliwie czekalem aż na tym pierwszym limit mi się odnowi.

Niestety paypal ma jedną wadę - limit się sam nie zeruje - zeruje go pierwsza płatność po terminie odnowienia (sprawdzone - bo taką sytuacje miałem już 3 razy) - ale nie może ona być większa niż pozostały limit bo inaczej konto jest blokowane - co mnie osobiscie spotkało z pierwszym kontem - przez pomyłkę jednego klienta....

Standardowo żądali skanu jednego z dokumentów - przesłałem prawko, to zażądali dowodu osobistego i rachunku - wiec grzecznie im odpisałem, że ilość informacji powinna im już wystarczyć i więcej papierów nie dostaną, na szczęście przy blokadzie można pieniążki klientowi zwrócić - co też uczyniłem, a on dokonał płatności na drugie konto... i tyle.... teraz cierpliwie czekam aż im przejdzie to jest minie 6 miesięcy....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

19

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

A ja mysle, ze pajpal jest przewrazliwiony i gdy wykryja jakiekolwiek zachowania odbiegajace od normy to blokuja konto "prewencyjnie".
Ktos tu z pol roku temu opisywal jak to zablokowali konto firmowe i zażądali od niego faktur (!) i dowodow wysylki przedmiotow.
Alegro ma ten sam problem: lepiej zabanowac 10 niewinnych niz przepuscic jednemu oszustowi.

Genralnie wiele osob zrobilo ten sam blad co ja: wzielo pajpal wylacznie za "bank" realizujacy przelewy i stojacy "frontem do klienta". Tymczasem w ich zasadach jest wyraznie napisane ze realizuja bardzo szczegolne patnosci, glownie za towary zakupione/sprzedane na aukcjach. Stad ich "wscibstwo". Dodatkowe problemy biora sie przy trasakcjach miedzynarodowych bo w roznych krajach jest rozne prawo bankowe i "zasady dobrych praktyk".

Ostatnio edytowany przez nosty (2011-04-07 08:02:12)

20

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

Gdybym wiedział wcześniej to co teraz wiem to nigdy bym nie założył konta na paypalu i nigdy nie przelał bym im większej sumy pieniążków.

No cóż człowiek uczy się na blędach...
Dziwne jest to w tym że ja nigdy nic nie sprzedałem a tylko kupowałem, czytałem o tym że jeśli jesteś sprzedającym na ebayu i kupujący zgłosi jakiś problem (za dlugo idzie przesyłka, towar niezgodny bądź coś tam innego to od razu blokują konto)..

Mam nadzieję że ktoś dzięki temu tematowi zastanowi się dwa razy zanim załozy konto na paypalu, wczoraj byłem u znajomego prawnika i tak naprawdę to mogę im skoczyć, dopiero po terminie 6miesięcy mogę cos zacząć działać.
A tak przez 6miesięcy mogą do woli  i to za darmo obracać moją kasą :(


p.s.
wiem że jest jeszcze paru na tym forum którym paypal przyblokował kasę i były to sumy sporo większe od mojej..
dzięki za priv-y i chęc wyjaśnień.
Pewnej osobie z tego forum zablokowali 9tyś pln, to też niezła sumka :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-04-07 08:18:56)

21

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

nosty napisał/a:

A ja mysle, ze pajpal jest przewrazliwiony i gdy wykryja jakiekolwiek zachowania odbiegajace od normy to blokuja konto "prewencyjnie".
Ktos tu z pol roku temu opisywal jak to zablokowali konto firmowe i zażądali od niego faktur (!) i dowodow wysylki przedmiotow.

Nie rozumiem, co w tym złego? Oświećcie mnie proszę, może coś przeoczyłem. Faktury i dowody wysyłki to jakaś tajemnica? Skoro wszystko robiłeś zgodnie z zasadami to chyba w interesie przedsiębiorstwa jest wykazanie, że jesteś czysty. Paypal przecież odpowiada swoim autorytetem za poprawność transakcji i woli się zabezpieczyć.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

Dely,w moim przypadku dowcip polegal na tym ze to byl preorder,wiec ludzie wplacali kase na cos czego jeszcze nie ma.Zreszta poza Ebayem. W takiej sytuacji trudno podac tracking number z wysylki ,czy wystawic fakture.Nie wspominajac o tym ze zadali takze dowodu DORECZENIA przesylki do Stanow po 2 dniach od wplaty.A najszybsza wysylka idzie ode mnie do Stanow ok tygodnia-dwoch. Do tego musialem podac skad mam towar ktory sprzedaje i do geniuszy z Paypala nie docieralo ze sam go robie, faktur za czesci kupowane w PL i UK mi nie uznali.Konto mialem juz od 3 lat, dwukrotnie zweryfikowane, wszystkie dane mieli i dopoki robilem groszowe transakcje bylo ok.Gdy tylko pojawila sie konkretna suma na koncie,zostalo zamrozone.Co bogatszym polecam eksperyment, wplaccie na paypala ok 2000-3000 zl i patrzcie na efekt.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

23

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

Dokładnie jak miałem małe sumy 200-300 ojro to było spoko.
Jak tylko miałem 1000ojro to od razu zawieszenie i dodam że nigdy nic nie sprzedałem, ja tylko kupowałem przez Ebay.
Więc 2ga strona nie mogła być poszkodowana skoro wpłacałem jej całą sumę od razu po wygranej aukcji itd. itp.

Dzisiaj idę jeszcze do 2giego prawnika i jeśli opinie będę takie same to muszę sobie poczekać 6miesięcy zanim będę mógł czegoś od nich wymagać.
Chore ale prawdziwe.

Mi już w zasadzie lepiej, mam nadzieję że tym tematem przestrzegę kogoś nieświadomego jak ja...

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-04-07 10:13:42)

24

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

dely napisał/a:
nosty napisał/a:

A ja mysle, ze pajpal jest przewrazliwiony i gdy wykryja jakiekolwiek zachowania odbiegajace od normy to blokuja konto "prewencyjnie".
Ktos tu z pol roku temu opisywal jak to zablokowali konto firmowe i zażądali od niego faktur (!) i dowodow wysylki przedmiotow.

Nie rozumiem, co w tym złego? Oświećcie mnie proszę, może coś przeoczyłem. Faktury i dowody wysyłki to jakaś tajemnica? Skoro wszystko robiłeś zgodnie z zasadami to chyba w interesie przedsiębiorstwa jest wykazanie, że jesteś czysty. Paypal przecież odpowiada swoim autorytetem za poprawność transakcji i woli się zabezpieczyć.

Dely - wlasnie o tym pisalem. Dla mnie pajpal byl (nieslusznie jak sie okazuje) uslugodawcą odpowiedzialnym wylacznie za przelewy. Co bank obchodzi za co ja przelewam pieniadze albo dowody wysylki?? To tak jakby Poczta Polska przy odbiorze przelewu w okienku zazadala od Ciebie kwitow ze wyslales komus sprzedany przedmiot.
To pierwsza kwestia.

Druga to to co opisal AS - zablokowali mu konto bez powodu, na podstwie "przeczuc". I maja jego kase na pol roku bez zadnych konsekwencji.

Ja przypuszczam ze maja jakis automatyczny algorytm wykrywajacy transakcje odbiegajace od wzorca. Tzn jesli ktos operowal przez 2 lata malymi sumami a nagle wplaca 1000Eur, to wlacza sie pomaranczowy alarm i blokuje mu konto. Prewencyjnie, bo odstaje od wzorca. To samo spotkalo Zaxona w momencie kiedy otrzymal nagle wkiesze wplaty.
Ja zostalem poproszony o papiery uwierzytelniajace po znacznych wplatach, na szczescie bez blokady konta.

Nie chce wchodzic w filozofie, ale takie dzialania wpasowuja mi sie w generalna tendencje do coraz wiekszej kontroli i inwigilacji oraz "usredniania" spoleczenstwa, ktore z zewnatrz coraz bardziej przypomina bydlo hodowlane...

Odp: Gejpal przestrzegam!!!!

Z tego co się orientuję, tu nie chodzi o poszkodowanie kogos w transakcji. PayPal jest zobowiązany przez prawo USA do przeciwdzialania praniu brudnych pieniedzy i z tego powodu takie obostrzenia i wymagania.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio