26

Odp: ca-2001 docisk

qbahusak - nie wnerwiaj się tak od razu, to jest forum, tu każdy chyba może wyrazić swoje zdanie.
(tak myślę)
Jeśli ktoś chce mieć jak w oryginale (np. kolekcjoner) to na pewno złoży Ci zamówienie.
A co do kółeczka to to na pewno musi być plastikowe, szło by też na mini tokarce zrobić, ale męka przy tym by była.

analog+hex=?? ??

27

Odp: ca-2001 docisk

:)))))))))))))))))))))))))

Koledzy, ja i wnerwianie? Ja jestem niespotykanie spokojny człowiek :) Po mnie jak po kaczce :)

Oczywiście że drukuję :)

Osobiście uważam, że dzień bez żartu to dzień stracony ... Tak. Stracony.

@syscall, uśmieszek na końcu zdania był domyślny :)

Jak tak patrzę na swój post, to mój uśmiech jest strasznie monotonny, rzekłbym "przylepiony", czy sztuczny.. :/

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-01-13 18:23:10)

28

Odp: ca-2001 docisk

@QBa...to nawet ma swoją nazwę medyczną: "uśmiech sardoniczny"

29

Odp: ca-2001 docisk

Nie, no ale żeby od razu sardoniczny?

Taki malutki uśmieszek hihi.

Do rzeczy. Właśnie obracam w dłoniach świeżutką starutką z powyłamywanymi plastikami CA2001.
Mam to szczęście, że wszystkie niemal są popękane czy połamane, ale jeszcze działają.

A więc zabieram się do modelingu i drukingu.

Talerzyk da się wydrukować, jednak będzie ciut inny, niż oryginał, płytszy, i będzie wymagał obróbki papierem ściernym i acetonem.
Natomiast dźwigienka będzie trochę grubsza, tak na pierwszy rzut oka.

A ten uchwyt, który trzyma dźwigienkę, jest jakby stworzony do drukowania.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-01-17 16:43:51)

30

Odp: ca-2001 docisk

to ile cenisz? za komplet...

31

Odp: ca-2001 docisk

Jak będę to robił, to będzie komplet trzech plastików: płaska kształtka, popychacz oraz talerzyk. Z tymi talerzykami jeszcze sprawdzę; na pewno jednak potrzebne będzie testowanie, czy dobrze wchodzą w otwór dla nich przeznaczony, oraz lekkie przetoczenie (oraz aceton )

Myślę, że ten talerzyk to główny koszt będzie.

Koszt 3 części będzie ok. 30 zł pewnie, o ile "to będzie to". Tak to wyceniam mniej więcej. Mogą być jakieś problemy z tym popychaczem (bo to jednak mały element i płynie). Zobaczę, jak to idzie.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-01-17 20:44:53)

Post's attachments

Screen shot 2013-01-17 at 20.43.04.png 51.2 kb, liczba pobrań: 1 (od 2013-01-17) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

32

Odp: ca-2001 docisk

Czy ktoś chętny? :)

Działa wyśmienicie. I jest bardzo mocne. te dwa pipsztoczki na kabelek po prawej stronie wytrzymują dobre 10 newtonów siły bocznej.

W komplecie będzie na pewno jedno jarzmo (duży element) oraz 2 popychacze. Popychacz jest gruby (nie żal plastiku :) i wchodzi mocno na wcisk (ręką trudno jest go wepchnąć na oś)

Testuję jeszcze talerzyk.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-01-20 05:45:00)

Post's attachments

2013-01-20 05.34.29.jpg 76.9 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

33

Odp: ca-2001 docisk

można tylko jeden element ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

34

Odp: ca-2001 docisk

sorki za wtręt, ale wygląda to bardzo ciekawie, brawa!

35

Odp: ca-2001 docisk

A dzięki, dzięki, w rzeczywistości wygląda to lepiej, bo ten czerwony razi matrycę mego szmelcunga.

@stryker, można, ale tylko piąty :)

I tak będę dawał w kopertkę 2 sztuki popychacza jakby ktoś dwie stacje miał lub wybierze sobie ładniejszy, więc dyszka + wysyłka = 15 zł sam popychacz x 2.

Na sztabach będę miał popychacz x 2 w cenie piwa 0.5l :) (ceny warszawskie)

A iteracji popychacz miał z pięć. Teraz mam ich dużą garść wydrukowaną (różne etapy), bo aby się nie deformowało, trzeba po 6 sztuk drukować.

----
edit - trzy na pierwszym planie to wersja ostateczna.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-01-20 06:56:11)

Post's attachments

2013-01-20 06.52.38.jpg 141.16 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

36

Odp: ca-2001 docisk

To ja jeszcze poproszę zdjęcia w zamontowanej stacji... + filmik z działania :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

37

Odp: ca-2001 docisk

a co to jest? jak się to coś zakłada na tą metalową ośkę? wsuwa się, nie wypada?

38

Odp: ca-2001 docisk

Kuba, ja poproszę 4 sztuki, odbiorę na sztabie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

39

Odp: ca-2001 docisk

@bezrbotny, przeczytaj post 32, oraz tytuł wątku.

40

Odp: ca-2001 docisk

@Duddie, okidoki, jakby co, to trzymam za s..tację :)

41

Odp: ca-2001 docisk

@qbahusak : ile będzie mnie kosztować
- 2 jarzma ( tzw. duży element )
- 4 popychacze

Dzięki

42

Odp: ca-2001 docisk

qba, super rozwiązanie powszechnego problemu!
Jestem zainteresowany 2-3 kompletami, ale poczekam na gotowy 'talerzyk'.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

43

Odp: ca-2001 docisk

Hmm.
W sumie nie wiem, wygląda dobrze
Nie próbowałem na siłę tego popychacza zamontować.
Nie wiem, czy na pewno ten "występ" na spiłowany kawałek tego pręta nie jest z drugiej strony niż powinien być? Na zdjęciu dołożona niebieska linia. Zdjęcia lepszego mi się nie udało zrobić.
Czy to dopiłować?
A może zależy do egzemplarza CA? Ten element z takiej z WD2797. Drugiej (z WD1772) nie rozbierałem dziś.

Post's attachments

dociskacz1.jpg 21.98 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

44

Odp: ca-2001 docisk

Ha.

Mój egzemplarz ma dokładnie po przeciwnej stronie, co twój.

Spróbuj tak:

Zdejmij szarą dźwignię (tę, co się ręką przekręca, jak się dyskietkę zamyka). W środku jest ośka, wkładasz ją z drugiej strony w otworek w ośce, nakładasz szarą dźwignię, a wówczas szlif masz z dobrej strony.

Na zdjęciach opisane elementy i ośka włożona z drugiej strony.

Jeśli się nie da, pisz.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-02-06 15:49:12)

Post's attachments

2013-02-06 15.43.20.jpg 124.11 kb, liczba pobrań: 1 (od 2013-02-06) 

2013-02-06 15.43.35.jpg 127.78 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

45

Odp: ca-2001 docisk

@qbahusak: Jaki byłby koszt kompletu z talerzykiem?

46

Odp: ca-2001 docisk

digisoft napisał/a:

@qbahusak : ile będzie mnie kosztować
- 2 jarzma ( tzw. duży element )
- 4 popychacze

Dzięki

40 zł + 5 zł wysyłka.

Zrób jednak w miarę dokładne zdjęcie tego jarzma, może się różnić, najlepiej je wyjmij i połóż na skaner z każdej strony, tzn skan z dołu, góry i z przodu, w skali 254 dpi, a jak nie, to zdjęcie na papierze milimetrowym.

---
Talerzyk jeszcze mi nie wyszedł dobrze. Jak będzie, to podam kwotę.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-02-06 15:32:51)

47

Odp: ca-2001 docisk

O tym, żeby zdjąć dźwignię klucza i odwrócić nie pomyślałem.

Dopisek:

Montaż to pryszcz, tylko ten sworzeń trzeba obrócić było, żeby było w dobrą stronę.
Ten element dociskający siedzi solidnie, docisk też wygląda na odpowiedni.
Być może jest nawet za wysoki i trzeba będzie ciut dopiłować, ale to tylko takie odczucie jak próbowałem zamykać dźwignię bez przykręcenia uchwytu.
Sprawdziłem tylko na sucho z włożoną dyskietką, bo nie mam chwilowo podłączonego kompa.
Fotka po montażu w załączeniu. Tym razem odrobinę lepsza.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2013-02-06 21:51:59)

Post's attachments

docisk.jpg 75.32 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

48

Odp: ca-2001 docisk

Co do długości wystającej części popychacza, wydaje mi się, że po prostu wydrukowało się większe (dłuższe) o ok. 0.3-0.5 mm, a to z powodu małych wymiarów i rozpływania się plastiku. Troszkę przypiłować i pomalować acetonem, ew nożykiem ostrym lekko ściąć, aby trzymał wymiar, bo inaczej może się szybciej zużyć cały mechanizm, bo na ośkę większa siła będzie dzialała w górę (no ale to nie jest 1050, gdzie była blacha mosiężna, która z czasem się łamała na skutek zmęczenia i się reperowało blachą z puszki po cocacoli (pomysł Arka Łukszo).

Czy możesz jeszcze zrobić zdjęcia na pap. mil. bądź przeskanować tę dużą plastikową część - jarzmo, w której siedzi ośka? Chcę porównać z moją.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-02-06 22:12:01)

49

Odp: ca-2001 docisk

To muszę poszukać papieru milimetrowego, strasznie dawno chodziłem do szkoły, a potomkom też sporo brakuje.
Ale się postaram, tyle, że nie będzie szybko.

50

Odp: ca-2001 docisk

wydrukuj :)
http://www.mathinary.com/download_millimeter_paper.jsp