51

Odp: ca-2001 docisk

Dopiero dziś dałem radę - po kolejnym drukowaniu papieru milimetrowego:
8 obrazków. Czy takie Ci wystarczą? 3,2 MB.
http://blanty.net/atari/jarzmo-ca2001-04032013.zip

Docisk po piłowaniu pilniczkiem do paznokci pasuje lepiej.

52

Odp: ca-2001 docisk

Popychacze doszły :) Bardzo prosty montaż i działa b.dobrze
Wymieniłem w dwóch stacjach choć miało iść tylko do jednej :) ale przy testowaniu drugiej stacji pierdykło nagle na moich oczach i tez trzeba było wymienić :)
W jeden stacji czeka mnie jeszcze wymiana jarzma.... bo widac że niedługo się sypnie(podkleiłem go troche klejem)

"wszystko się kiedyś kończy......."

53

Odp: ca-2001 docisk

Panowie, wrzucajcie jakieś foty jak to wygląda?
ile kosztuje taki komplecik i co już jest zrobione?
to kółko już jest czy jeszcze nie wyszło?

54

Odp: ca-2001 docisk

Jarzmo i popychacz (druk od  Kuby) - u mnie pasuje i dociska idealnie w CA2001, stacja dostała drugie życie :cool:

55

Odp: ca-2001 docisk

Kuba, czytasz jeszcze ten wątek? Jakie są widoki na 'kółka'? Chcę zamówić komplet.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

56

Odp: ca-2001 docisk

uicr0Bee napisał/a:

Kuba, czytasz jeszcze ten wątek? Jakie są widoki na 'kółka'? Chcę zamówić komplet.

Z tyk talerzykiem jest kłopot, to jest bardzo precyzyjne.

Co Wy na to, aby drukować pierścień nakładany na oryginalny talerzyk? (aby ten pierścień utrzymywał talerzyk na miejscu; z reguły talerzyk pęka na obwodzie, pierścień załatwi sprawę :)

Komplet na razie składa się z
- popychaczy 2 sztuki (które czasem trzeba podpiłować, precyzja nakładania plastiku przy tych wielkościach elementu to już wyzwanie :),
- jarzma (tu potrzebne fotki, aby nie wysyłać jakiegoś innego)

A w przyszłości:
- pierścienia na oryginalny talerzyk - powoli utrzymać talerzyk złamany nawet w dwóch miejscach
- wtyczki zasilania (pierwsze próby już wykonane). Wtyczka zasilania to kostka z 4 dziurami montowana w standardowej oprawce DB9.

@lemiel, dzięki za zdjęcia, wynika z nich jasno, że ten plastik jarzma jest ten sam, co i u mnie.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-03-21 04:29:25)

57

Odp: ca-2001 docisk

Jestem zainteresowany tymi plastykami do mojej LDW2000. Gdzie i jak zamówić?

Pozdrawiam
Rafał

58

Odp: ca-2001 docisk

qbahusak - nie myślałeś o tym żeby te elementy sprzedawac na allegro ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

59

Odp: ca-2001 docisk

No właśnie :>

Wyciągnąłem po latach ze schowka pozostałości po maluchu (nie nie XE nie sprzedałem. zaginał mi w tragicznych okolicznościach, ale to na inny temat) a tam  wśród gratów była całkiem ładna CA-2001.
Po włączeniu "zegar" od 00 przelatuje i zatrzymuje się na 39. Więc o ile pamiętam to chyba prawidłowo.
Więcej sprawdzę jak Macgyver przyjdzie do mnie z komputerem, albo jak sam zdobędę jakieś XE.
Stacja CA-2001 ma jednak jeden feler - standardowo - nie domyka się wajcha/blokada dyskietek. Po rozkręceniu - standard - pęknięty biały plastik dociskający.

Stąd moje pytanie: Czy ktoś ma ten plastik wydrukowany na zbyciu? Czy Kuba nadal to produkuje?

Pozdrawiam.
-------------ED------------(2014-06-10)

Ok, już wszystko jasne. Kuba miał wolny komplet.

-------------ED------------(2014-06-13)
Elementy doszły (jarzmo+docisk); Docisk szybko, łatwo i przyjemnie wymieniony.

Ostatnio edytowany przez erOS (2014-06-13 16:19:30)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

60

Odp: ca-2001 docisk

Witam, po latach wyjąłem stację z Atarynką z szafy i niestety zaraz okazało się ze padł docisk i cała jego podstawa z tworzywa. Czy jest jeszcze ktos kto może takie coś posiadać?

61

Odp: ca-2001 docisk

Poproś o dodruk Kubę Husaka - drukuje na drukarce 3D, nie jednemu uratował już du.. stację.

Sikor umarł...