1

Temat: SIDE - pytania szczegółowe

Aby nie zaśmiecać wątku z zapisami na SIDE:

1. W jakim formacie powinny być pliki (gry/dema) na karcie CF w SIDE?
2. W jaki sposób należy przegrywać te pliki na kartę? Pod emulatorem, bezpośrednio z PC-a przez czytnik kart czy jeszcze inaczej?
3. CF powinna być specjalnie sformatowana?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

To i ja podłączę się pod temat z pytaniami:

czy SIDE będzie poprawnie współpracować z MicroSpartaDOS (MSDOS)? Czy spod MSDOS da się przełączać pomiędzy napędami/partycjami klawiszem ich numeru, itp? Wszak to bardzo wygodne narzędzie do ładowania binarek...

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-06-26 10:57:43)

3

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

1. XEX, com, exe itp,
2. poprzez chociazby SIO
3. podzielone na partycje atarowskim fdiskiem
Co do microsparta w tym momencie nie ale rozmawialem wstepnie z Pecusiem i wyrazil zainteresowanie przerobka mikrospartados , dostanie sztuke developerska wiec moze, moze.
Loader do binarek bedzie dzialal prawdopodobnie na zasadzie jak w SIC.To sie jeszcze klaruje.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

ja nie zrozumiałem, to to nie będzie zwykły dysk twardy? tylko coś w rodzaju SIO2SD?

5

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

http://i580.photobucket.com/albums/ss243/harveymarks/worf_facepalm.jpg?t=1258892011

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

też jestem fanem star treka...

7

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

hahahahahahhahhah - dobre. Tego właśnie potrzebowałem na wieczór :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

yny :)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Czyli, kolejne głupie pytanie, powinno teoretycznie bez problemu działać po wpięciu do gniazda cartridge w IDE+? :D

10

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

moim zdaniem tak z tym, że IDE+ musi być podłączone pod XE do ECI, lub w przypadku XL - muszą być doprowadzone brakujące na PBI sygnały do interface'u.

Nie wiem tylko, jak zachowa się soft do fleszowania urządzeń, bo być może ten etap będzie trzeba przeprowadzać "rozłącznie" ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-06-26 22:18:45)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Pod pewnymi warunkami tak:
Fizycznie karte cf czy dysk wypiac z IDE+, wtedy dziala, wlacznie z flashowaniem.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

12

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Instrukcja obsługi dla początkujących jest przewidziana? ;)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

13

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

zaxon napisał/a:

Co do microsparta w tym momencie nie ale rozmawialem wstepnie z Pecusiem i wyrazil zainteresowanie przerobka mikrospartados , dostanie sztuke developerska wiec moze, moze.
Loader do binarek bedzie dzialal prawdopodobnie na zasadzie jak w SIC.To sie jeszcze klaruje.

No byłoby dobrze, MSDOS jest bardzo, ale to bardzo użytecznym programem i bez niego byłoby ciężko... ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-06-27 07:06:08)

14

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Powrócę do tematu - czy można liczyć na krótką instrukcję obsługi?

Przykładowa karta 4GB sformatowana na PC na Fat32, partycje: 1: 3GB (SIDE), 2: 1GB (Sparta - nie mam pojęcia jak go zjeść ale mam zamiar poznać). Pliki przegrywane przez czytnik z PC-a pod windows który widzi wszystkie partycje. Mozliwość tworzenia katalogów i podkatalogów. Dobrze kombinuję czy piszę bzdury?

Ew. jakiego softu będę potrzebował do kompleksowej obsługi SIDE?

Co to jest atarowski FDisk? :)

Wiem że na początku wątku są odpowiedzi na część moich pytań ale w kolejnych miesiącach pojawiały się różne informacje a i samo SIDE rozwinęło sie od momentu zbierania zamówień.

Ostatnio edytowany przez conrad (2011-09-08 11:02:41)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

15

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

karte formatujesz fdiskiem pod sdx
fdisk zaklada partycje APT, ktora windows NIE ROZPOZNAJE, oraz oferuje utworzenie partycji FAT32 ktora musisz pozniej sformatowac pod windowsem
od tego momentu sdx widzi swoje partycje wewnatrz obszaru pctowej partycji APT, a PC partycje FAT32
do side jest dołączony loader, który pozwala załadować dowolną binarke atari bezpośrednio z partycji FAT32 (po prostu kopiujesz na karte pliki np explorerem)
loader ma kilka ograniczen:
w katalogu może być maksymalnie 240 wpisów
długie nazwy plików są ucinane po 31 znakach
katalogi nie sa sortowane
gra nie moze ladować się w obszar między 0x0700 a 0x0A00 (obszar dla dosu) - pewnie jeszcze obnize memlo o 512 bajtów, ale to wymaga sporo pracy

planowany jest tez kopier fat32->partycja sdx dla sdx, ale to sa plany - w tej chwili swoj czas poswiecam sie na onanizowanie sie  nad kolejna pcb ktora mozna sflashowac nawet zdjęciami z cyckami lub innymi przydatkami  Penelepo Cruz lub DODY, np ta

Ostatnio edytowany przez Candle (2011-09-08 11:34:04)

przechodze na tumiwisizm

16

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Candle napisał/a:

karte formatujesz fdiskiem pod sdx

Całą resztę na razie załapałem ale pytanie do powyższego: czy oznacza to że po włożeniu CF i SIDE do slotu atari oprogramowanie wbudowane w SIDE umożliwi mi podział na partycje i przygotowanie karty CF (bez formatu rzecz jasna części FAT32) ? Czy tez potrzebuje osobnego softu z DOSem? (SDX to Sparta DOSX?) (Wówczas da się kartę CF przygotować pod emulatorem Atari800Win?)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

17

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

tak, caly soft jaki potrzebujesz jest juz w dystrybucji SDX która jest razem z cartem

przechodze na tumiwisizm

18

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

A nowe wersje SDX do flashowania SIDE będą dystrybu(t)owane przez stronę SDX? ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-09-08 13:33:27)

19

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

jest sdx image tool, ktorym mozna przygotowac dowolna dystrybucje, czy tez dostosowac sobie swoja wlasna
nie widze powodu by obarczac jeszcze tym team DLT
nie ma raczek...

przechodze na tumiwisizm

20

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Obecnie paczka SDX zawiera:

    * intSDX128 and Atari800 emulator (2.0.3 or newer).
    * intSDX128 "flash"
    * Maxflash 1Mb
    * Maxflash 8Mb (contains MAN on-line help)
    * Atari800Win 4.x and Altirra emulators
    * Turbo Freezer 2005 (contains MAN on-line help, use with Freezer ROM only)
    * SIC! Cartridge (256k version contains MAN on-line help)
    * FooCart/SuperCart
    * IDE Plus 2.0 (contains MAN on-line help)
    * Ultimate 1MB (contains MAN on-line help)

Skoro jest wsparcie "odautorskie" dla IDE Plus, to chyba pytanie nie jest bezzasadne w przypadku SIDE?!
Chodzi mi też o program do flashowania SDX w SIDE... Jest jakiś specjalnie napisany czy działa któryś z powyższych wersji?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-09-08 14:46:29)

21

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

jest, ale być może trzeba wyjaśnić jedno

Ultimate1MB, FooCart/SuperCart, SIDE oraz nowy Freezer kożysta z tych samych rejestrów sprzętowych, więc można użyć tych buildów

przechodze na tumiwisizm

22

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Mam problem z SIDE i Ultimate , ustawiam w Ultimate pamiec np 320kb , stock os i wylaczam sparte. Na side przelacznik SPARTA na ON i podczas uruchamiania komunikat  : Config error 132 i tak x5 . Jak w takiej konfiguracji wystartowac sparte z SIDE, zeby mozna bylo zalozyc partycje na karcie CF ?
Dodam , ze przy ustawieniu pamieci w Ultimate na stock , Sparta z SIDE sie uruchamia, ale za to nie moge odpalic FDISK'a.

Ostatnio edytowany przez axg (2012-01-29 00:58:27)

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

23

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

wyglada na moja wine
jesli mozesz, przelutuj obie kostki pamieci
jesli wolalbys zebym ja to zrobil - zapakuj ladnie i odeslij na moj adres
kazda sztuka jest testowana przed wyslaniem, ale jak widac czasami jednak nie dosc dokladnie - kilka osob dostalo wadliwe (lutowanie)

przechodze na tumiwisizm

24

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

takie config errory sa zwykle w przypadku bledow przy rozszerzonej pamieci, stad moja sugestia
ultimaty testowane sa na 130xe z side lub 1200xl z side
wszystkie testy sa odpalane z partycji sdx jak i fat32

przechodze na tumiwisizm

25

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Candle napisał/a:

takie config errory sa zwykle w przypadku bledow przy rozszerzonej pamieci, stad moja sugestia
ultimaty testowane sa na 130xe z side lub 1200xl z side
wszystkie testy sa odpalane z partycji sdx jak i fat32

Po przelutowaniu pamieci, sparta na SIDE zatrybila.
Dzieki !!!

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600