Temat: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

http://www.pouet.net/prod.php?which=57061
http://files.dhs.nu/demos/smell.zip

U mnie, tak ogólnie to się uruchamia, ale muzyka gra wielokrotnie szybciej niż powinna. Wymaga 14MB ST RAM. Mój konfig: Falcon030 bez turbo ani innych przeróbek, FPU68882@33MHz, 14MB, HDDriver 8.40 z CF.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Muzyka jest tu w mp3.
Zauważyłem, że z jakiegoś powodu (bugi w playerach zapewne) niekiedy Falcon gra MP3 na różnych programach... za szybko.
Na wstępie proponowałbym odpalić tę bicz z controlem. Pamiętam, że w przypadku playera czasami pomagało.
Oraz - jakkolwiek to śmiesznie nie zabrzmi - przegrac na inną partycję i sprawdzić jeszcze raz.
Możliwie - na partycję o innym typie, niż ta, na której program jest aktualnie.
Pozdr.

PS: Aha, to _może_ być też kwestia FPU, niechaj się ktoś mądry wypowie.

Ostatnio edytowany przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM (2011-08-04 23:30:08)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

3

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

No to Was zaskoczę!!
Mi działa ta kolekcja muzyczna zarówno w trybie 030 jak i 060 :)

W obu przypadkach działa poprawnie wszystko gra tak jak być powinno, nie zauważyłem problemów.
Falcon odpalany normalnie z hdriverem, xtendosem itd. itp. bez wciskania control, shift bądź innych fortepianowych kombinacji klawiszy :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-08-05 07:15:29)

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

FPU nie powinno robić żadnej różnicy.

W demie muzyka jest (na 99%) w MP2. Falcon nie jest na tyle szybki żeby odtworzyć MP3 wielokrotnie szybciej, ledwo jest w stanie odtworzyć ja wystarczająco szybko, i to też nie zawsze (joint-stereo jest odtwarzane jako mono). Player MP2 jest (chyba) jeden (w sensie kodu - różne odtwarzaczki używają tego samego) i jest używany w wieeeeelu demach, tak więc player raczej nie jest problemem. Player MP3 na Falcona jest na pewno jeden (w tym samym sensie).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Playery mp3 są na pewno 2 ( więcej nie znam, co nie znaczy że nie ma ):
Falcamp
Aniplayer

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

jury: ja brałem pod uwagę playery chodzące na gołym Falconie. Aniplayerem rozsądnej mp3 na gołym Falconie nie posłuchasz.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Może w jakiejś ostatniej wersji Aniplayer'a to mogło by tak być, ale kojarzę że kiedyś bezproblemowo ( tak mi się przynajmniej kojarzy ;) ) słuchałem mp3 na gołym Falconie właśnie w Aniplayer :)
Pozostaje jeszcze kwestia rozsądności mp3, dla mnie wystarczało 128kb/s ale chyba i wyżej też słuchałem na F030 w tym player'rze. Aż chyba sprawdzę to w weekend.

8

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Adam, też wydaje mi się (bo było to parę lat temu), że odsłuchiwałem jakieś MP3 pod AniPlayerem "na golasie" i było ok. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić :D

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

9

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

nie słyszałem nigdy o tym. Raczej niemozliwe.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Dlaczego nie możliwe na gołym falconie posłuchać mp3?
http://www.youtube.com/watch?v=9OZpn5BHwGo

Czy te wszystkie playery wykorzystują DSP ?

11

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Ale tu nikt nie kwestionuje słuchania mp3 na Falconie. W Falcamp'ie jest to możliwe bezproblemów, chodzi o Aniplayer. A na tym filmie mp3 jest właśnie puszczane w Falcamp. No cóż, postaram się w weekend sprawdzić czy da się odtwarzać mp3 w Aniplayer i zobaczyć czy ten music disk o którym pisze uicr0Bee też nie gra muzyki za szybko u mnie.

I tak, te playery używają DSP, bo na gołym 68030 nie ma najmniejszych szans "zagrać" mp3.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-08-05 11:44:20)

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Na gołym Falconie, w Aniplayerze to tylko bardzo niski bitrate - wiec bardziej opłaca się słuchać mp2, bo można spokojnie użyć wyższego bitrate, a całym dekodowaniem zajmuje się DSP przez co obciążenie CPU jest minimalne.

Falcamp, dzieli dekodowanie mp3 pomiędzy CPU i DSP, przez co można słuchać praktycznie dowolnych mp3 (jedyna minus, mp3 zakodowane w trybie joint-stereo są odtwarzane jako mono). Te kombinacje wynikają z tego, że DSP ma za mało pamięci żeby zdekodować mp3 samodzielnie, i prawdopodobnie jak by miała jej więcej to mogłoby mp3 dekodować bez problemów, ale tu może sqward się wypowie, bo on się znacznie lepiej ode mnie na tym zna.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Hm, pamiętam, że kiedy miałem TT to *chyba* słuchałem MP3 128 kbit/s - no ale TT miało 32 MHz.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

dely: jeśli to było mono, to jest to możliwe. Kiedyś czytałem że 'teoretycznie' na dekodowanie jednego kanału mp3 przy bitrate 128 kbit/s potrzeba ok. 20 'MIPSów' (cokolwiek to jest ;)), więc TT ma szanse dać radę zdekodować jeden kanał.

I tu notka historyczna: FalcAMP jest oparty na amigowej odtwarzaczce (która nazywała się bodaj mpega), gdzie wszystko co się dało przerzucono na DSP. Jeśli dobrze pamiętam, to mpega do 'normalnej' pracy wymaga co najmniej 040 (25MHz)? Tak więc widać tu wyraźnie siłę DSP.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

15

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Adam Klobukowski napisał/a:

ale tu może sqward się wypowie, bo on się znacznie lepiej ode mnie na tym zna.

FalcAmp na 030 wykonuje dekompresję Huffmana. Jest to bezstratna metoda kodowania (jako kompresja sama w sobie słaba, ale jeśli użyta w kombinacji z innymi metodami daje całkiem niezłe rezulataty). Niestety do dekodowania huffmana potrzeba albo dużych tablic (żeby zrobić to szybko), albo trzeba wędrować po drzewku dla każdego bitu co jest bardzo powolne. DSP w FalcAmpie jest użyte prawie w 100% więc jedynym rozwiązaniem było zrobienie tego dekodowania na CPU (gdzie pamięci jest relatywnie dużo).

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

16

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

A mi coś świat, że na PC (386) był(y) programy które najpierw "rozpakowywały" mp3 do wav i dopiero później odgrywały kawałek z hdd. Trwało to wieki ale działało :-) Może na Falkonie/TT też użyto takiej metody?

Ostatnio edytowany przez marekp (2011-08-05 13:25:07)

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

marekp: używano i owszem, bo pierwsza 'odtwarzaczka' na Falcona to był de facto port 'unixowego' playera mp3, napisanego w C, który dopiero na 060 był w stanie dekodować w czasie rzeczywistym.

Ze starych czasów pamiętam że WinAMP na 486 ledwo dawał radę.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

18

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Adam: true, pierwszych mp3 słuchałem u zioma, który miał 486 DX2/66 i bardzo słabo działało. Potem tenże zakupił P233 z kartą sprzętowo dekodującą DVD + napęd i stał się najlepszym kolegą na osiedlu :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

A mi za offtopicowanie szanowne kierownictwo podpisuje posty :P Abym nie off topicował :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-08-05 13:52:22)

20

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

na 486dx2/66 spokojnie sie dalo odtwarzac mp3 ztcp 2 programami. jednego nie pamietam, ale drugi to cubic player

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

Muzyka jest tu w mp3.
Zauważyłem, że z jakiegoś powodu (bugi w playerach zapewne) niekiedy Falcon gra MP3 na różnych programach... za szybko.
Na wstępie proponowałbym odpalić tę bicz z controlem. Pamiętam, że w przypadku playera czasami pomagało.
Oraz - jakkolwiek to śmiesznie nie zabrzmi - przegrac na inną partycję i sprawdzić jeszcze raz.
Możliwie - na partycję o innym typie, niż ta, na której program jest aktualnie.
Pozdr.

PS: Aha, to _może_ być też kwestia FPU, niechaj się ktoś mądry wypowie.

Uruchomienie z wciśniętym Control z tej partycji co wczoraj, jak i z innej (są różnego typu) nic nie zmienia. Tak właściwie to nie jest to zbyt szybkie odtwarzanie, tylko może raczej odtwarzanie przypadkowych dźwięków? Ciężko powiedzieć, w głośnikach jest kaszana w szybkim tempie, a czas odtwarzania w demie idzie w normalnym tempie.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

22

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Facona nie mam juz od 8 lat ale kiedy mialem to odtwarzalem mp3, ale byly one z mniejszym bitrate.
Jak juz chcialem posluchac czegos z wyzszym bitrate to odpalalem dopal (mialem wbudowanego Phantom'a) no i dzialalo to calkiem przyzwoicie. Z tego co mi swita to chyba uzywalem Falcamp'a ale moge sie mylic.

Chcialem kupic teraz Falcona ponownie, ale sa one po za moim zasiegiem finansowym :(

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2011-08-06 17:46:44)

23

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Monsoft napisał/a:

Chcialem kupic teraz Falcona ponownie, ale sa one po za moim zasiegiem finansowym :(

Przeprowaziłeś się do Polski?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

24

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Monsoft napisał/a:

Chcialem kupic teraz Falcona ponownie, ale sa one po za moim zasiegiem finansowym :(

A z tego co pamiętam, to Twój Falcon poszedł przez Allegro za grosze, no cóż, nic tylko żałować :D :P

25

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Squard: nie, nie wracam do polski puki co, wyprowadzilem sie tylko z Londynu, w okolice Windsor'u bo dostalem prace za miastem, a mialem juz dosyc dojezdzac 2 godziny w jedna strone do roboty

Jury: Mojego falcona sprzedalem 2003 roku za chyba ok 800zl (lub jakos tak). Jak bym wiedzial iz wyprowadze sie z usa spowrotem do europy to bym go zatrzymal. Mam nadzieje ze jeszcze ktos go uzywa :)

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2011-08-06 23:51:59)