101

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

cytat z wiki

MP2 (ang. MPEG-1 Audio Layer-2) to format stratnej kompresji dźwięku.

Najpopularniejszymi programami służącymi do odsłuchiwania plików MP2 są Winamp (na platformach Windows i Mac OS) oraz XMMS (w Linuksie).

Używany jest w rozgłośniach radiowych, ponieważ w porównaniu z MP3 oferuje znacznie lepszą jakość dźwięku, równocześnie wymagając mniej przestrzeni dyskowej niż Wave PCM. Jest on również obowiązującym formatem dźwięku na płytach Video CD i Super Video CD, oraz jednym z formatów dopuszczalnych na płytach DVD-Video.

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

No to pewnie zależy od atrybutów (kbps, rozdzielczość itp). Fachowcy jacyś może się wypowiedzą.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

103

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

Nie, MP2 jest stare.
Lepiej brzmi MP3.


A mp3 niby nowszy? Obydwa "wyszły" w tym samym roku.

104

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

MP2 to, w skrócie ujmując, uproszczone MP3. Przy tym samym bitrate, MP2 brzmi gorzej od MP3. Głowne zastosowanie MP2 to (chyba do dziś) transmisja danych stacji radiowych FM z cenrum nadawczego do poszczególnych nadajników. DSP w Falconie daje sobie z tym radę bezproblemowo. Z MP3 samo DSP nie daje sobie rady, bo brakuje mu pamięci (dekodowanie na Falconie jest rodzielone pomiędzy DSP i CPU). Czy jakby Falconowe DSP miało więcej pamięci to by dało radę samo dekodować, to nie wiem, ale założę się że Sqward wie :)

FLAC to może rządzi, ale niestety jest słabo wspierany przez 'wielkich' producentów (jak to bywa z projektami open source). AAC jest niezłe, no i jest elementem standardu MP4.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2011-12-16 18:04:42)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

105

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

fakt z tym flakiem :) ma kilka albumów w tym formacie i faktycznie są świetne jakościowo.

używam od kilku lat linuksa i tam często mam proponowany foramt Flac, lub Ogg

Ostatnio edytowany przez secon (2011-12-16 21:20:35)

106

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Adam Klobukowski napisał/a:

FLAC to może rządzi, ale niestety jest słabo wspierany przez 'wielkich' producentów

Skad taki osad? Masz cos moze z nimi wspolnego?
Jak sie kupuje muze via net to masz mozliwosc zakupu wlasnie w formacie FLAC, ktory jest drozszy od mp3. Ale za to jaka jakosc. Mniam.

P.s. Zeby nie byc goloslownym: https://www.livemetallica.com - oni przeciez do 'malych' nie naleza.

107

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Stąd że mój telewizor Sony nie obsługuje formatu FLAC.
Jakość FLAC to 100%, bo to format bezstratny. Ja się do tych co potrafią odróżnić dobrze zakodowaną mp3 od oryginału nie zaliczam, więc mi to powiewa ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

108

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Telewizor O.0?!?!
Muzy slucha sie raczej na innym sprzecie niz tv set... Nie bede pisal o tym, ze nie mozna, posiadajac np. zestaw kina domowego z dobrym dekoderem... ale pure telewizor do muzy to feee ;)

109

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

A ja słucham na telewizorze :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

110

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

So enjoy... :P

P.s. Pewno dlatego nie slyszysz roznicy :)

111

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Szczerze, to mnie ta różnica nie interesuje. Albo inaczej: nie stać mnie na kable zasilające za 10K PLN i inne bajery ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

112

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

MP2 jest też używany w cyfrowej telewizji (satelitarnej, naziemnej i kablowej) do spółki z AC-3, rzadziej z AAC. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

113

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Sądzę, że 99,99% osób nie odróżni w ślepym teście pliku FLAC, czy zwykłej płyty CD od AAC. A 99,9% od MP3 320 kb/s.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

114

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

FLAC od plyty CD nie da sie odroznic bo to format bezstratny i bedzie brzmial w 100% tak samo :)) Ale z tym odroznieniem od mp3 w 320 to ja bym powiedzial nawet 192 czy 256 a i tak ilosc ludzi nie slyszacych roznicy nie zmniejszy sie znacznie :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

115

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Przeczytaj dokładnie, bo poczułem absmak. Nie napisałem nic o odróżnianiu FLAC od CD, bo to oczywista oczywistość, że się nie da.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

116

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Ja mam absmak od rana, christmass party firmowe bylo wczoraj i slowa "czy" nie zauwazylem. W ogole obraz na monitorze jakis taki rozmyty...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

117

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

dely: oczywiście że jest róznica pomiędzy Flac a CD. Przecież wszystko zależy od zastosowanego transportu CD*, kabla, kondycjonera, podstawek pod transport CD* (żeby nie drgał), maści do płyty i wkładki do transportu CD* zmniejszającej drgania ;D

*transport CD to w języku hi-fi po prostu napęd CD.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

118

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

A właśnie, zapomniałem o kondycjonerach.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

119

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Adam, a złote kable? Albo molibdenowe czy platynowe? Audiofilskie wydania płyt? Niwelatory jittera? no i kabli sieciowych do samej elektrowni co najmniej pozłacanych? Wyłączanego wyświetlacza CD, bo zakłóca?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

w waszym wieku " czujecie " jeszcze roznice pomiedzy audifilska wersja i mp3 ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

121

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Duddie: wiesz, bez dobrze wygrzanych kabli to nie ma o czym mówić ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

122

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Dla mnie szczytem są kondycjonery. Tego wynalazku nie przebije chyba jeszcze długo nic.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

123

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Spadłem z fotela, gdy przeczytałem co nieco o tym ustrojstwie: http://www.amparoaudio.com/kondyc.htm :)

Audiofile doszli do takiego poziomu paranoi i autosugestii, że chyba niedługo w ofertach firm audiofilskich pojawią się specjalne bunkry z potrójnymi ekranami anty-EMI. :P

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

124

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Takie ? :) :)
http://lh4.ggpht.com/-REpU-o9y1xY/Tu0zQUU9YYI/AAAAAAAAAeE/kpKyAt48eik/s512/IMG_8361%252520%252528Large%252529.JPG

125

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Adam Klobukowski napisał/a:

Duddie: wiesz, bez dobrze wygrzanych kabli to nie ma o czym mówić ;)

Wygrzane to jedno, ale kierunek włączenia to drugie... :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...