Temat: Kup teraz na "Ebay"

Mam pytanko czy zakup na aukcji ebay przedmiotu z opcja "kup teraz"jest wiążące ?
Czy osoba moze sie rozmyslic i ma prawo mi tego nie wysłać ?
Zakupilem dwa dni temu na aukcji programator w okazyjnej cenie - gosciu chyba sie pomylil z cena przy wystawianiu. Dalem 25 E + przesylka
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie … 0552071376
Teraz patrze poprawil na 130E ...
Dostalem wczoraj meila (w jezyku niemieckim) ze cena przekracza 22E i moga zostac naliczone jakies oplaty celne przy wysylce i oni za to nie odpowiadaja jak cos... bla bla bla... to jakos zrozumialme....
Ale dzis nagle mi napisali (jezeli translator nie klamie) ze nagle maja braki w magazynie i czekaja na dostawe ktora ma byc 23 sierpnia....i jak niechce czekac moga oddac kase.
"Lieferverzögerung für eBay Fixed Price DE Artikel #140552071376

vielen Dank für Ihren Kauf bei Virtual Village. Leider müssen wir Ihnen
mitteilen, daß Ihr TOP3000 USB Programmierer Programmer kurzfristig
vergriffen ist.

Wir erwarten am 23 August 2011 eine neue Lieferung, sodass wir Ihren
Auftrag in Kürze bearbeiten können.

Wir entschuldigen uns vielmals für die Verzögerung.
Sollten Sie nicht so lange auf den Artikel warten wollen schicken Sie uns
bitte kurz eine Nachricht, wir erstatten Ihnen dann selbstverständlich den
gesamten Kaufbetrag zurück.
**************************************************************************
Wichtige Information zu Bewertungen und zur Eröffnung von Streitfällen
auf eBay!

Ebay bestraft Verkäufer basierend auf der Anzahl eröffneter Streitfälle
und negativer oder neutraler Bewertungen!
Wurde einmal ein Streitfall von Ihnen eröffnet, gilt diese Transaktion
für EBAY als unwiderruflich "schlecht" und damit für UNS als "verloren".


Geben Sie uns daher die Möglichkeit, Ihre Bestellung mustergültig
abzuwickeln - ohne Streitfall oder schlechte Bewertungen! ."

Czekac czy beda zwodzic ?
Co o tym myslicie ? ;)

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-08-17 22:32:53)

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Kup teraz na "Ebay"

23ci za 5 dni
wyglada mocno podejrzanie ale 5 dni raczej spokojnie mozesz poczekac?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Zapłaciłeś paypalem? Paypal przyjął kasę i napisał, że gość otrzymał? Korzystasz z ochrony kupujących. Cytat:

Zasada działania

W przypadku wystąpienia problemu z transakcją możesz otworzyć spór w Centrum rozstrzygania systemu PayPal. Zaloguj się do swojego konta PayPal i kliknij łącze Zgłoś problem po lewej stronie.
Serwis PayPal umożliwi wymianę informacji między Tobą i sprzedającym. Jeżeli wynik tego procesu Cię nie zadowoli, możesz przekształcić spór w roszczenie.
Po analizie roszczenia firma PayPal podejmie decyzję w sprawie zwrotu kosztów.
Wymagania kwalifikacyjne

Roszczenia można składać w związku z materialnymi artykułami fizycznymi, które nadają się do wysłania pocztą i których sprzedaż nie jest zabroniona.
Kupujący może otworzyć spór tylko w przypadku dokonania w systemie PayPal pojedynczej płatności odpowiadającej całkowitej cenie przedmiotu i tylko przed upływem 45 dni od tej płatności. W przypadku niezadowalającej reakcji sprzedawcy spór należy przekształcić w roszczenie przed upływem 20 dni od otwarcia sporu
Warunkiem objęcia płatności ochroną jest dokonanie płatności za pomocą przycisków Zapłać teraz na stronach serwisu eBay lub powiązanie płatności na stronach serwisu PayPal z odpowiednim numerem przedmiotu wystawionego w serwisie eBay (numerem aukcji).
Kupujący może zgłosić tylko jedno roszczenie związane z daną płatnością.

Ostatnio edytowany przez jer (2011-08-18 06:22:27)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

4

Odp: Kup teraz na "Ebay"

To nei chodzi o kase :-) bo ze ubezpieczony jestem placac w paypal to wiem :-)
Ale bardziej zalezy mi na tym programatorze ;-) z okazji ;p
Poczekac moge... mam jeszcze stare programatory wiec no problem :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Dostalem taka odpowiedz
"we are truly sorry to inform you that due to big b2b order from australia the article was out of stock. Therefore we will fully refund your money to your paypal account. Should you agree with this solution, please let me know.
   

Mario Hadiprasetya

Kundenservice – DE"

Co w takiej sytuacji zrobic ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Nie zgadzać się :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Kup teraz na "Ebay"

I zagrozić tym że napiszesz do ebaya że sprzedawca, sprzedaje towar którego nie ma!
Trenowałem takie coś z dwa razy na allegro i bardzo mogło "postraszenie" sprzedającego i towar nagle się znalazł :P

8

Odp: Kup teraz na "Ebay"

To może ktoś pomoże mi to napisać ? ?
Bo w sumie bardziej zależny mi na programatorze niz na zwrocie kasy...
Zapraszam na priv :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Meine liebe Frau zadeklarowała się pomóc w tłumaczeniu.
Napisz co chcesz a my to przetłumaczymy, upięknimy i w ogóle dokopiemy Krzyżakom.
Szykujcie się na drugi Grunwald :) :)

10

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Ta cena to nie była pomyłka, to popularna na Ebayu i na Amazonie metoda robienia z człowieka debila. Przyciągając Cię lipną ceną liczą na to, że później dopłacisz do tej wyższej a w razie czego mogą Cię zbyć "outofstockiem".

Napisz do Ebaya, że sprzedawca chce Cię wyzyskać, programatory wcale mu się nie skończyły bo przecierz sprzedaje je nadal na tej samej aukcji.

11

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Czyli mam zalozyć spór ? Czy wpierw napisac do sprzedajacego ?
Jak to najlepiej napisać ? Żeby poskutkowało ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Ja bym od razu pisał do eBay, bo goście i tak Ci nie odpowiedzą albo znowu napiszą megakontrakcie ale tym razem do Laponii.

13

Odp: Kup teraz na "Ebay"

najpierw napisz do sprzedajacego, ze takiej sciemy nie przyjmujesz, ze sprzedaja nadal tyle ze w wyzszej cenie, ze w razie nie przeslania towaru i dalszej gry na zwloke rozwiazywal sprawe bedziesz przez zalozenie sporu - co moze dla nich wiazac sie z wiekszymi konsekwencjami.

a... i podaj od razu info ze oczekujesz 24h na informacje o nadaniu przesylki...
tj. podaj konkretny termin kiedy zaczniesz sprawe z pomoca ebuy zalatwiac - bez tego moga dalej grac na zwloke.

Ostatnio edytowany przez jellonek (2011-08-24 14:36:35)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: Kup teraz na "Ebay"

POwiem tak oni sprzedaja w j.niemieckim... mozna do nich pisac po angielsku... ale jak wklejam im to z translatora to jakos estetycznie to nei wyglada.... moze by ktos mi takie pisemko skrąbną na szybkiego ? Co by to zrozumeili...jezeli nie to walne im z googla....ale niewiem czy zrozumieją ...

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Dostałem kolejną odpowiedz:
"The sold-out items will not be withdrawn from our eBay shop, or we will lose the stored records of the item sold on Ebay, for reinstatement, we must also pay additional listing fees.

To ensure that no one buys is not available active listings, we have the product price increased by 100 €.

We can only refund your money back to your paypal account.



Mario Hadiprasetya

Kundenservice – DE"

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Ja bym się nie certolił z nimi i od razu pisał do eBay.

17

Odp: Kup teraz na "Ebay"

tez juz bym sie pogodzil z tym, ze nie przysla mi sprzetu.
tez bym juz to do ebay zglaszal...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Z pomocą BartoszP - daliśmy spór na ebay'y...
O godz. 14.48 dostalem z ebay informacje ze "Przedmiot zastał oznaczony jako wysłany."
I o 15.08 meila od nich zatytulowanego " Ihr Artikel wurde soeben per EMS versandt."
I w treści
"Wir erwarten dass Ihre Bestellung in folgendem Zeitraum zustellen wird:
Do, den 1. Sep - Mo, den 5. Sep
Registrierungsnummer: $trackingCode 

Bitte beachten Sie, dass es bis zu 24 Stunden dauern kann, bis die Nachverfolgungsinformationen verfügbar sind. Wir möchten auch darauf hinweisen, dass Pakete nur Werktags zugestellt werden.
    Wir haben den folgenden Artikel in Ihr Paket hineingetan:    TOP3000 USB Programmierer Programmer    1    € 25.49
Gesamtbetrag    € 25.49"

Co teraz ? Czekac ? ;-)
I nastawiać sie ewenualnie do płacenia "cła" ?

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-08-25 16:29:16)

"wszystko się kiedyś kończy......."

19

Odp: Kup teraz na "Ebay"

stryker napisał/a:

Registrierungsnummer: $trackingCode

Wysłali. Jassssne :)

stryker napisał/a:

I nastawiać sie ewenualnie do płacenia "cła" ?

W UE nie ma cła. Najwyżej VAT dopłacisz.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Cło z Niemiec ?

Wygląda na to, że zmiękła im rura, albo wykombinowali coś lepszego. Np mogli wysłać Ci jakiś uszkodzony szajs a jak odeślesz to dostaniesz forse spowrotem i dopną swego ;)

Aaaaaaalbo nie wysłali a numer przewozowy jest lipny, po tygodniu powiedzą ze "zaginęło" i ... dostaniesz zwrot kasy :]

Ostatnio edytowany przez Eskalator (2011-08-25 19:09:28)

21

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Nie wiem jak to tam dziala w ebay, ale jak sie da to zmiesc info w tym "sporze" ze nie podali trackingcode, wiec uwazasz nadal ze nie proboja wywiazac sie z umowy.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

22

Odp: Kup teraz na "Ebay"

E, a może Stryker ukrył numer przesyłki?

23

Odp: Kup teraz na "Ebay"

W załączniki screen z meila ...
Myslicie ze to sciema ?

Post's attachments

tracking2.jpg 84.62 kb, liczba pobrań: 1 (od 2011-08-25) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Grzecznie poproś ich o poprawny tracking code.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

25

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Tak, to ściema. Reklamopwać przez ebay możesz przez jakiś czas - więc może liczą na przedawnienie? Choć nie wiem jak to jest w momencie, jak już zgłosiłeś...
Jak dla mnie - mail do ebay i tyle.

Sikor umarł...