76

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Windows 32bit bit "widzi" 4 GB, z tym że w tych 4 GB musi się znaleźć pamięć wszystkich urządzeń.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Dely: owszem, ale te 4GB jest podzielone tak, że pojedynczy proces może zaalokować maks 2GB, chyba że się dokona specjalnych czarów, wówczas 3GB. Pamięć jest wirtualizowana, więc pamięć urządzeń nie przeszkadza.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

78

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

http://support.microsoft.com/kb/888137/pl

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

79

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Ciekawe czy ciężko by było zrobić coś takiego jak Suspend-to-RAM. Jeśli się nie mylę to pamięć SRAM nie trzeba odświeżać. Można tylko zasilać? Chyba trzeba by było jeszcze podstawowe 64kB zrobić jako static.

80

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Miał to zrobione Alex/BB około '95 roku chyba :) Jego Atari po wyłączeniu i ponownym włączeniu wykonywała po prostu WARM-START. Pamiętam jak Alex wyłączył i włączył swoje Atari pisząc pod QA to po włączeniu odpalał QA gotowy do pracy :) Modyfikacja jest banalna :) Potem pojawił się pomysł iż można zrobić turbo +30% modyfikując atari tak aby ANTIC nie wstrzymywał CPU gdy następują cykle odświeżania RAM-u ;) Przy wymianie pamięci na SRAM byłoby to jak najbardziej możliwe :)

Zresztą chyba można to próbować w tym rozszerzeniu Pasia. Wszystko czego potrzeba na pokładzie jest ;)

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2011-09-02 14:20:47)

81

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

kwestia przerobki systemu (przyjmujac ze ram masz na statykach podtrzymywanych np. bateryjnie).
co jakis czas wraca pytanie - dlaczego ktorys z elektronikow nie wezmie sie za zaprojektowanie nowej plyty do atarki, na statykach, z uzyciem  orginalnych ukladow cpu/antic/pokey + kawalek fpga jako gluelogic?
wywalenie dram z atarki pozwala "odciac" 1/3 plyty.
zaprojektowana na nowo byla by pewnie jeszcze mniejsza stosujac "dzisiejsze" diody/rezystory/kondzioly.

edited:
seban: btw. jak chcesz wykrywac ze dane operacje antica to odswiezanie a nie wczytywanie linii czy deelki (bo domyslam sie ze na ten czas chcialbys w gluelogic odcinac go od szyny).

Ostatnio edytowany przez jellonek (2011-09-02 14:22:57)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

82

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

jell: sygnały REF i HALT powiedzą ci wszystko :)

83

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

SRAM pod PROCA :D

84

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Dobrze że nie NA :D

85

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

seban napisał/a:

Potem pojawił się pomysł iż można zrobić turbo +30% modyfikując atari tak aby...
Seban

Ja tam nie będę pisał, kto mi zamiast STEREO założył spowalniacz w Atarce ;D Ale to tylko świadczy o przemyślanej konstrukcji Atari ;P

Sikor umarł...

86

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

@sikor: tak to jest jak się montuje stereo na "pamięć" ;) nie patrząc na oznaczenia układów i wersję płyty :) Ja wtedy nawet nie zdawałem sobie sprawy że są różne wersje płyt głównych :) do dziś jak sobie przypomnę to mi głupio ;)

Ostatnio edytowany przez seban (2011-09-02 18:49:38)

87

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

@seban, spoko ;P Chociaż wiadomo jak zrobić sprzętowy spowalniacz na Atarce ;)

Sikor umarł...

88

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Seban: nie mowiac o 2 zeta za Bitter Reality i Sweet Illusions.

89

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

@lewis: no kiedyś już mi mówiłeś... ale ja za chiny ludowe tego nie pamiętam. Jeżeli tak było, jedyne co mogę to powiedzieć to przeprosić ponownie. Człowiek młody to i głupi. Nie?

ps) A to jakiś sąd nade mną się zaczyna? ;)

Ostatnio edytowany przez seban (2011-09-02 21:06:07)

90

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Seban: nie no, przeca se jajca robie i nie oczekuje zadnych przeprosin, przestan. Taki po prostu folklor gieldowy se tu wspominamy. :)

91

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

a to spoko :) nie załapałem ;) co nie zmienia faktu że i tak mi głupio :)

92

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Seban dla odkupienia win ... napisz co z SlightSidem ;p

"wszystko się kiedyś kończy......."

93

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Seban: bardziej interesuje mnie, jak działał spowalniacz. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

94

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

@stryker: a jakaś niemoc mnie opanowała, brak chęci totalny, ale Candle mnie motywuje :)
@epi: ja nie wiem jak działał, u Sikora nalutowałem Drugiego POKEY-a na PIA zamiast na POKEY-a. Sikor miał wersję płyty która miała miejscami zamienione PIA i POKEY-a... nie patrzyłem zrobiłem "jak zwykle" i po włączeniu stereo... Atari Sikora robiło slow-down... ja nie wiem do dziś jakim cudem to nie poszło z dymem i jakim prawem to działało :D

95

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Zgaduję w ciemno, że to mogło być jakieś przerwanie i powstrzymuję się od udziału w potencjalnej dalszej dyskusji. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

96

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

na 90% chodzi o to: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 92#p128292

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

97

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Do we really need the 1/8" or so of plastic sleeving around the pins (on the underside of the board)? Surely the pins should be the same as those found on the VBXE adapter board, allowing the PCB to sit flush with the top of the CPU socket. This would allow the unit to be socketed on an XL, the board sitting too high otherwise. I certainly wouldn't want to remove the CPU socket on an XL and solder this directly to the motherboard. A simple design change would - I suggest - avoid the need for this.

98

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

seban napisał/a:

jell: sygnały REF i HALT powiedzą ci wszystko :)

Seban, jestes pewien ze to wystarczy? Robilem testy - mam SRAM, podpialem prosty uklad ktory przy istnieniu sygnalu REF, negowal HLT (czyli jesli rREF aktywny, to halt od antica jest negowany) i to nie dzialalo. Tzn moze cos sie rozjezdzalo - bo nie mialem OSC zeby sprawdzic ale smiem twierdzic ze 'tak se ne da'

Sygnal HLT pojawia sie wczesniej niz REF (tzn wewnetrznie antic juz wie ze ma wystawic HLT bo idzie REF ale na nogach to inaczej wyglada)  wiec ciezko to zsynchronizowac tak aby dzialalo prosta logika.

ps. ale pomysl jest zacny - mini turbo bez problemu. jedyne co moze nie dzialac to cyklowane procki.

Ostatnio edytowany przez mikey (2011-09-03 13:41:32)

99

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

Zaraz zaraz, jakie 30%? Przecież SRAM pozwala jedynie (w teorii) na rezygnację z cykli odświeżania (których jest chyba - poprawcie mnie, jeśli się mylę - 9 na linię skaningową?), a nie na "zniknięcie" wszystkich cykli DMA... Czegoś nie zrozumiałem?

KMK
? HEX$(6670358)

100

Odp: SRAM pod PROCA (1MB port b, 512kb compy)

no tak tak, skrot myslowy. nie 30% tylko tyle co ref