1

Temat: Klient IRC

Jak w tytule jest jakiś klient irc dla Atari STE ??

2

Odp: Klient IRC

http://web.archive.org/web/201007271225 … nload.html

3

Odp: Klient IRC

http://userpages.bright.net/~gfabasic/html/atarirc.htm

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

4

Odp: Klient IRC

.. jakie jest optymalne rozwiązanie w temacie ETHERNET'u dla STe? - jaka jest dostępność takiego rozwiązania i gdzie tego szukać?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Klient IRC

Zadawałeś to pytanie tutaj już z trylion razy :P

http://allegro.pl/netusbee-karta-siecio … 48262.html

Nic lepszego i wygodniejszego do ST w chwili obecnej nie znajdziesz. No chyba że jest Tobie potrzebny port cartridge.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-09-11 15:43:21)

6

Odp: Klient IRC

Dziękuję za podane linki. Czy ktoś mógłby stworzyć post który byłby zarazem poradnikiem jak od podstaw skonfigurować kartę sieciową na złączu kartridża i jak korzystać z oprogramowania np: IRC ?

7

Odp: Klient IRC

gotham - ... widzę Kraków :) - dlaczego nic się nie odzywasz? Wielokrotnie organizowane są lokalne spotkania :)

.. a tak poza tym - podłączam się pod pytanie, bo widzę iż nowy zakup jest nieunikniony :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Klient IRC

Konfiguracja sieci:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 16#p127216

9

Odp: Klient IRC

jak rozumiem niestety trzeba posiadać dysk twardy do atari ste :/

10

Odp: Klient IRC

No raczej by wypadało :P
Ale ogólnie to wszystko powinno się zmieścić w 720KB a jak nie to najwięcej "śmieci" znajduje się w kliencie Sting'a. Mógłbyś np. wyrzucić dialer.app który zajmuje 70KB itd ...

11

Odp: Klient IRC

.. a co złego w tym, że takowy program wymaga HDD? ;)- kontroler też można kupić przecież ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Klient IRC

jury napisał/a:

No raczej by wypadało :P
Ale ogólnie to wszystko powinno się zmieścić w 720KB a jak nie to najwięcej "śmieci" znajduje się w kliencie Sting'a. Mógłbyś np. wyrzucić dialer.app który zajmuje 70KB itd ...

Zawsze można sformatować dyskietkę na 820 KB, i wtedy powinno się spokojnie zmieścić :)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

13

Odp: Klient IRC

Ja podejrzewam że i na na 720 się spokojnie zmieści, a liczyć za niego sumy kilobajtów tych wszystkich wymaganych aplikacji/sterowników nie będę :P Podałem więc co może zrobić jakby się w 720 nie zmieściło, a teraz to jeszcze wie że ma opcję 820.

Odp: Klient IRC

Jak już przy tym jesteśmy, to na standardowo sformatowanej dyskietce DD jest dokładnie 711 kilobajtów wolnego miejsca :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

15

Odp: Klient IRC

Cóż pozostał mi jedynie zakup dysku twardego ;) Czy rozbudowana pamięć ram daje jakieś wymierne korzyści jeśli chodzi o użytkowanie IRC albo programu pocztowego?

Odp: Klient IRC

Oczywiście. Zmieści ci się w pamięci więcej meili i logów z IRCa :)

Rozbudowana pamięć przyda się tak czy siak, bo jak już poładuje się wszystko co do interneta niezbędne, to niewiele jej dla programu zostanie, tak więc szczerze polecam.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

17

Odp: Klient IRC

Pytanie - ma ktoś pełną wersję aktualnego Atariirc? - nie mam technicznych możliwości przesłania kasy za granicę i nie wiem nawet jak się do tego zabrać. Bez sensu ... 5usd, gdzie wysyłka tak drobnej kwoty kosztowała by pewnie z 15. Paranoja.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Klient IRC

Pin: napisz do autora, zapewne się jakoś dogadacie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

19

Odp: Klient IRC

@Pin a nie masz możliwości zapłaty poprzez Paypal?

20

Odp: Klient IRC

Zupełnie mnie nie dziwi że nie ma!
gejpal dość często "przywłaszcza" sobie cudze pieniążki :(

21

Odp: Klient IRC

Pin: podeślij $ mi na konto, ja zapłacę Paypalem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Klient IRC

ok - chętnie zapłacę poprzez Dely'ego, bo innej możliwości nie mam. Dely - czy możesz poprowadzić z autorem programu konwersację w jego natywnie używanym języku? - bo jak ja zacznę pisać to gość pomyśli, że piszę do niego z Afryki :)- ok - bo już chciałem pirata ;)-

EDIT:

Dely - podaj numer konta i dane na PW. Ile to PLN te pięć juesde? :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-09-18 19:45:16)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

23

Odp: Klient IRC

Pin napisał/a:

Ile to PLN te pięć juesde?

Nooo, z pół litra.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: Klient IRC

dobra - napisałem do gościa, czekam na odpowiedź.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: Klient IRC

A to w końcu skonfigurowałeś tego IRCa i działa ( no i te DSNy )? Widać uparłeś się na IRCowanie z STka :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-09-19 14:36:10)