151

Odp: SlightSid żyje ;]

2012-09-05 pisałem do Sebana i odpisał ze cały czas pracuje nad SlightSidem.... i tyle newsów :)
Może niech zainteresowani zaczną mu pisać na PW :) to go to zmotywuje ;p

"wszystko się kiedyś kończy......."

152

Odp: SlightSid żyje ;]

Weszło to już chociaż w fazę stereo? Na czym właściwie prace teraz polegają?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

153

Odp: SlightSid żyje ;]

na zarabianiu na zycie
bedzie to bedzie

przechodze na tumiwisizm

154

Odp: SlightSid żyje ;]

Ping... że tak nieśmiało zapytam? :) Nie pytam o żadne stereo ani nic w tym gatunku... :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

155

Odp: SlightSid żyje ;]

O mam Cię :) Jest szansa chociaż na egzemplarz? Obiecuję że to nie tylko do słuchania sidów - od tego mam komodę ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

156

Odp: SlightSid żyje ;]

Hej!

Mogę puścić do produkcji stare płytki proto, ale chciałem już zrobić nowe z Line-IN oraz Dual-SID-em. Tylko proza życia codziennego dobija.

pozdrawiam
Seban

157

Odp: SlightSid żyje ;]

No, ja Cie chopie rozumiem - nawet się nie domyślasz jak dokładnie :) Ale zrozum też mnie ;)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-15 16:59:27)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

158

Odp: SlightSid żyje ;]

Ja w kwestii organizacyjnej. Proszę zachować osobiste wycieczki na spotkanie face 2 face, ew. prywatne maile. Pozostałe posty będą kasowane (tak jak to miało miejsce przed chwilą), a wycieczkowicze odpowiednio nagrodzeni. Koniec kwestii.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: SlightSid żyje ;]

W sumie dziwne, widziałem na SV w Gdańsku, że to działa.
Jeśli odpala wszystko ze standardowego C64, to raczej odpuściłbym sobie dual-sid itp, i wypuścił ustrojstwo.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

160

Odp: SlightSid żyje ;]

Cześć,

Celem przeprojektowania Slight-SID jest obniżenie kosztów całości i pozbycie się nietypowych rozwiązań ;) Do tego chciałem dodać pełnoprawny Line-IN aby skorzystać z dobrodziejstw filtrów wbudowanych w SID. Opcja dual będzie dostępna na tych którzy zechcą dołożyć sobie drugi układ. Domyślnie Slight-SID, będzie sprzedawany już z wbudowanym jednym SID-em.

161

Odp: SlightSid żyje ;]

Super :) A potem emulator C64 na VBXE i SlightSIDa :D

Odp: SlightSid żyje ;]

Seban


> Cześć,
> Celem przeprojektowania Slight-SID jest obniżenie kosztów całości i pozbycie się nietypowych rozwiązań ;)
-----------------
A jaki jest (teoretyczny nawet) koszt aktualny i jaki jest koszt 'przewidywany'? ;)

> Do tego chciałem dodać pełnoprawny Line-IN aby skorzystać z dobrodziejstw filtrów wbudowanych w SID.
----------------
Ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
No wiiiiiiiiidzisz. Niby dobry pomysł, kurczę. Nie wpadłbym.
Tylko, że z pokeya to wszystkie kanały na jednym wyjściu idą, grrrrrr. Więc nic sensownego z tego nie będzie.
No chyba, żeby z covoxa sobie przez filtry puszczali (covox chyba osobne 4 wyjścia ma? czy też nie?).


> Opcja dual będzie dostępna na tych którzy zechcą dołożyć sobie drugi układ. Domyślnie Slight-SID, będzie sprzedawany już z wbudowanym jednym SID-em.
----------------------
No pytam, bo to chyba na komodorze nie jest rozpowszechnione, więc można się narobić, a potem nie będzie komu z tego korzystać. Bo i trackera na to nie ma.
A może coś na PC jest...? Hm.
Pewnie Wieczor będzie chciał dual-sid, bo jemu wciąż kanałów brakuje. ;)
Jedź na Marsa, Wieczor, albo do Wenecji. ;)

Ja już powiedziałem - jak będzie kasa - i jeśli jest player dla 64K (hehehe), to bym kupił. ;) Bo widziałem na SV i działało to fajnie.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

163

Odp: SlightSid żyje ;]

Juz mi nie brakuje kanałów, własnie wczoraj sie wpiep* w jeden niezły :)
Ale powaznie jesli wersja dual jest realna wolalbym dostac ostateczna bo planuje tez development :) Co do popularnosci tego rozwiazania danych nie mam ale schemat dual sid w c64 jest dostepny i tracker oraz pliki .sid stereo istnieja. To goat tracker , ma wersje stereo jako osobny program. Z nieznanych mi przyczyn sa dwa osobne :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: SlightSid żyje ;]

Moglibyście następne demo wypuścić w dwóch wersjach: na compo z pokeyem (ew. 2) , a potem na wild prezentacja z carta SID. Na przykład.

My tak często robimy z kartą GeneralSound (format MOD) http://youtu.be/svCi66qE46o
Wbrew temu, co się mawia, jestem zwolennikiem rozszerzania możliwości komputerów. :)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

165

Odp: SlightSid żyje ;]

Co do dema to ja jestem zwolennikiem robienia jednej wersji która dostosowuje się do sprzętu jaki znajdzie (ew. pozwalając użytkownikowi na początku wybrać, który chce używać) oczywiście jest z tym trochę roboty, ale za to wychodzi elegancko. Trzeba tylko wszystko zrobić tak , aby dobrze wyglądało/działało na zredukowanym configu. Przykład : znaleziono VBXE, SoundBoarda, SlightSIDa, Stereo itp. Odpala się config gdzie możesz zostawić tak jak jest albo np. wyłączyć VBXE i SoundBoarda oraz SlightSida, plus jednego pokeya, bo chcesz zobaczyć, jak to na gołym będzie wyglądało.

Ja jestem maniakiem eleganckich , przejrzystych interfejsów ale koderem jestem nie na Atari (już, a mam nadzieję, że jeszcze) i muszę innych przekonywać do swoich pomysłów ;) A poza tym zdaję sobie sprawę że oprogramowanie takiej ilości sprzętu to kupa roboty, zwłaszcza, że np. grafikę dla VBXE to się robi właściwie osobny zestaw. Do dema nie każdemu może się chcieć, ale przyszłe gry tak bym sobie wyobrażał.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-18 01:55:31)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

166

Odp: SlightSid żyje ;]

Halo! Obywatel Seban proszony o zgłoszenie się do dyżurki!

Wiosna idzie! Pora zrzucić zimowy marazm i skończyć to, co się zaczęło! Lud miast i wsi czeka na dzieło Waszych rąk obywatelu :)

Dostałeś podziękowania w scrollu za wkład, za zanga... zaagna.. zaangażowanie jako jedna z gwiazd atarowskiej luto-sceny - powinieneś się poczuć zmotywowany :D :D :D Motywatory z następnego zestawu to kije, nie marchewki :cool:

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

167

Odp: SlightSid żyje ;]

i looking for schematics.. if exist :)

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

168

Odp: SlightSid żyje ;]

Hi!

@w1k: The final version is nearly ready. The schematics probably will be published later, in the unspecified future.

@wieczór: pracowałem trochę nad innymi projektami niezwiązanymi z Atari. Teraz faktycznie pora zakończyć ten temat ;) i of coz dziękuję za gretzy :) ale nie czuję się jakąś "gwiazdą" :P

169

Odp: SlightSid żyje ;]

Każdy kto coś robi dla atarowskiego hardware'u jest gwiazdą - a jeden taki to jest nawet boski :) Cieszę się że w końcu dorwę to coś w swoje ręce :D Mam nadzieję, że nie byłem upierdliwy za bardzo ;)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-04-29 11:11:04)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

170

Odp: SlightSid żyje ;]

ok, then i want one - if will be :)

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

171

Odp: SlightSid żyje ;]

seban napisał/a:

Hej!

Mogę puścić do produkcji stare płytki proto,
Seban

jest szansa chociaż na te ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

172

Odp: SlightSid żyje ;]

Nie ;P Jak widać, SS już dawno umarł, jak i pewnie biliony innych prototypów...
Swoją drogą - ciekawe, czy hałas wokół SS nie spowodował zaniechania przez kogoś podobnego projektu, bo chłopcy krzyczeli, że już kończą :/ Szkoda, choć nie jestem pasjonatem SIDa... :/

Sikor umarł...

173

Odp: SlightSid żyje ;]

Stryker, jak najbardziej jest szansa na wersję finalną. Ale ostatnio jest tak że projekty firmowe pochłaniają cały dostępny czas, a potem po przyjściu do domu trzeba zająć się rodziną a nie znowu usiąść przy komputerze.

EDITED:

Mam jeszcze 2 szt. z poprzedniej serii i co prawda są już rozdysponowane, więc następna seria będzie już oparta na nowych komponentach, ale jeżeli ktoś potrzebuje na szybko jakiejś sztuki Slight-SID aby się z tym zapoznać lub się pobawić, bądź napisać jakiś kawałek softu to daj znać, myślę że coś da się zrobić :)

ps) oj Sikor, Sikor... nie narzekaj bo po pierwsze jak sam napisałeś Ciebie Slight-SID najmniej interesuje (wszak nie jesteś pasjonatem SID-a :P ) , a po drugie mało wiesz w tej kwestii chyba :) ... projekt jest skończony i działa, kilka sztuk jest u ludzi... Stryker ma 1 szt. , dwie sztuki były jako nagrody na SV2k12. Nawet altirra emuluje Slight-SID (pomijam brzmienie, ale soft pisać się da). XXL napisał player do plików .SID, przerobił również player Świętego tak aby grał na Slight-SID. Dzieje się, powoli ale się dzieje Sikor :)

A co komercyjnej postaci produktu trzeba było trochę zmienić filozofię i konstrukcję bo w obecnej wersji musiałbyś zapłacić za Slight SID prawie tyle ile np. za VBXE, i w takiej wersji na pewno by nikt tego nie kupił, a że przy okazji można było poprawić jeszcze jakość dźwięku i dodać line-in, możliwość przełączenia taktowania PAL/NTSC. Pisałem o tym już kilka razy wcześniej.

Sikor, w wieczne narzekanie nie pomaga w życiu :) zrób coś dla siebie, podejdź bardziej optymistycznie do życia... nie przejmuj się moim projektem slight-sid, zapewniam Cię iż prędzej czy później projekt ujrzy światło dzienne, i zapewniam Cię i ja nie mam wyłączności na ten projekt, nikomu nie zabraniam robić swojego ;)

http://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1098416_580663315305795_1900507726_n.jpg

Ostatnio edytowany przez seban (2013-08-11 16:26:01)

174

Odp: SlightSid żyje ;]

seban napisał/a:

ps) oj Sikor, Sikor... nie narzekaj bo po pierwsze jak sam napisałeś Ciebie Slight-SID najmniej interesuje (wszak nie jesteś pasjonatem SID-a :P ) , a po drugie mało wiesz w tej kwestii chyba :) ... projekt jest skończony i działa, kilka sztuk jest u ludzi...

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest... Tak źle? Reasumując: projekt jest skończony, więc (poza kilkoma sztukami) chowam do szuflady i  mam wszystkich oczekujących gdzieś. Niech błagają o upublicznienie/udostępnienie etc.

seban napisał/a:

A co komercyjnej postaci produktu trzeba było trochę zmienić filozofię i konstrukcję bo w obecnej wersji musiałbyś zapłacić za Slight SID prawie tyle ile np. za VBXE..

Więc jest skończony czy nie, skoro trzeba zmienić. Robisz ankietę: SlightSID jest, zbieram na partię produkcyjną, cena bazylion złotych (bez SID-a, te zdobądźcie sami). Przy wpłacie od dwudziestu osób - robię. Wtedy wiadomo że jest, działa, i można kupić. Tak należy nam wierzyć, że to tylko mżonki. Jak pewien projekt robiony kilka lat (już kończę), po czym się okazało, że w międzyczasie zrobiony był inny - ale nie poruszajmy tego tematu, bo mnie już to póki co nie interesuje.
Nie masz czasu/możliwości/chęci, a projekt skończony? Zaproponuj komuś produkcję za % od sztuki - uważam, że tak byłoby sprawiedliwie.  A tak nadal uważam to za mżonki.

seban napisał/a:

Sikor, w wieczne narzekanie nie pomaga w życiu :) zrób coś dla siebie, podejdź bardziej optymistycznie do życia... nie przejmuj się moim projektem slight-sid, zapewniam Cię iż prędzej czy później projekt ujrzy światło dzienne, i zapewniam Cię i ja nie mam wyłączności na ten projekt, nikomu nie zabraniam robić swojego ;)

A i owszem, ale według mnie przyblokowałeś, twierdząc, że już kończysz/kończycie. I tak od kilku dobrych lat. I tak, w tym temacie nie mogę nic powiedzieć - ani ze mnie elektronik, ani pasjonat SIDa. Ale takie podejście jak Twoje do wielu spraw i obiecanki na wczoraj nie budują dobrego wizerunku, niestety.
Co do mnie - fakt, jestem ostatnio zgorzkniały, przemęczony i zrezygnowany. W tym także zrezygnowany do wielu spraw związanych z Atari, niestety. A co gorsza - nie jest to tylko moja wina, ale także pewnej sytuacji (rodzinnej), z którą się od dłuższego czasu borykam. Nieważne.
P.S.
Fajna graficzka, nie znałem jej. A póki co też mam kilka uwalonych projektów, ale póki co - nie chce mi się ich kończyć, więc nie będę mówił na wczoraj zrobię. Co więcej - wielce prawdopodobne, że wiekszość z nich nigdy nie ujrzy światła dziennego... Bo ostatnio czuję, że i tak każdy ma naszą Atarkę w głębokim poważaniu, niestety. No cóż, proza życia...

Sikor umarł...

175

Odp: SlightSid żyje ;]

Ja kibicuję seban'owi. Sam wiem jak wygląda praca po godzinach nad hobby.
A jeszcze gdy jest rodzina to... :-)

Pozdro

AN