1

Temat: 800XL - ciemność widzę ciemność

W ramach sprawdzania dema c-drug wyjąłem z szafy atari 800XL i okazało się że po włączeniu zapala się dioda power a na ekranie pojawia się czarny ekran. I nic więcej. Brak reakcji na klawisze funkcyjne: także na reset. Ciekawe zresztą że zamiast na C04 kanale ten czarny ekran jest na C36kanale - no ale być może 800XL obraz puszcza po innej częstotliwości niż późniejsze XE. Może ktoś podpowiedzieć jaka może być przyczyna usterki 800XL?

I drugie pytanie: druga 130 nie łapie synchronizacji: zarówno po TV jak i monitorowym lecą pasy. Pół roku temu było wszystko OK - zaszkodziło leżenie w szafie. Pytanie - co może jej dolegać?

Ostatnio edytowany przez conrad (2011-12-25 21:27:30)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2

Odp: 800XL - ciemność widzę ciemność

Sprawdź po niskiej. Bo być może jest źle dostrojony TV. Podłącz kablem Scart lub cinch.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3

Odp: 800XL - ciemność widzę ciemność

Podłączyłem. I to samo.

Ostatnio edytowany przez conrad (2011-12-27 11:16:42)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

4

Odp: 800XL - ciemność widzę ciemność

Zepsuuuta. Docisnąć kości.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: 800XL - ciemność widzę ciemność

Jedna była lekko wysunięta ale jej dociśnięcie oraz pozostałych nic nie dało. Szkoda - ale jest choć obudowa w dobrym stanie.

Ale pytanie z innej choć podobnej beczki: aby zdemontować z 800XL całą płytę główną należy najpierw zdemontować radiator - nakrętki przytrzymujące radiator jaki mają rozmiar? Nie są to aby calowe? Żaden klucz/nakładka który miałem nie pasował i musiałem w końcu odkręcać szczypcami - co się nakląłem to moje.

130XE też dla formalności rozebrałem, obejrzałem, przedmuchałem i bez rezultatu. Szkoda że nie ma już w PL serwisu takich zabytków.

Ostatnio edytowany przez conrad (2011-12-27 11:15:22)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

6

Odp: 800XL - ciemność widzę ciemność

conrad napisał/a:

Szkoda że nie ma już w PL serwisu takich zabytków.

Ale żeś poszedł po bandzie.... :) :) Parę osób z tego forum może się obrazić.

7

Odp: 800XL - ciemność widzę ciemność

Wiem że na forum są specjaliści którzy nie takie cuda robią z Atari. Ale wiem że to jest hobby na które trzeba znaleźć czas. Prosząc o naprawę - oczywiście odpłatną - zabieram czas przeznaczony na hobby. I stąd słowa o braku serwisu.

Gdyby jednak znalazła się osoba chętna do pomocy to czy dałoby się upiec 2 pieczenie na jednym ogniu? Tzn naprawa 130XE i 800XL oraz rozbudowa pamięci do 320kB w tych 130XE i 800XL

Edit: poprawiłem

Ostatnio edytowany przez conrad (2011-12-27 11:16:19)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

8

Odp: 800XL - ciemność widzę ciemność

Masz 8h na poprawienie postów.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: 800XL - ciemność widzę ciemność

conrad napisał/a:

który post i co w nim jest nie tak?

Twoje 2 ostatnie posty są nie tak :P
Przeczytaj regulamin.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-12-27 09:27:50)

10

Odp: 800XL - ciemność widzę ciemność

A szczególnie Zasadę 8 tegoż.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware