Odp: Sprzedam Falcona + ct63

SuperVidel jest dodatkiem do CT60/63.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

77

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

256 kolorów? Tyle ma moje 800XE!

78

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

adamk: Ishary były w wersji 256 kolor i grafa jest taka sama jak na pc. Widziałem zajawkowe screenshoty Ishara 1 (razem z Transarcticą) w ówczesnej prasie (ST Format) jak F030 był jeszcze zapowiadany. No i to co tam było różniło się znacznie od wersji PC (tak jakby grafika była w całości przerobiona/przekolorowana). Niestety to co było w screenshotach nie przełożyło się na rzeczywistość.  Może te pisemka znajdę i wrzucę screenshoty.

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

79

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Vasco/Tristesse napisał/a:

256 kolorów? Tyle ma moje 800XE!

Tylko ciekawe dlaczego gry na A8 są max 5 kolorowe.

80

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

saulot napisał/a:

Niestety to co było w screenshotach nie przełożyło się na rzeczywistość.

to jest to co dzisiaj w prasie o grach określa sie mianem "bullshotów" czyli preparowanych zdjęć pod publiczkę i na zachętę.

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-25 22:30:23)

gep/lamers^dial

81

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

secon napisał/a:
Vasco/Tristesse napisał/a:

256 kolorów? Tyle ma moje 800XE!

Tylko ciekawe dlaczego gry na A8 są max 5 kolorowe.

Nie, to dziecko pokolorowału mu obudowę flamastrami :D

82

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Mowcie co chcecie, ale ja caly czas uwazam, ze na f030 jeszcze nie przyszedl czas. Czasy retro (na "wieksza skale") dopiero (powoli...) nadchodza, zwlaszcza w Polsce i teraz poki co 8bit jest najbardziej oldskulowe dlatego na to jest najwiecej demek itp. Inna sprawa, ze mniej trzeba sie napocic zeby cos zrobic... przypuszczam :)
A na flaszce zeby zrobic szow na miare tego kompa, to trzeba niezle smigac w DSP, bo sam 030/16 to bida wielka. A jak sie wycisnie np. z c64 takie cos jak Fairlight "We are new", to nie ma sie co dziwic ze ludzie sa podjarani, ze 1 mhz/SID potrafi takie cos! I inni koderzy od razu biora sie do roboty zeby "pobic" wynik. Na tym polega scena.
Najgorsze dla falkona jest to, ze najwiecej dem jest w zasadzie pod 060, jeszcze troche i pewnie pod 060+supervidel, ale hello! To juz nie jest Atari! I zadna sztuka wrzucic TAKI proc i zrobic 3D... A nawet jesli beda tekstury, to przy tej predkosci nie bedzie to wygladalo "dobrze".
Najlepsze wrazenie ZAWSZE bedzie robilo, ze ktos na maszynie z tylko 16mhz zrobi TAKIE demko, ze ludzie zapytaja: "Jak oni to zrobili?!?!?" I znowu ktos sie znajdzie zeby zrobic szybciej lepiej. Scena sie kreci...
Czyli poki ta maszyna nie bedzie traktowana jako oldskul jak np. obecnie 16bit, nie masz szans zeby sie pojawilo duzo demek... Czyli na razie jego wartosc jako demo-machine jest malutka... No przynajmniej ja to tak widze.
AS ma racje, ze sprzedaje, bo poki co to niestety maszyna bedzie zbierac kurz :/ Oby kupil ktos cierpliwy i pracowity :)

/l\tari

83

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

O boże. Nic więcej nie dam rady z siebie wydusić :/

84

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

dynamike2010 napisał/a:

AS ma racje, ze sprzedaje, bo poki co to niestety maszyna bedzie zbierac kurz :/ Oby kupil ktos cierpliwy i pracowity :)

Jestem bardzo cierpliwy, obejrzałem wszystko co było na Falconie do obejrzenia, pobawiłem się nim , zagrałem we wszystkie gry jakie na niego powstały. Próbowałem nawet na nim oglądać filmy i spokojnie się da, oraz sieciowałem z niego i pisałem posty na tym forum (jest parę bez polskich znaków, to z falcona :P )

dynamike2010 napisał/a:

To juz nie jest Atari! I zadna sztuka wrzucic TAKI proc i zrobic 3D... A nawet jesli beda tekstury, to przy tej predkosci nie bedzie to wygladalo "dobrze".

A nie prawda!
Pod 060 mamy dwa dema derealization i Supernatural oraz We Reached Stars ale to trochę słabe demo ja na 060 :P
+trzy porty dem z amigi 060 oraz parę interek i zaproszeń na party.
Obawiam się że na super videl-a pewnie nic nie powstawnie, tak jak nic nie powstaje na 060.

Na gołego Falcona jest kilka naprawdę zajeb** dem!
Mnie w takim hmmm powala np. muzyka, dreamdimensin, ats itd. Tylko Falcona trzeba podłaczyć do czegoś lepszego niż małe i śmiedzące głośniki stereo 2x5wat. I wtedy jest niezły czad.

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-26 10:45:13)

85

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

AS.. zostaw go bo za parę lat będziesz żałował, i napewno nie kupisz za 1800 falcona juz jak ceny będą tak windowane.
Ja myslę jak tu kupic golasa ale nie wiem co na to zona bo kase to bym miał.

86

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Nie namawiaj nie namawiaj :P

Bo już jestem bliski zostawieniu tego złomu Falconowego na wieczność :)

87

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Jakbym już miał flakona to bym się go nie pozbywał. Będziesz żałował tak jak ludzie żałują sprzedaży swoich 8-bitów. Ja mimo iż znów mam małe Atari żałuję sprzedaży 12 lat temu swojego starego Atari 800XE zXF551 plus kolekcja kaset i dyskietek. Z A600 już tego błędu nie popełniłem.

Ostatnio edytowany przez conrad (2012-01-27 07:10:25)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

88

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

AS... napisał/a:

Nie namawiaj nie namawiaj :P

Bo już jestem bliski zostawieniu tego złomu Falconowego na wieczność :)

Sam bym chetnie odkupil ct63. Ale i tak powiem (na własnym przykładzie), że sam byłem ofiarą takiego wyprzedawania sprzętu, dotyczyło to właściwie każdego kompa, którego sprzedałem (nie licze PC-tów, te rozdałem) i wiekszości osprzętu. Prędzej czy później kupowałem to samo.

Ostatnio edytowany przez voyager (2012-01-26 13:10:23)

89

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Bo jesteśmy sentymentalni - jednak nie każdy tak podchodzi do sprawy i o ile użytkownicy tego forum i tym podobnych będą raczej "pieścić" swoje maszynki o tyle dla niektórych to nie ma żadnego znaczenia.
Tak samo jak z samochodami - większość się przyzwyczaja i niechętnie się rozstaje z tym co ma - no chyba że przesiada się do nówki jakiegoś merca/maybacha czy innego bmw co by chciał posiadać a dla innych to poprostu środek transportu, dziś ma renault jutro ma forda i nie interesuje go nic więcej oprócz wyposażenia.

Gdybym miał teraz takiego pieniążka jak chce AS... to bym brał tego Falcona bez zastanowienia, niestety akurat teraz do zapłaty ubezpieczenie pojazdu (a byłby za to ten Falcon) i jeszcze pare rzeczy :(

Ostatnio edytowany przez pawel (2012-01-26 13:24:51)

90

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Owszem, z jednej strony to sentyment, spełnanie marzeń z młodości, kiedy to o głupiej stacji dysków mogliśmy co najwyżej pomarzyć. Z drugiej, zamiłowanie takie samo jak wielbicieli Garbusów do tej lepszej, sprawniejszej retrotechniki. Ale jest i trzecia, praktyczna strona: żaden emulator nie zastąpi przyjemności z grania na prawdziwym sprzęcie, żaden avik/YouTube nie da tyle frajdy co oglądanie dema na prawdziwym kompie, nawet jeśli przez pół dnia będziesz grzebał w kablach i konfigu. I jeszcze kiedy zobaczy się tą szczęśliwą bandę na party, pochylona nad migoczącym monitorem, kończącą demka, grafiki i muze tylko po to żeby coś było na kompo, to zaczyna się rozumieć po cholere tyle kasy poszło na dopałki, rozszerzenia, interfejsy, kabelki...

91

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

voyager: ale przynajmniej na Twoim byłym falconie powstają czasem jakieś nowe produkcje :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

92

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

nie 060 tylko 040, ale czy na F sa jakies emlatory?

http://www.youtube.com/watch?v=Ou4LhtKoDLs&feature=player_embedded#!

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

93

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

xxl napisał/a:

http://www.youtube.com/watch?v=Ou4LhtKoDLs&feature=player_embedded#!

Kwak! Nie badam świata amigi, ale wg tego linku wychodzi z tego że tam jest nienajgorzszy emulator PC. Fakt ten Tomb Rider wolno działa, ale napisane że to 68040 40MHz. Czyli tak przykładowo na Falconie z CT63 latającym na 100MHz powinno dać się uruchomić wiele. Skoro na CT6x jest mało softu ( jeśli chodzi o mnie to interesują mnie tylko gry :P ) , to może właśnie tędy jest droga. Emulatory innych platform :D

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Powinno, ale niekoniecznie ;) Jak już taki sport dla sportu chcesz uprawiać, to możesz sobie DOSBoxa odpalić na PC.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

95

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Muszę post po postem, sorry :D

Umkło mi pytanie czy na Falcona są emulatory :P to ja znam i używam Atari800. Przy CT podkręconym na 100MHz działa całkiem nieźle. Większość gier np. działa z prędkością 95-105%. A okrzyczany Numen działa prawidłowo :D
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 64#p109064

Poza Atari800 nie słyszałem o żadnym innym, tzn jest podobno jakiś emulator którego Spectrum'a, ale nie próbowałem. O wynalazkach z lat 90tych ( a może nawet 80tych ) typu XFormer to nie wspominam. To nie umiało prawie NIC :P

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Jest emulator PC (286), SoftPC jeszcze ze starych czasów, na 060 działa bezproblemowo.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

97

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Halibaliii...

Ct63 zostaje pod strzechą :P
Falcon idzie do żyda, jak zawsze mi się nie udało( :) ) mam nadzieję że niedługo pokażę potwora MK X!!!! Ze swoim ct63 puszczonym tym razem na 100mhz :P badź więcej, szukam dobrego chłodzenia wodnego!

Ech tylko tylę mogę napisać, czy sprzedaż Falcona polega na próbie sprzedania falcona i kupieniu 2giego za 2razy tylę????

Chyba muszę odwiedzić psychiatrę :P

p.s.
i zobaczcie,  jury kroll grey oraz inni co mnie przekonywali, jak zawsze mi się "udało"  :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-28 14:47:03)

98

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

Gdzie dorwałeś tego MK X ?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

99

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

pracuję jeszcze nad tym :P

100

Odp: Sprzedam Falcona + ct63

No to prawie :D gratulacje. MK X to nie przelewki. Też kiedyś będę musiał coś takiego u siebie zaposiadać :)