Temat: Tak... tytułem komparycji

gra
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? … K:MEWAX:IT

oraz sprzęt, dzięki któremu możemy ją wogóle odpalić
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? … K:MEWAX:IT

prawdą jest też, że niektórzy potrafią wydać dwukrotnośc ceny własnego auta na alufle do niego :)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

2

Odp: Tak... tytułem komparycji

"tytyłem komparycji" ??

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Tak... tytułem komparycji

polska jezyk, trudna jezyk

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: Tak... tytułem komparycji

.. ja Kali nie mieć dżagułara :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Tak... tytułem komparycji

komparycja to pewnie porównanie. ło maj got :)

6

Odp: Tak... tytułem komparycji

Hmmm... Jest coś takiego jak komparator (nie komparytot), więc komparYcja, hmmm :O

7

Odp: Tak... tytułem komparycji

Za wiki: Komparycja ? określenie używane w stosunku do nagłówków w różnorakich dokumentach :D

Słownik Wyrazów Obcych: KomparAcja -- łac. comparatio - porównanie, przyrównanie; zestawienie .

Ostatnio edytowany przez jer (2009-10-15 09:27:20)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8

Odp: Tak... tytułem komparycji

Autorzy wiadomości od 1. do 6. proszeni są o nie komparycjonowanie, tj. nie kompromitowanie się. ;-)
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2564067

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

9

Odp: Tak... tytułem komparycji

I tak i nie ;) Wg PWN komparycja to "wstępna część dokumentu prawnego, zawierająca dane osobowe uczestników aktu lub stron procesu" a nie wstęp jako taki w sensie ogólnym, o który może chodzić w tytule tematu ;) Tak się kończy nadużywanie słów z gatunku "oryginalnych" ;) Hororus: studiujesz prawo? :)

10

Odp: Tak... tytułem komparycji

Chodzi o:

LDA #gra
CMP #sprzet

Dlatego komparycja :)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

11

Odp: Tak... tytułem komparycji

Ze średniowiecznej łaciny "comparitio" = "stawienie się stron przed sądem" (od "comparEre" = pojawiać się). Nie ma nic wspólnego z "comparatio" = porównywanie (od "comparAre" = porównywać).

KMK
? HEX$(6670358)

12

Odp: Tak... tytułem komparycji

Tak to jest jak się zna angielski na czuja i później z niego kopiuje słowa (c na k itp.). Słynna sprawa z ekskluzywny albo solucją której nawet nie ma nawet w słowniku :). Poza tym czy nie łatwiej jest wymówić porównanie (wiem w internecie się nie wymawia :)) tylko u nas się jest wtedy mniej "trendy,jazzy itd." :).

13

Odp: Tak... tytułem komparycji

żenada

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

14

Odp: Tak... tytułem komparycji

ta, ekskluzywny w sensie "wykluczajacy" to niezly lol :]

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: Tak... tytułem komparycji

Ludzie. Człek se dla jaj coś napisze a tu zaraz takie larum!!!. K...a, ja pie...e. Aż mi się ciśnienie podniosło. Odnoszę wrażenie, że wszyscy są tu jacyś zero-jedynkowi.
@ Jacques - no nie chcę Cię martwić, ale jestem absolwetem wydziału prawa na UAM (seminarium w katedrze kryminalistyki, specjalność - grafologia) i nie pracuję w zawodzie - tak gwoli ścisłości
@ Mormon - to nie miało być trendy. Użyty w temacie wyraz miał byc na tyle roj....y żeby zaintrygować i obejrzeć posta.
BTW zgadzam się, że popełniłem jaśka, ale nawet nie zdawałem sobie sprawy, że taki słowotwór istnieje w języku polskim więc stworzyłem go sam źle odmieniając. Z angielskim problemu nie mam o czym świadczy drugi kierunek studiów (ale to już nie ma znaczenia). To tyle. Aż strach coś tutaj napisać. Jeżeli generalnie o to chodziło zeby pozbyć sie forumowicza to jesteście na dobrej drodze. I choć staram się mieć zawsze duży dystans do otaczającego mnie świata to teraz mam jakąś blokadę.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

16

Odp: Tak... tytułem komparycji

Też mam jakieś takie dziwne wrażenie, że ostatnio trwa nagonka na Hororusa.
Ale miałem nic już nie mówić, idę spać.

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

17

Odp: Tak... tytułem komparycji

Lepiej nie mów. Śpij spokojnie.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

18

Odp: Tak... tytułem komparycji

- Fama głosi że pan używa słów których znaczenia pan nie rozumie.
- To niech pan powie tej famie że może mnie pocałować w dupę i vice versa....!!!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

19

Odp: Tak... tytułem komparycji

A potem mamy takie cuda - hororus, to nie wycieczka personalna tylko ogólna uwaga: "Aplikant aplikuje aplikację na aplikację"

20

Odp: Tak... tytułem komparycji

...aplikatorem!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

21

Odp: Tak... tytułem komparycji

"Jeżeli generalnie o to chodziło zeby pozbyć sie forumowicza to jesteście na dobrej drodze." - no bez jaj, na 100% nikomu o to nie chodzilo (choc kaz pewnie chetnie by przygarnal kolejnego fochliwego ;) )

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

22

Odp: Tak... tytułem komparycji

Ja to się ogólnie dziwię dlaczego od pewnego czasu coraz większy krąg ludzi zostaje otaczany przez szeroko rozumianą apatię oraz poszukuje wyimaginowanych wrogów. Czy naprawdę każde zdanie analizujecie tak dogłębnie szukając ewentualnych personalnych wycieczek skierowanych w swoją stronę? A jak ich nie znajdujecie to dorabiacie ideologię tak, aby wreszcie utwierdzić się w przekonaniu, że ktoś chce Wam dogryźć?

Osobiście niedobrze mi się robi, kiedy ludzie tak postępują zamiast machnąć ręką i cieszyć się życiem. Gdybym ja miał się przejmować wszystkim tym, co o mnie pewnie wygadują to bym z domu, co ja gadam, z łóżka nie wychodził. Paranoja panowie, paranoja.

Jeśli chodzi o mnie, to możecie być pewni, że jeśli mam "sprawę" do kogoś, to zawsze powiem to dobitnie i nie będę owijać w bawełnę - tylko opierdolę mchem dookoła i jakoś to będzie :) Więcej optymizmu!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

23

Odp: Tak... tytułem komparycji

Żenujące, przecież to trochę jajcarski tytuł topiku, nic więcej. Co się z niektórymi tutaj dzieje ? Przecież Hororus nie użył wulgaryzmów a podejrzewam, że średnio inteligentny czytelnik "skumał" o co chodzi mu z tą "komparycją".

pomidor

24

Odp: Tak... tytułem komparycji

dely napisał/a:

zamiast machnąć ręką i cieszyć się życiem.

Ja się cieszę i macham. Tyle tylko, że po raz pierwszy w życiu wkurwiem się na forum (inaczej tego nie nazwę). Dobrze chociaż, że electron zrozumiał o co w tym wszystkim chodziło.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

25

Odp: Tak... tytułem komparycji

Temat był sformułowany w "intrygujący i oryginalny" sposób, więc nie ma się co dziwić, że wywiązała się etymologiczna dyskusja, która zdominowała jego treść ;) Dely ma rację. Wydaje mi się, że tę dyskusję za bardzo wziąłeś po prostu do siebie i z pewnym przewrażliwieniem, gdy nic poważnego tak naprawdę się nie działo. Ot, burza w szklance wody.