Temat: chętnych do dealu zanabędę

Generalnie wyczaiłem jakiś czas temu do kupienie 3 sztuki nówek 130XE (US ver.). Koszt zakupu 430$ (za 3sztuki)+jakieś tam koszty wysyłki (wysłałem stosowne zapytanie, pewnie około 100$)+najpewniej 22% złodziejskiego VATu od importu. Ja się na jedną sztukę piszę. Czy znajdzie się 2 innych chętnych żeby nabyć pozostałe egzemplarze??? W normalnych okolicznościach kupiłbym to sam i potem szukał chętnych, ale normalność gdzieś zaginęła;)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

2

Odp: chętnych do dealu zanabędę

Wychodzi 500+ PLN. Drogo, szczególnie że to NTSC. Myślę, że ciężko będzie znaleźć chętnych.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: chętnych do dealu zanabędę

no... zdaję sobie sprawę, że darmo to nie jest. Dla mnie to też nie wysypanie kasy z rękawa, ale zacisnę pasa i... kupię. Tyle, że 3 sztuki to trochę kaszana :/ Kupno całego OEMa to blisko 2K - dużo!!!
Dla tych co podejrzewają, że chcę na nich zarobić kokosy, link do aukcji:
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie … K:MEWAX:IT

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

4

Odp: chętnych do dealu zanabędę

Też zauważyłem tą aukcję.
Szkoda że komputerki nie są PAL,
Pisałbym się na 1 sztukę.
W aukcji sprzedawca nic pisze o wysyłce poza USA - czy dostałeś już odpowiedź?
Około 1/2 sprzedawców z e-bay odmawia wysyłki do Polski :(
Najwygodniej płacić oczywiście PayPal jednak np. w Niemczech nie chcą się na to godzić (to około 3% prowizji dla serwisy PP)

Ps. Zauważyłm że na e-bay.pl nawet jak się zaznaczy szukaj (cały świat) to wyszukiwarka nie wyszukuje poprawnie.
Wyszukiwane są co prawda aukcje ale tylko te w których sprzedawca zaznaczył opcję sprzedaży na cały świat.
Czy można na to coś poradzić? Mnie się jak na razie nie udało.
Jeszcze jedna uwaga :
Na aukcjach zagranicznych często są dwie opcje : 1. Kup Teraz i 2 Najlepsza oferta
Po przejściu na stronę kraju gdzie aukcja została ogłoszona  - opcje są widoczne, z kolei jak sie zalogujesz na polskim e-bay - zostaje tylko opcja Kup Teraz!
Zmusza to do sprawdzania ciekawych aukcji bezpośrednio na stronie kraju gdzie zostały ogłoszone.
Kilka razy udalo mi się dzięki temu zaoszczędzić trochę grosza :)