226

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Hej!

Krzysztof (Kaz) Ziembik napisał/a:

Chociaz to dla Dracona ;) to ja sobie pozwole pobrac i wrzucic do siebie.

Oczywiście że tak, jak najbardziej jestem za :) Właśnie dlatego umieściłem odpowiedź do Dracona na forum i linka, bo pomyślałem iż inni będą również zainteresowani. Pokopię jeszcze jak będę miał parę wolnych chwil bo miałem jeszcze na pewno jakieś intra stare jak węgiel z disk-magów CompyShop.

pozdrawiam
Seban

227

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Dzieki seban za pliczki. Nigdy nie widzialem w calosci unity demo. Mam pytanie: czy czesc magnusa to tylko ten textowy screen z shit w lewym, gornym rogu? Czesto pisal/li, ze to co zaraz zobaczymy to shity, odpadki z ich pracy totez myslalem, ze bedzie cos wiecej. Jak tak to sie nie dziwie magnusowi, ze proponowal innym napisanie anty-dema jak sie nie podoba heh.

228

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Hej!

Z tego co pamiętam to screenów "oh shit!" jest kilka. Wstawili je autorzy kolekcji w przypadku gdy autor nie wyrobił się na czas z dostarczeniem swojej części do kolekcji lub nawalił totalnie i jej nie napisał w ogóle.

Hint: jak się komuś nie chce łazić ludzikiem, to wyboru części można dokonać również klawiszami 1-9.

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2008-01-16 23:30:31)

229

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

seban napisał/a:

dlatego umieściłem odpowiedź do Dracona na forum i linka, bo pomyślałem iż inni będą również zainteresowani.

Super, dzieki wielkie!! :)
I przy okazji wlasnie okazalo sie, ze demem, ktore nie pamietalem z tytulu i grupy bylo "CIA demo-collection", ktore tez zawarles.....  To bylo to jedno z pierwszych megadem.... jakie widzialem kiedys. :)
Brawo!


Jeszcze pytanie techniczne - czy i jak sie przelacza czesci dema "Hobby Tronic 1990-1991" z zestawu?  Juz zdazylem zapomniec... ;)

230

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Hej!

Dracon napisał/a:

Jeszcze pytanie techniczne - czy i jak sie przelacza czesci dema "Hobby Tronic 1990-1991" z zestawu?  Juz zdazylem zapomniec... ;)

UPDATE: Z każdej części wychodzisz klawiszem START, w pierwszej trzeba tylko chwilę poczekać aż się część rozkręci :)

A może Ty Dracon będziesz kojarzył demo o którym wspominałem? Ja go nie mogę namierzyć niestety, opiszę je raz jeszcze:

1) demo składało się z kilku części, doładowywały się z dysku po kolei.
2) każdy ze screenów dema składał się z grafiki w trybie 15, scrolla z kolorowym barem i muzyki lecącej w tle.
3) pamiętam kilka screenów:

- jakiś zakapturzony stwór, nie wiem czy nie było tam napisu mr. antic
- rysunek statku piratów, charakterystyczny napis Pirates!, do tego wydaje mi się iż ktoś ten obrazek podkolorował g2f i jest on np. tu.
   W oryginale rysunek był w 4 kolorach, ciemnej niebiesko-czerwonej tonacji z akcentami białego.
- jedna z części zawierała rysunek wykonany na białym tle, morda gościa, pod spodem napis Highlander, do tego leciała muza która potem była w The TOP #1 (część XL-Soft p.t. Future of Spectrum, to ta w której była czacha i scroll na spritach z oka czachy :-)

Kiedyś miałem tą kolekcję zgraną na turbo 2000 w postaci oddzielnych plików, tak mi się wydaje. Miałem ją na pewno na dyskietkach ale nie mogę jej obecnie znaleźć zupełnie :(

Ktoś coś może pamięta? Coś komuś świta?

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2008-01-17 10:26:09)

231

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Obiecalam, ze napisze, no to jestem.
Kaz:
Ja juz tez nie mam checi, a co najwazniejsze rowniez czasu (zycie mnie goni), udowadniac kto tutaj pisze bzdury i czego nie rozumie. Komplement przypisales sobie na wyrost, bo ja pisalem o nowych ludziach, ktorzy sie ujawnili w tym topiku.
Dzisiaj naprawde krotko i jako podsumowanie.
1 - W kwestii demosceny ogolnoswiatowej, to bez zmian, pozostaje przy swoim zdaniu.
2 - W kwestii demosceny w Polsce to obejrzalem podane przyklady i porownalem z produkcjami Quartetu z tamtego okresu. Generalnie to nie ta sama liga, bo produkcje na C64 sa zdecydowanie lepsze zarowno jezeli chodzi o muzyke, efekty no i stopien rozbudowania. W zasadzie 3 dema Quartetu to mozna podciagnac pod kilkuczesciowe megadema, podczas gdy na Atari mamy bardzo proste formy. Od razu zanaczam, zanim ktokolwiek zacznie sie goraczkowac, niech obejrzy sobie na spokojnie i zimnym okiem porowna. Podczas ogladania okazalo sie, ze jedno z tych dem ("no name demo") mialem w przeszlosci i pamietam, ze wtedy robilo niesamowite wrazenie. Nawet dzisiaj prezentuje sie bardzo solidnie, a muzyka w 2 ostatnich czesciach to czysty SID POWER !!!! Nie zmienia to jednak faktu, ze w przypadku Atari mozna juz mowic o formowaniu sie demosceny. Tak wiec pomylilem sie i ODSZCZEKUJE. Hanna Banaszak tez juz wie. Wyglada na to, ze w Posce obie sceny formowaly sie mniej wiecej w tym samym czasie, tylko poziom produkcji byl troche inny. Oczywiscie to jak sprawy potoczyly sie dalej, to juz zupelnie inna historia.
3 - W kwestii cen obu komputerow, to na koniec maly prezent. Link do opisu calej sytuacji, widzianej oczami czlowieka, ktory pracowal w ATARI od 1979 roku. Gosc pisze mnostwo ciekawych rzeczy. Znajdziecie tam potwierdzenie, ze Atari pomimo tego ze natychmiast obnizylo ceny seri XL (nawet przeniesli fabryki by to osiagnac), to spoznilo sie i przegralo z C64. Co ciekawe czlowiek ten twierdzi, ze Atari bylo winne calemu krachowi rynku gier video na rowni z innymi. Opisuje rowniez, ze jedyne firmy softwarowe, ktore przetrwaly krach, to te ktore postawily na C64 i sie z nim zwiazaly. Specjalnie nie umieszczam tutaj cytatow - poczytajcie i sami wyciagnijcie wnioski, bo naprawde warto.

http://www.erasmatazz.com/library/JCGD_ … Years.html

Jako ze jest to moj ostatni post w tym topiku, to na koniec dzieki wszystkim za wymiane pogladow. Jezeli kogos urazilem to przepraszam. No i kudosy naleza sie dla Delego jako moderatora, za to, ze nie zbanowal mnie i calego tego cyrku - wiem co mowie, bo kilkakrotnie chadzalem po bardzo cienkiej lini. Konczac zycze wszystkim (nie wylaczajac siebie samego) wiecej luzu.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

"Na okolicznosc" tego watku powstalo fajne interko:
tutaj.
Kto sie przyzna do autorstwa? Bo fajne jest i nie ma sie czego wstydzic.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

233

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

LOL. Kaz, masz wyznawców! Atari classic skrzyknął pewnie kolegów.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

To raczej nie jego koledzy, bo tam dosc nieprzychylnie w tym scrollu pisza na temat naszego kolegi :)

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

235

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Hehe, no cóż, z kolegami bywa różnie. :P

I Ty zostaniesz big endianem...

236

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

bez urazy, ale to intro jest bez sensu jak ostatnia książka Grossa...

gep/lamers^dial

237

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Komoda ma 25 lat.... no to kolejny komputerowy youngtimer :).
A swoją drogą ciekawe jakby zastosować nazewnictwo young-/old-timer dla komputerów np. youngtimer - komputer który ma więcej niż 10 lat, oldtimer  więcej niż 20 :).

238

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Świetna dyskusja, nieźle się uśmiałem. Myślałem, że będą tu prowadzili ją ludzie z C64 i Atari, a tu kłócą się przeważnie sami atarowcy. Każdy z was ma poczęści racje, ale największą racje mają koderzy. Oni najlepiej się znają na tworzeniu orpogramowania i wiedzą na jakim komputerze tworzy się najlepiej. Każdy komputer jest inny i każdy ma swoich zagożałych zwolenników. Jednak najwięcej ludzi szczególnie w Polsce posiadało komputer C64, bo najwięcej było w tym okresie na niego gier i ciągle powstały nowe. Przypomnijcie sobie giełdy komputerowe, gdzie najwięcej było osób co kopiowało i sprzedawały gry na C64. W tych czasach nie każdego było stać na dwa kamputery w domu. Jeśli ktoś już jakiś posiadał to zazwyczaj do niego kupował oprogramowanie, bo na zmiane komputera nie było go stać. Zresztą czy to teraz ważne jakiś komputer jest lepszy, skoro aktywnych miłośników w Polsce komputerów 8bit jest z roku na rok coraz mniej. Nie ważne kto jaki komputer lubi, ważne że robi coś na niego, sprawia mu przyjmność grania, oglądania nowych produkcji itp... Komputery 8bitowe są wspaniałe i nie ważne jaki producent je wydał.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA