Temat: Dyskietki HD a 8-bitowce

Tu - bo nie tylko o atari.

Czytałem tu że w atarowskiej stacji można używać dyskietek HD tylko trzeba małą modyfikację zrobić - chodzi o prąd głowicy. To działa, ktoś sprawdził?

A jak wygląda sprawa z komdziem i 1541? A 1541-II ? DD są właściwie nie do dostania :((

Ostatnio edytowany przez wieczor (2009-12-21 20:52:00)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

Jak masz XF551 to nie trzeba modyfikacji robić. Moja np. zapisuje i odczytuje HD bezproblemowo.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

modyfikacja jest konieczna jak chcesz uzywac HD jako HD.
Normalnie zeby czytac/pisac dyskietki HD jako DD nie potrzebujesz zadnej modyfikacji samej stacji, tylko napedu HD.

4

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

No niestety jesli już to będę miał LDW pewnie. Ale dobrze że coś z tym można zrobić.
Czyli trzeba wymienić napęd? Ta modyfikacja tyczyła się chyba zmiany prądu głowicy w napędzie oryginalnym. Chyba

A w komdziach?

Ostatnio edytowany przez wieczor (2009-12-21 21:42:27)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

xfd601 tez sobie radzi bezproblemowo z dyskietkami hd

6

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

co do LDW, nie wiem czy ta głowica podoła odczytowi HD, nawet po zmianie prądu...jakby sie udało to jestem ciekaw...choćby z tego powodu, iż piętą achillesową LDW prócz napędu krokowego, awaryjnej dźwigni było częste "zacieranie" sie głowicy i problemy z rozpoznawaniem gęstości...miałem kiedyś/mam chyba gdzies w piwnicy LDW z Tomsem Turbo Drive (piracka wersja Tomsa, robiona niby na licencji przez Karin z Gdyni-Leszczynek w początku lat 90-tych) i w ten sposób głowica przeniosła sie do Krainy Wiecznych Łowów...

gep/lamers^dial

7

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

wieczor napisał/a:

A w komdziach?

A w 1541/1571 nie da się bezstresowo używać dyskietek HD. Zawsze będą błędy :(

8

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

A jakbym upolował napęd HD pctowski? Da się je prosto adaptować? Nie chodzi mi o osiągnięcie pełnej pojemności, tylko o kompatybilność z dyskietkami

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

9

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

Jezu badz milosciw :) przeciez to wlasnie napisalem ci w poscie #3.

10

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

No ja wiem :) Ale szczerze - nie rozbierałem nigdy ani LDW ani 1541 i nie wiem czy pctowski napęd można sobie ot tak tam włożyć :) No i najlepiej 3.5 calowy :) Bo widzę że 5.25 już tak prosto znaleźć jak Falcona :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2009-12-22 15:08:06)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

11

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

toms 720 i toms 710 nie lubią dyskietek HD.
Verbatim hd po sformatowaniu i wyjęciu ze stacji jest już nierozpoznawany:(

12

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

W wypadku TOMS 720 miałem chyba BASF-a HD, którego udało mi się sformatować i korzystać z niego, ale to był wyjątek, bowiem w większości przypadków nie dawało się korzystać z HD.

13

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

Trochę mnie pomartwiliście, ale pocieszyło mnie allegro :) Właśnie zanabyłem 3 pudełka zafoliowanych DD :) Zobaczymy co z jakością. Stacja do Atarki już jedzie (BTW: tEDDYbOAR, teraz Ci powiem, ja miałem max kwotę 210 :) , C128 też (przełamałem się w końcu i dołączyłem komdzia do kolekcji ;) jeszcze tylko stacja do niego... BTW - są takie fajne rozwiązania podłączające 1541 do pc  - dawniej po LPT ale jest już USB. A z Atarowską stacją byłoby coś takiego możliwe? Chyba tak, skoro SIO2PC jest , to dałoby się i w drugą stronę.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

14

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

o commodora to pytaj na innym forum.

15

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

wieczor napisał/a:

Trochę mnie pomartwiliście, ale pocieszyło mnie allegro :) Właśnie zanabyłem 3 pudełka zafoliowanych DD :) Zobaczymy co z jakością. Stacja do Atarki już jedzie (BTW: tEDDYbOAR, teraz Ci powiem, ja miałem max kwotę 210 :) , C128 też (przełamałem się w końcu i dołączyłem komdzia do kolekcji ;) jeszcze tylko stacja do niego... BTW - są takie fajne rozwiązania podłączające 1541 do pc  - dawniej po LPT ale jest już USB. A z Atarowską stacją byłoby coś takiego możliwe? Chyba tak, skoro SIO2PC jest , to dałoby się i w drugą stronę.

Mówiłem, że oddaje pola :)
Do mnie też jedzie CA2001 (http://www.allegro.pl/item865729587_ata … estaw.html) :D
Brakowało mi w kolekcji 65XE w kartonie, teraz mam.
Jeszcze tylko 1541-II do mydelniczki i będe miał kompletną kolekcję. <lol>

Co do podłącznia stacji do rzęcha looknij tukej http://atariki.krap.pl/index.php/1050-2-PC

Pozdrawiam

Takich dwóch jak nas trzech to niema ani jednego.

16

Odp: Dyskietki HD a 8-bitowce

Ta stacja (sprzedawana jako uszkodzona) działa, co się okazało dzięki temu że sprzedający dołączył gratisowo kilka nagranych dyskietek. Klapka połamana i rzęzi straszliwie ale działa :) W przyszłym tygodniu rozkręcam i konserwuję :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem