1

Temat: Uszkodzenie Cartridge'a

Wiem temat z puli tematów ekstremalnych... ale zirytował mnie ten cart :-)

Mam pytanie czy komuś zdarzyło się włożyć odwrotnie Cartridge'a do slota w atari :-) Tyłem na przód i odpalić kompa...
I jakie były tego konsekwencje... Co zazwyczaj się uszkadza...
U mnie komp w pełni sprawny... za to cart nie daje znaku życia...
Przejrzałem schemat wyprowadzeń i w sumie różnice są bo +5V na A10 i GND na A3 ale czy to powód aby padł cały kart ?
Bo po włożeniu normalnym już się nie chce odpalać :-(
Scalaki w karcie nie grzeją się... zimne... zero życia :-) może ktoś ma pomysł jak sprawdzić czy żyją :-)
Dodam jeszcze że inne Cartridge włożone do Atarki działają bez problemów.

Ostatnio edytowany przez antek (2010-01-11 23:18:36)

2

Odp: Uszkodzenie Cartridge'a

Mnie się zdarzyło włożyć odwrotnie, i to świadomie bo nie byłem pewien, która strona jest która. Wychodziłem z założenia, że przy wyłączonym komputerze (prawie) wszystko można. Nic się nie zepsuło, ani komp, ani cart. Ale to może zależeć od cartridge-a, nie znam się.

A może ten cartridge jest na tyle stary, że styki nie stykają ? Mam taki jeden, który działa tylko wtedy, kiedy nie dopchnie się go do końca.

Ostatnio edytowany przez FUJI (2010-01-12 10:32:57)

3

Odp: Uszkodzenie Cartridge'a

Mi się udało masę cartów wpakować odwrotnie (upside-down) i nic się nie stało nigdy ani żadnemu cartowi ani tym bardziej Atari. Może napisz co to był za cart?

4

Odp: Uszkodzenie Cartridge'a

moze upside down to i mi sie zdazylo, ale nigdy mi sie nie zdazylo wpakowac carta tylem na przod...

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: Uszkodzenie Cartridge'a

Candle, w 65XE masz upside-down, a w 800XL tyłem na przód... ;).

6

Odp: Uszkodzenie Cartridge'a

Ja kupiłem kilka cartów na Allegro, które były bez naklejek i wsadzałem odwrotnie i nic się nie stało.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Uszkodzenie Cartridge'a

Fuji: point taken ;)

tak czy owak nic zlego sie nie dzieje ;)

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: Uszkodzenie Cartridge'a

upside-down = do góry nogami :)

9

Odp: Uszkodzenie Cartridge'a

U Tebe włożyłem carta odwrotnie (rozkręcony był - to się omyliło mi).

I poszedł zapis ROMu 3many przez bateryjki.

10

Odp: Uszkodzenie Cartridge'a

bzdury gadacie, u mnie kartridż z grą wsadzony odwrotnie spalił 130XE...

11

Odp: Uszkodzenie Cartridge'a

skoro cię spotkało takie nieszczęście, a większość ludzi którzy się tutaj wypowiadali nie, to raczej byłbym skłonny stosując twój tok myślenia odpowiedzieć Ci iż to ty "gadasz bzdury", ale tego nie powiem - powiem Ci tylko że musiałeś mieć jakiegoś niefarta aby uszkodzić swoje 130XE, i powtórzę raz jeszcze... wkładałem masę cartów odwrotnie łącznie ze swoimi prototypami, ad converterem, eprom burnerem, i masą innego tałatajstwa... nigdy ani żaden cart ani żadne moje atari nie uległo w ten sposób zniszczeniu. Może nam podpowiesz co się uszkodziło w twoim 130XE? Bo tak się składa iż większość tych eksperymentów przeprowadziłem na moim 130XE (płyta z kościami 1-bit) i nic przykrego się nie stało. Zresztą jeżeli byś doczytał w poście nr 1, koledze z Atari się również nic nie stało ... tylko cartowi coś sie stało... pytałem jaki to był cart bo może to jest po prostu jakaś pierdoła.

Ostatnio edytowany przez seban (2010-01-13 08:24:33)

12

Odp: Uszkodzenie Cartridge'a

zaraz zaskoczy wszystkich król psucia czyli Pin-Pong...czekamy ;)

btw. kiedyś miałem przejścia z kartem-piratem ztcp jakis składak z AtarSystemu, żle go zapakowałem w kompa (sic!) i potem przez kilka godzin nie chciał działać...dzień później juz nie strajkował.

gep/lamers^dial