1

Temat: TeBe vs reszta swiata

LewiS:
Tak, źle mi z TIP-em.   :oops:
Produkcja w rodzaju "Animkomials meets Borys Vallejo" absolutnie mnie nie przekonuje (nie chce powtarzac komentarzy z bazy plikow A-A)  :P
Zakoduj te (szybkie) efekty w TIP-ie, chetnie zobacze...

BTW. Commodziarze dawno maja hires w kolorach...  :rolleyes:  ;)

Nikt Cie nie zmusza do sledzenia tego watku (w koncu zostal on prawidlowo umieszczony na forum - "Sprzet") ani do ewentualnego instalowania tego wynalazku....  A poinformowac co ktos tam robi mam prawo.  :!:   :idea: 

Co do samego wynalazku, to autor opublikuje caly schemat wraz z opisem, wiec koszty nie beda tak horrendalne....   A w ogole to ktos w tym watku przyrownywal montowanie drugiego Antica do prob podlaczana CGA do 8-bitowca - to chyba jakies nieporozumienie. :D

2

Odp: TeBe vs reszta swiata

Tebe: proszę nie wyjeżdżaj z określeniami 'zbyt tępi' bo się wkurzę. Pomyśl nad swoją kulturą osobistą.

Nie przeczytałeś lub nie zrozumiałeś wyraźnie mojej argumentacji, więc powtórzę:
1. Pamięć - pewnie z 80-90% efektów z takiego Numena da się napisać na normalną atarkę, bez rozszerzeń, tylko, że już wtedy dema z 10ma takimi nie zrobimy. Ale 'feeling' zostaje - widzę demo i wiem, że to atari.
2. QMEG, SIO2IDE ułatwia pracę - ale 'feeling' zostaje - widzę ekran i wiem, że to atari.
3. Pokey - daje więcej kanałów owszem, więc nie jest to dokładnie to samo. Ale słyszę 2 pokeye i co? I wiem, że to atari :)
4. Grafa - pokażcie mi grafę w 320x200 w 16 kolorach, to zacznę myśleć, że to stara VGA.

Poza tym, mój majl dotyczył raczej faktu, że nie chciałbym, aby to rozszerzonko stało się standardem. Nie mam zasadniczo specjalnie nic przeciwko eksperymentowaniu z tym cackiem jako takim (podobnie myślę o np. 60816 i covoxie).

I proszę nie wszczynać jakiejś świętej wojny.

: 404. Stopka not found

3

Odp: TeBe vs reszta swiata

eh, strasznie jakiś poważny mi ten poprzedni post wyszedł, to pewnie z nerwów...
Sorry...
Mahnamahna! :)

: 404. Stopka not found

4

Odp: TeBe vs reszta swiata

i tak Eru sploniesz na stosie za herezje wobec postepu techniczego

tak pozatym, to zdaje sie ze wielkosc Foxa przyslonila twa watła posturke, i jakos trudno Cie kojarze z Atari, raczej jestes jakims egzotycznym rarytasem, o ktorym chodza tylko sluchy i ktorego importuja od czasu do czasu

p.s.
tok myslenia Eru - uzywam dopalki Antica i widze ze to Atari, bo stare programy (DOS-y, QA itp) nie uzywaly kolorow w trybach znakowych

p.s.#2
sposob tworzenia obrazu przypomina raczej spectrum, tam tez kolorowalo sie obraz kwadracikami

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: TeBe vs reszta swiata

No to mnie wkurzyłeś.
Swoim debilstwem.
I prostactwem.

Wiadomo, że Fox jest lepszym koderem ode mnie, nigdy tego nie kryłem.
Jeżeli przysłonił mnie, to ciebie tym bardziej.
Co do niekojarzenia mnie z Atari - cóż, przykro mi to słyszeć, ze sceną jestem związany (czynnie!) długo jak mało kto.

I proszę, nie odzywaj się już więcej, co? Szkoda pamięci na serwerze AA.

Dla mnie EOT, nie chciałem tego, sami widzieliście.

: 404. Stopka not found

6

Odp: TeBe vs reszta swiata

masz racje wystarczy ze nie bedziesz sie odzywal i Tobie podobni

dopalka ma byc i basta

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: TeBe vs reszta swiata

tebe czasami wydaje mi sie, ze naprawde przeginasz swoim 'kozaczeniem'. no rspct.

sun/goes/nowhere/fo/real

8

Odp: TeBe vs reszta swiata

od tego jest Internet mr A, pewnie spotkales sie juz z tym  :oops: wiec nie dziw sie, i jesli traktujesz to powaznie, hmm powinien zbadac Cie lekarz  8)  :P

urazilem Was, boze jak mi przykro, wasze plytkie ego nie wytrzymalo pare dziwnie polaczonych literek  :twisted: moze zgrzeszylem, dzwoncie do arcybiskupa, jak moglem wystapic przeciw Wam  8O

tak to jest jak mi podskakujecie  :twisted:  :rolleyes:

i albo bedziecie pisac swoje posty z wieksza pokora, albo ja bede musial wkraczac

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

9

Odp: TeBe vs reszta swiata

Hmm... a to niby ja mialem sygnaturke: Lepper sceny atarowskiej...
Moze warto pomyslec o specjalnym dziale na forum, specjalnie dla osob, ktore lubia wyzywac i ublizac innym - proponuje do tego dzialu dwoch moderatorow: TeBe i Jordana ;)

10

Odp: TeBe vs reszta swiata

jestem ZAAAAAAAAAAAAAAAAA

mlehehe

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

11

Odp: TeBe vs reszta swiata

tebe: ty lepiej pokaż coś w końcu ...

S. Importowany egzotyczny emeryt

All I hear is the sound of me falling on the ground

12

Odp: TeBe vs reszta swiata

Dwa przemyslenia ...

Tebe - po raz kolejny wyzywasz ludzi ... co jest z Toba ... masz jakis kompleks?
Lewis Eru Samurai, nie przejmowac sie ...

ps. Zamykam temat ... mieczaki emocjonalne niech sie wyrazaja gdzie indziej
ps2. Tebe - witanie kogos na IRCu od 'ty cwelu' nie swiadczy o kulturze a co najwyzej o prostactwie. Bye ! Zaloz se nowy topic .... publicznie oswiadczam ze mnie wkurwiasz i jakiekolwiek wycieczki osobiste z Twojej strony bede tepil z cala surowoscia ...

13

Odp: TeBe vs reszta swiata

A ja go odblokowuje, po to jest ring zeby wlasnie tu zalatwiac takie sprawy a nie pluc w topikach.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: TeBe vs reszta swiata

Tak, źle mi z TIP-em.   :oops:

Wiec go nie uzywaj. Jesli potrzebujesz tworzyc w wyraznych pikselach i z pelna paleta kolorów to sie przerzuc na grzyba.

Produkcja w rodzaju "Animkomials meets Borys Vallejo" absolutnie mnie nie przekonuje (nie chce powtarzac komentarzy z bazy plikow A-A)  :P

Wybacz, że nie wszyscy są mega-hiper-madafaka-Draconami. Z tego co zauważyłem ktoś kto nie należy do TQA i nie jest współtwórcą Numena nie zasługuje na Twoja uwage. Kazdy tworzy tak jak umie najlepiej. I jezeli nie odpowiada Ci nie musisz ogladac. Czemu nie ogladasz tylko nowych produkcji TQA? Po co ogladac produkcje innych?

Zakoduj te (szybkie) efekty w TIP-ie, chetnie zobacze...

Nie zrobie tego, poniewaz nie jestem dobrym koderem. Umiem zakodować zina, kolekcje muzyczna czy graficzna. Ale nie umiem napisac szybkiego efektu w TIPie. Nigdy tego nie ukrywalem, wiec nie miej o to do mnie pretensji...

BTW. Commodziarze dawno maja hires w kolorach...  :rolleyes:  ;)

A co mnie to obchodzi! Widocznie maja takie możliwosci graficzne a nie inne, ze udalo im sie stworzyc kolorowy hires. W Atari jak narazie szczytem osigniec jest TIP.

Nikt Cie nie zmusza do sledzenia tego watku (w koncu zostal on prawidlowo umieszczony na forum - "Sprzet") ani do ewentualnego instalowania tego wynalazku....  A poinformowac co ktos tam robi mam prawo.  :!:   :idea:

Przegladanie wszystkich watkow jest zadaniem administratora, wiec wybacz, ale bede je przegladac.
Poinformowac masz prawo. Ja wyrazilem swoja opinie na temat dopalki: nie podoba mi sie i juz.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz: dlaczego krytyce poddales tylko moja opinie, a zdanie Eru przelknales jakos? Widze, ze nie jestem czlowiekiem godnym poszanowania za swoje poglady. Szczerze mowiac Twoje podejscie do sceny jest godne Jordana, ktory jakis czas temu wyskoczyl z tekstami, ze skopie nam dupy nowym demem by Shadows. Ciekawe, ze z innymi ludzmi z Twojej grupy jakos mozna sie niezle bawic, posmiac sie, pogadac, zeszmacic, zalatwic powazne sprawy (vide pogrzeb Kajtka)... Tylko jakos Tobie eliciarstwo nie przeszlo.

Co do samego wynalazku, to autor opublikuje caly schemat wraz z opisem, wiec koszty nie beda tak horrendalne....   A w ogole to ktos w tym watku przyrownywal montowanie drugiego Antica do prob podlaczana CGA do 8-bitowca - to chyba jakies nieporozumienie. :D

Hmm. Jakos nie zauwazylem, zeby na przyklad opublikowanie schematu SIO2IDE wplynelo na jego cene...

15

Odp: TeBe vs reszta swiata

A ja go odblokowuje, po to jest ring zeby wlasnie tu zalatwiac takie sprawy a nie pluc w topikach.

OK - Twoja wola, twoje podworko - ale uwazam ze wlasnie w takich topicach wychodzi z ludzi jakas niepojeta dla mnie zasciankowosc polaczona z buractwem ... Ring wg mnie nie jest do potyczek osobistych... i wogole takowych na forum byc nie powinno. Ktos mi chce osobiscie pojechac - niech to zrobi publicznie w oczy na jakims zlocie a nie przez internet. Kapiszi ?

16

Odp: TeBe vs reszta swiata

jako ze jestem zaściankowcem (i bynajmniej sie z tym nie kryje) zabiore głos w tym topicu....pojade teraz ogolnie:
k**** SKONCZCIE TE PRZEPYCHANKI! bo wracacie do czasow 94-95-96...Jeden jest za tipem drugi olewa tipa...k**** nikt nikomu nie narzuca w jakim formacie ma tworzyc...NIE ROZUMIEM dyskusji ktora ma na celu udowodnienie (bo tak to zrozumialem) kto jest bardziej zasluzonym (moze wiecej umie) atarowcem...Wyjscie jest jedno: przestancie p*.* i stuknijcie sie buteleczkami jak na atarowcow przystało...albo poczekajcie az ja zakoduje szybki efekt w tipie...a poczekacie se kuna dłuuuugooooo...wiec spoko,wiecej luzu...a zaczelo sie od jadu kielbasianego podrzuconego przez Jordana-wybuchła epidemia i zaraziła pare mózgów... :evil:

Do DRC: kolejny raz czytam,że jestes zgniłym eliciarzem:)...wyluzuj i usmiechnij sie...za duzo spisz w pizamce z logo atari....i nie wyjezdzaj mi tu zaraz z tekstem typu: "kXXXXa gerappa..."bo mi sie ziewac nie chce....wyluzuj i usmiechnij sie szczerze....

A TeBe BeBe ma cos z Extenda....:)))))))

gep/lamers^dial

17

Odp: TeBe vs reszta swiata

1. dopalka jak najbardziej i to kazda - jak ktos wsadzi 2*6502 + 3 antic + GUS i mu chodzi to spoko
2. uznanie dopalek za standard jak najbardziej nie - zacznie sie dziac jak z grami na PC - co nowsza to zeby jakos chodzilo trzeba kompa podkrecac.

ps. niedawno na scene pl przegladalem na pixelu czyjs obrazek, ktory mial byc potem uzyty w demie - nie pamietam co to bylo. autor wspomnial, ze demko bedzie raczej wymagalo lepszych kart graficznych niz 32MB na co sie podniosl straszny jazgot (nie dziwie sie)padla wtedy  odpowiedz, ze spoko, bedzie wersja w AVI - czy i my do tego dazymy?

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

18

Odp: TeBe vs reszta swiata

quasi-twardziele  :lol:

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

19

Odp: TeBe vs reszta swiata

Nie wiem czy smiac sie, czy plakac z tych bunczucznych wypowiedzi...  :lol:   :cry:

Jesli potrzebujesz tworzyc w wyraznych pikselach i z pelna paleta kolorów to sie przerzuc na grzyba.

Wieeeelkie dzieki za rade, czy nie zauwazyles ze juz od pewnego czasu to robie (vide: oryginalny screen tytulowy do NUMENA) ??  :o    :P   Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze jeszcze mam duzo do nauczenia... :-/

Wybacz, że nie wszyscy są mega-hiper-madafaka-Draconami.

LewiSo-animko-moderatorami tez nie sa wszyscy...  :lol:

Z tego co zauważyłem ktoś kto nie należy do TQA i nie jest współtwórcą Numena nie zasługuje na Twoja uwage.

Zle zauwazyles. Widze. ze na kilkuset uzytkownikow tego forum (i atarowskich scenowcow ogolnie)  jestes drugim, ktory wyciaga takie falszywe wnioski. Co mowi samo za siebie, po prostu sie czepiasz, szukasz dziury w calym, itp.    :evil:
Respekt  mam takze do wszystkich, ktorych tworczosc mi sie podoba, ktorzy potrafia zrobic cos xtra na atari, szczegolnie do moich kolegow po fachu na atari i pc (np. Replay, ANj, Vidol, Biter ...).

Kazdy tworzy tak jak umie najlepiej. I jezeli nie odpowiada Ci nie musisz ogladac. Czemu nie ogladasz tylko nowych produkcji TQA? Po co ogladac produkcje innych?

LOL. Ty tez nie musisz sie wypowiadac w tym watku. Poza tym gusta sa rozmate ...  Moze ogladam co rozni ludzie robia, zeby byc na biezaco z nowinkami  ;)

Nie zrobie tego, poniewaz nie jestem dobrym koderem. Umiem zakodować zina, kolekcje muzyczna czy graficzna.

ja tego nie kwestionuje !   :rolleyes:
Masz frasunek ode mnie za kolekcje msx Mikera (to z obrazkami z Newsrooma)  i serie starych "TOO HARDÓW" ...

Ale nie umiem napisac szybkiego efektu w TIPie. Nigdy tego nie ukrywalem, wiec nie miej o to do mnie pretensji...

zawsze mozesz sprobowac. :)  Tak naprawde nie mam pretensji o kodowanie, tylko w tym momencie ironizuje, ze tak wywyzszasz tryb grafiki, nadajacy sie glownie do konwertowanych fullscreenow. :)

W Atari jak narazie szczytem osigniec jest TIP.

ja jestem innego zdania, a wierz mi, eksperymentowalem z roznorodnymi trybami grafiki - od 2/4 kolorow, 256 (PLAMA), znakowy, GED, CIN, HIP i ten TIP.   TIP zabija szczegoly w obrazku i dosyc go rozmywa, o czym mogles sie przekonac na gfx compo, np. w obrazku moim czy VIDOLA.

Nie powiesz, ze w slideshole ANIMKOMIALSOW wszystkie obrazki wygladaly rownie dobrze, co ???   :evil:  ....   Mozesz sie zdziwisz, ale dla mnie najlepszym trybem grafiki jest teraz CIN... :D   Po tym,  co zaprezentowal w tym roku ANj, mysle, czy by znow czegos w tym trybie nie zrobic. :)

A akurat omawiany upgrade bardzo mnie zainteresowal (z oczywistych wzgledow).  :P

Poinformowac masz prawo. Ja wyrazilem swoja opinie na temat dopalki: nie podoba mi sie i juz.

ale po co w takim histerycznym tonie ?    :lol:

Pewnie, ze nie zabronie przegladu i nadzoru. Widze tez, ze NABOJCE przybywa czlonkow i zamykanie topicow zwiekszylo tempo - nastepuje juz wowczas, kiedy ktos zdenerwuje jednego  z NABOJKOWCOW (o czym kulturalnie sam on napisze) - brawo prywata !  :D     Dobrze ze KIEROWNIK ZAMIESZANIA jest caly czas przytomny.  :P

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz: dlaczego krytyce poddales tylko moja opinie, a zdanie Eru przelknales jakos?

brawo za spostrzegawczosc!!  :o    Myslalem, ze jestes na tyle sprytny, ze w moim zdaniu o nonsensie instalowaniu CGA w Atari (tzn. przyrownywania go do montowania 2. Antica) odkryjesz aluzje do ERU.
Niestety, przeliczylem sie - trudno.  ;)

Widze, ze nie jestem czlowiekiem godnym poszanowania za swoje poglady. Szczerze mowiac Twoje podejscie do sceny jest godne Jordana, ktory jakis czas temu wyskoczyl z tekstami, ze skopie nam dupy nowym demem by Shadows.

Widze, ze jestes czlowiekiem bardzo przewrazliwionym na swoim punkcie. :o   Nie wiedzialem, ze wyrazajac swa negatywna opinie o slideshole "A.M.B.V." tak gleboka Cie zranilem, iz wziales to do siebie.
Mam jednak przeciez prawo do swojego zdania i to nie rzutuje na reszte Twoich produkcji i samej osoby.   Moje podejscie do sceny???  Byc moze nie przejmuje sie nia tak, jak Ty, nie jezdze na wszystkie mozliwe zloty, itp.  Porownujac mnie do zachowania JORDANA tylko sie osmieszasz, bo nie znasz dobrze ani jego, ani mnie.   Poza tym ja nie zniewazylem tutaj (na tym forum) nikogo, co zrobil Jordan.

Ciekawe, ze z innymi ludzmi z Twojej grupy jakos mozna sie niezle bawic, posmiac sie, pogadac, zeszmacic, zalatwic powazne sprawy (vide pogrzeb Kajtka)...

przegladasz uwaznie forum ???  Albo specjalnie pomijasz fakt, ze dodalem cos od siebie n.t. ś.p. Kajtka   (którego niestety nie było mi dane poznać wczesniej).  :o

Tylko jakos Tobie eliciarstwo nie przeszlo.

jakie eliciarstwo, do stu diablow ?!?   Fakt, ze sie kolo Ciebie nie krece,  ze z Toba nie pije, itp.   nie oznacza, ze zaraz szukam "elyty", stary, hamuj sie ze swoimi stwierdzeniami....
Probowales w ogole na party podejsc do mnie, pogadac, itp. ?   NIe pamietam...   :evil:   No to co tu rozwazac ?!?   :?
Co do mnie, to bawilem sie dobrze zarowno rok temu (pierwszy raz po paroletniej przerwie), jak i w tym roku.  Na party jade, zeby pogadac sobie z roznymi osobami, obejrzec nowe produkcje, sprobowac swoich sil w compo i ewentualnie popic troche....  Fuckt, ze jest kilka  osob na scenie ktorych nie rozumiem  (hehehe), ale na szczescie po prostu samo z siebie wychodzi, ze sie z nimi mijam na takiej imprezie.

A propos, jesli wylatujesz z tym moim "izolowaniem" sie, to wiedz ze na party zaprosili mnie tez do swojego grona czlonkowe Odsieczy Sobieskiego i sam nie wiedzac kiedy, zostalem wpisany do tego klubu. ;)

Wiecej wyrozumialosci do innych i mniej pochopnych sądów (jeżeli kogoś prawie nie  znasz), a zycie bedzie przyjemniesze i na dluzej zachowasz piekno (bo jak mowi porzekadlo, zlosc mu moze zaszkodzic).   ;)
Zauwaz, ze ja w poprzednim poscie tutaj skoncentrowalem sie tylko na odpowiedzi na Twoje teksty, a Ty wykorzystujesz okazje do ataku na moja osobe i np. zarzucanie tej "elytarnosci"  (a fuj !).

Mimo wszystko pozdrawiam i mysle, ze moze jeszcze kiedys stukniemy sie kielonkami na jakims party...  :D   :?:

20

Odp: TeBe vs reszta swiata

A ja go odblokowuje, po to jest ring zeby wlasnie tu zalatwiac takie sprawy a nie pluc w topikach.

mikey sie tu szarogęsi, trzebaby mu przyciac skrzydelka

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

21

Odp: TeBe vs reszta swiata

Na temat dopalki i oryginalnosci Atari
-------------------------------------------

Pewne osoby klamia nam wprost, wynika to albo z ich niewiedzy albo upartosci, braku checi "otwarcia" oczu. Czy tylko ja widze jaki fałsz wyplywa z ich wypowiedzi?

Oryginalne i prawdziwe Atari jest ze stereo bo dzwiek jaki sie slyszy jest atarowski, bo wieksza pamiec to jest ok, bo IDE to ulatwienie. Przeciez jest to infantylne naciaganie faktow, aby usprawiedliwic rzeczywistosc.

Wiec ustalmy raz na zawsze jakie Atari nazwiemy oryginalne i klasyczne.
Czy za 100lat, gdy w domu aukcyjnym Sotheby beda sprzedawac oryginalne Atari bedzie ono mialo jakiekolwiek przerobki, czy moze raczej bedzie mialo oryginalna plombe, bedzie zapakowane w oryginalne pudełko i bedzie dzialalo tak jak tego producent okreslil wypuszczajac je
z tasmy produkcyjnej.

Czy Syrenka z silnikiem Porshe to Syrenka. Jak odrestauruja zapomniane malowidla, freski itp to przeciez nie domalowuja tam niczego w stylu Picassa i nie mowia ze to jest oryginal. Jak rekonstruuje sie samochod, uzywa sie czesci oryginalnych a nie z "kosmosu". Taki samochod jest tym
bardziej oryginalny im wiecej oryginalnych czesci sie uzylo.

Oryginalne jest to co producent wypuscil na rynek i nie dopisujmy dodatkowych historyjek.

Jak chcesz miec oryginalne Atari to go nie rozbieraj, nie dokladaj mu nieoryginalnych czesci.

Jesli traktujesz Atari jako zabawe, chcesz sie sprawdzic na tym nietypowym polu walki, modyfikuj je i pisz do tego oprogramowanie. Bo modyfikacje leza w naturze Atari, projektanci zostawili nam taka
mozliwosc i dlatego z niej korzystaja osoby zainteresowane. Wszystko co daje sie modyfikowac odnosi sukces, wszystko co jest elastyczne i poddaje sie naszej wyobrazni. Otwarta architektura PC-tow przyniosla im
sukces, zamknieta Amig, Apple, Atari klopotow z utrzymaniem sie na powierzchni. Gdyby nie rozbudowywac Atari o nowe mozliwosci, kto by sie nim interesowal, napewno nie osoby ktore podnosily krzyki o oryginalnosc, one tylko potrafia cisnac na "hamulec". Czy napisaliby program chociazby na stara architektue ?, watpliwe, to sprawia tyle bolu i udreki ze lepiej marudzic, jak to Polak potrafi. Moze zamiast krytykowac pomysl rozbudowy Antica, wysuneli by bardziej konstruktywne uwagi, moze lepiej znaja sie na elektronice od autora projektu.

A teraz pytania dla Eru, skoro Atari ze stereo jest takie oryginalne i klasyczne to odpal muze
TMC 8kanalowa na Atari ktore sprzedawala firma ATARI !!!

To odpal NUMENA na sprzecie ktory sprzedawala firma ATARI - ATARI130XE, no smialo odpalaj przeciez
musi zadzialac.

No i pobaw sie formatowaniem HDD bez IDE, przeciez to klasyka.

Eru twoje wyobrazenie oryginalnosi jest tak oryginalne ze wyjatkowe.

Osoby ktore lamentuja nad tym ze Atari to nie Atari z lat 80-ych przespali epoke rozwoju tego sprzetu, za pozno sie obudziliscie panowie i usprawiedliwianie sie w stylu pana Eru jest pozbawione trzezwego myslenia. Albo zaakceptujecie rzeczywistosc albo czeka Was "zlodowacenie".

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

22

Odp: TeBe vs reszta swiata

Nieee no .... ludzie co sie k**** dzieje ... jak was czytam to normalnie mi przechodzi chęć zrobienia nowego po latach msxa .... nie rozumiem ...

1. Robić dopałki na potęgę
2. Dopałka to **j
3. Epi rulz bo zrobił kawałek w soundrackerze

Frendszip k****, frendszip rulez a nie jakieś pieprzone dyrdymały ...

I jak k**** nie przestaniecie sobie udowadniać kto jest a kto nie jest zgniłym eliciarzem (btw. odrobina samokrytyki by się przydała) to na następnym party na prawdę odbędzie się Kastet&Bejsbol Compo ...

All I hear is the sound of me falling on the ground

23

Odp: TeBe vs reszta swiata

I jak k***a nie przestaniecie sobie udowadniać kto jest a kto nie jest zgniłym eliciarzem (btw. odrobina samokrytyki by się przydała) to na następnym party na prawdę odbędzie się Kastet&Bejsbol Compo ...

Samciu, mam inny pomysl - sadze, ze tego typu sprawy powinno sie rozstrzygac przy pomocy walki w postaci zapasow w kisielu, bylby to wspanialy dodatek do konkursu miss mokrego podkoszulka ;)

24

Odp: TeBe vs reszta swiata

BTW. Commodziarze dawno maja hires w kolorach...  :rolleyes:  ;)

http://www.infos.cz/raster/atari/demos/fort320.gif

Here you can see, that Atarians have coloured noninterlaced hires graphics long ago too. It is no need of any dual ANTIC+GTIA hardware modification.  :D

http://raster.atari.org

25

Odp: TeBe vs reszta swiata

Wieeeelkie dzieki za rade, czy nie zauwazyles ze juz od pewnego czasu to robie (vide: oryginalny screen tytulowy do NUMENA) ??  :o    :P   Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze jeszcze mam duzo do nauczenia... :-/

Tak. Zauwazylem. Martwi mnie tylko, ze ze znanych mi grafikow chyba tylko Anj tworzy na Atari...

LewiSo-animko-moderatorami tez nie sa wszyscy...  :lol:

Hmmm. Nie rozumiem co masz na mysli...

Zle zauwazyles. Widze. ze na kilkuset uzytkownikow tego forum (i atarowskich scenowcow ogolnie)  jestes drugim, ktory wyciaga takie falszywe wnioski. Co mowi samo za siebie, po prostu sie czepiasz, szukasz dziury w calym, itp.    :evil:

Byc moze, ale wierz mi, ze takie poglady podziela jeszcze kilka osob. Po prostu sie nie wypowiadaja w tym temacie....

LOL. Ty tez nie musisz sie wypowiadac w tym watku. Poza tym gusta sa rozmate ...  Moze ogladam co rozni ludzie robia, zeby byc na biezaco z nowinkami  ;)

Masz racje, ale od dluzszego czasu Twoje wypowiedzi swaidcza o tym ,ze tylko produkcje TQA sa godne uwagi.

ja tego nie kwestionuje !   :rolleyes:
Masz frasunek ode mnie za kolekcje msx Mikera (to z obrazkami z Newsrooma)  i serie starych "TOO HARDÓW" ...

Czyzby Twoj avatar w TH4 Cie az tak bardzo urazil?

zawsze mozesz sprobowac. :)  Tak naprawde nie mam pretensji o kodowanie, tylko w tym momencie ironizuje, ze tak wywyzszasz tryb grafiki, nadajacy sie glownie do konwertowanych fullscreenow. :)

Oczywiscie TIP jest przeznaczony do grafiki, ale jak udowodnil Fox mozna w nim pisac rowniez efekty.

ja jestem innego zdania, a wierz mi, eksperymentowalem z roznorodnymi trybami grafiki - od 2/4 kolorow, 256 (PLAMA), znakowy, GED, CIN, HIP i ten TIP.   TIP zabija szczegoly w obrazku i dosyc go rozmywa, o czym mogles sie przekonac na gfx compo, np. w obrazku moim czy VIDOLA.

Chodzilo mi nie o efekty estetyczne, a skomplikowanie budowy trybu. Oczywiscie sam nie gardze dobrymi obrazkami w innych trybach, jednak TIP jest moi m faworytem. I tyle. Sa gusta i gusciki jak napisales.


Nie powiesz, ze w slideshole ANIMKOMIALSOW wszystkie obrazki wygladaly rownie dobrze, co ???   :evil:  ....   Mozesz sie zdziwisz, ale dla mnie najlepszym trybem grafiki jest teraz CIN... :D   Po tym,  co zaprezentowal w tym roku ANj, mysle, czy by znow czegos w tym trybie nie zrobic. :)

Nie. Niektore obrazki wyszly kijowo, ale niektore sa róló. Dla mnie.
A CIN tez jest niczego sobie. Obrazki Anj'a bardzo lubie.

ale po co w takim histerycznym tonie ?    :lol:

Nie zauwazylem histerii w swoim tonie. Zwaz, ze nie ma w moich postach (do Ciebie) nawet jednego smileya wodroznieniu od Twoich...

brawo za spostrzegawczosc!!  :o    Myslalem, ze jestes na tyle sprytny, ze w moim zdaniu o nonsensie instalowaniu CGA w Atari (tzn. przyrownywania go do montowania 2. Antica) odkryjesz aluzje do ERU.
Niestety, przeliczylem sie - trudno.  ;)

Niestety nie znam wszystkich wypowiedzi Eru, wiec nie wiem, ze chcial kiedys podlaczac CGA do Atari. WIdac jestem malo domyslny.

Widze, ze jestes czlowiekiem bardzo przewrazliwionym na swoim punkcie. :o   Nie wiedzialem, ze wyrazajac swa negatywna opinie o slideshole "A.M.B.V." tak gleboka Cie zranilem, iz wziales to do siebie. Mam jednak przeciez prawo do swojego zdania i to nie rzutuje na reszte Twoich produkcji i samej osoby.

Hmm. Napisalem powyzej, ze niektore grafy w AMBV wysly hujowo. Twoje oceny odnosza sie do grafiki, wiec nie do mojej czesci roboty. Twoje opinie nie obrazily mnie.

Moje podejscie do sceny???  Byc moze nie przejmuje sie nia tak, jak Ty, nie jezdze na wszystkie mozliwe zloty, itp.  Porownujac mnie do zachowania JORDANA tylko sie osmieszasz, bo nie znasz dobrze ani jego, ani mnie.   Poza tym ja nie zniewazylem tutaj (na tym forum) nikogo, co zrobil Jordan.

Owszem jego nie znam w ogole, a Ciebie bardzo slabo. Ta moja wypowiedz opierala sie na postach z forum. Owszem, nie zniewazyles w sposob Jordana (chodzi mi o slowa -> wulgaryzmy), to takie luzne porownianie...

przegladasz uwaznie forum ???  Albo specjalnie pomijasz fakt, ze dodalem cos od siebie n.t. ś.p. Kajtka   (którego niestety nie było mi dane poznać wczesniej).  :o

Twoj wiersz byl bardzo ladny i za to respect. Jednak ja wymienilem kilka innych aspektow, z ktorymi sie nie spotkalem z Twojej strony.

jakie eliciarstwo, do stu diablow ?!?

Wielkorotnie Mikey pisal o tym: Numen, jego boskosc, to, ze jestes wspoltworca Numena itd. Reszte mozesz poczytac w postach Mikeya.

Fakt, ze sie kolo Ciebie nie krece,  ze z Toba nie pije, itp.   nie oznacza, ze zaraz szukam "elyty", stary, hamuj sie ze swoimi stwierdzeniami....

Odnioslem inne wrazenie na zlocie.

Probowales w ogole na party podejsc do mnie, pogadac, itp. ?   NIe pamietam...   :evil:   No to co tu rozwazac ?!?   :?

A Ty sprobowales? Ja nie potrzedlem, bo dawniej w ogole nie podchodzilem do TQA, a teraz jakos sie udalo, ale glownie to TQA przyszlo do mnie...


Co do mnie, to bawilem sie dobrze zarowno rok temu (pierwszy raz po paroletniej przerwie), jak i w tym roku.  Na party jade, zeby pogadac sobie z roznymi osobami, obejrzec nowe produkcje, sprobowac swoich sil w compo i ewentualnie popic troche....  Fuckt, ze jest kilka  osob na scenie ktorych nie rozumiem  (hehehe), ale na szczescie po prostu samo z siebie wychodzi, ze sie z nimi mijam na takiej imprezie.

Widocznie do nich naleze.

A propos, jesli wylatujesz z tym moim "izolowaniem" sie, to wiedz ze na party zaprosili mnie tez do swojego grona czlonkowe Odsieczy Sobieskiego i sam nie wiedzac kiedy, zostalem wpisany do tego klubu. ;)

Nie bede komentowal, bo wiem od WIlsona na jakiej to bylo zasadzie. Szkoda slow.

Wiecej wyrozumialosci do innych i mniej pochopnych sądów (jeżeli kogoś prawie nie  znasz), a zycie bedzie przyjemniesze i na dluzej zachowasz piekno (bo jak mowi porzekadlo, zlosc mu moze zaszkodzic).   ;)

Jak napisalem wyzej nie zna Cie osobiscie. Swoje sady opieram na tekstach z forum.

Zauwaz, ze ja w poprzednim poscie tutaj skoncentrowalem sie tylko na odpowiedzi na Twoje teksty, a Ty wykorzystujesz okazje do ataku na moja osobe i np. zarzucanie tej "elytarnosci"  (a fuj !).

Hmmm. Jezeli rozmawiasz z moimi tekstami, a nie ze mna to przepraszam.

Mimo wszystko pozdrawiam i mysle, ze moze jeszcze kiedys stukniemy sie kielonkami na jakims party...  :D   :?:

Tez mam taka nadzieje (najlepiej kielonem Sobieskiego).