Temat: Uruchomienie Jaguara

Jak w temacie. Udało mi się zdobyć niedawno Atari Jaguar produkcji USA z jednym kartridżem z grą. Mam już zasilacz 1000mA,9V, z możliwością zmiany polaryzacji. Konsolę podłączam przez zwykły kabelek antenowy, taki jak do Atari 2600. Sprzęt powinien być sprawny, gdyż dioda na konsoli świeci się na zielono. Problem w tym, że nie mogę znaleźć odpowiedniej częstotliwości na odbiorniki TV (Sony Trinitron 21'', jakiś model z mniej więcej 2000 roku). Udaję mi się ustawić częstotliwość na taką, na której widać zakłócenia i czarny ekran, tak jakby to tam miało coś być (gdy wyłączam konsolę na tej właśnie częstotliwości, to obraz staję się standardowo zaśnieżony). Może mi ktoś coś doradzić odnośnie tego problemu?
Pozdrawiam.

Odp: Uruchomienie Jaguara

Kartridź włożyłeś? Bez tego Jag nie odpali.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Uruchomienie Jaguara

Tak, kartridż był cały czas w konsoli.

4

Odp: Uruchomienie Jaguara

Gdyby nie wlozyl to by sie dioda nie zapalila...

Zobacz czy ten Twoj TV ma obsluge NTSC, bo ten Jag pewnie bedzie NTSC. Z drugiej strony nawet bez NTSC cos tam powinno sie dziac. Szczerze mowiac niewiele wiecej poradze, bo moj Jaguar zawsze byl podlaczany przez Scart.

5

Odp: Uruchomienie Jaguara

Jakiś sygnał iść musi, ponieważ na jednej częstotliwości jest czarny obraz wyróżniający się od reszty. Jak na tym ustawieniu TV włączam i wyłączam konsolę, to widać wyraźną zmianę obrazu. Coraz bardziej wydaję mi się, że to właśnie o telewizor chodzi. Konsola jest zapewne w NTSC a tv - PAL. Czy w takiej konfiguracji nie ma szans na uruchomienie Jaga??

6

Odp: Uruchomienie Jaguara

Przeczyść styki carta oraz konsoli. Po włożeniu carta poruszaj nim (mocno!) w lewo i prawo. Mam kilka cartów, które tylko po takich zabiegach działają, mimo tego że były kupione jako nowe i osobiście je (nosty nie czytaj) odfoliowywałem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Uruchomienie Jaguara

Zrobiłem jak pisałeś, ale nadal nic. Wciąż tylko jakiś czarny ekran z zakłóceniami. Nie mam pojęcia co jest grane.

8

Odp: Uruchomienie Jaguara

Ogromca: Mysle, ze powinienes skolowac sobie kabel Scart (np. taki: http://cgi.ebay.co.uk/ATARI-Jaguar-Scar … a5a20c234) i/lub sprobowac z innym telewizorem.

9

Odp: Uruchomienie Jaguara

Próbowałem na innym telewizorze (LCD) - efekt taki sam jak na starym SONY. Chętnie bym spróbował z tym kablem scart, ale nie za bardzo wiem skąd taki wziąć. Na allegro nie widziałem, z zagranicy wolałbym nie kupować.

10

Odp: Uruchomienie Jaguara

Jak pisał Levis - może być NTSC. Jak byś był na Grzybsoniadzie - można by sprawdzić. Jeśli się okaże, że NTSC -trza na płycie znaleźć zworę i przełożyć (przelutoać może, nie pamiętam). Jagów nie robili tylko PAL/NTSC, w jednym miejscu na płycie da sie łatwo zmieni, o ile dobrze pamiętam. Jeszcze może być jeden myk - ktoś podłączył źle spolaryzowany zasilacz i jag się poszedł... Niestety, to dzieło Tramieli i jak w C64 - brak zabezpieczeń :(

Sikor umarł...

11

Odp: Uruchomienie Jaguara

Nie no. Skoro dioda się świeci, to wnioskuję, iż konsola spalona nie jest. Czy sądzicie, że ten kabel AV mógłby pomóc? Opłaca się czegoś takiego szukać?

12

Odp: Uruchomienie Jaguara

@ogromca: niekoniecznie, w jednym jagu u mnie też świeci. A nie pomogła nawet podmiana układu... :/

Sikor umarł...

13

Odp: Uruchomienie Jaguara

Ale przy dostrajaniu TV jakiś sygnał jednak znajduję. Telewizor wyraźnie reaguje na włączanie i wyłączanie Jaguara. Znalazłem kabel AV do jaga, ale kosztuje 40zł... Nie wiem, czy warto w niego inwestować.

Jaka jest szansa, że dzięki temu kablowi uda mi się uzyskać obraz na telewizorze?

Ostatnio edytowany przez ogromca (2010-04-27 13:55:01)

14

Odp: Uruchomienie Jaguara

Szansa jest nawet jesli wynosi jeden na 1.000.000 (czyt. milion) ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

15

Odp: Uruchomienie Jaguara

Pytanie tylko, czy warto dla tej szansy zaryzykować ;) Bo o to się rozchodzi. A przede wszystkim to rozchodzi się o to, ażebym mógł w końcu odpalić mojego (może w nie najlepszym stanie wizualnym) Jaguara ;>

16

Odp: Uruchomienie Jaguara

Przyjedź na Grzybsoniadę to się sprawdzi.

Sikor umarł...

17

Odp: Uruchomienie Jaguara

Dałoby się to zrobić, ale niestety w tych dniach mam maturę ;D

18

Odp: Uruchomienie Jaguara

e tam, wpadnij na jeden dzień, na sobotę polecam - wtedy jest compo. A pouczysz się w niedzielę i poniedziałek jeszcze ;P

Sikor umarł...

19

Odp: Uruchomienie Jaguara

ogromca, sorki, że spytam - maturę jako uczeń czy jako egzaminator/obserwator?

grzybson/SSG^NG

20

Odp: Uruchomienie Jaguara

Niestety, przynajmniej jak dla mnie - jako uczeń. :)

Dobra, to chyba kupię ten kabel AV... Jak nie będzie działać, to najwyżej sprzedam i tyle... :/
Czy 40 zł to dobra cena za taki kabelek??


Udało mi się zdobyć ten kabelek AV. Powiem krótko - pacjent żyje :D:D
Dzięki wszystkim za pomoc! Jaguar śmiga jak trzeba.
Temat zatem chyba do zamknięcia.

Ostatnio edytowany przez ogromca (2010-05-11 10:40:04)