1

Temat: realistyczna cena...

Witam\Czesc,

jak sadzicie, jaka jest realistyczna cena ;

atari xm301 - nowe w pudelku z instrukcjami
atari xm301 - uzywane bez pudelka bez instrukcji

atari sx212 - jak powyzej

jezeli chodzi o modemy do atari ktore jest bardziej trudniejsze do zdobycia, XM czy SX ?

jezeli mielibyscie okazje dostac XM301 lub SX212 juz uzywane, powiedzmy za 50 PLN, uzylibyscie go do obudowy SIO2SD czy jednak nie?

2

Odp: realistyczna cena...

http://cgi.ebay.com/Atari-SX212-Modem-/ … 5192ab5ef3

O ile pamiętam, w Polsce pojawiały się czasem na Alledrogo z ceną rzędu 100PLN, ale czy z pudełkiem i instrukcją - nie pamiętam. SIO2SD chyba bym do niego nie włożył. Prędzej co innego, co nie wymagałoby wywalenia w obudowie dziury na wyświetlacz, bo wyglądu, bez względu na fachowość roboty, by to nie miało. Prędzej już SIO2IDE z dyskiem twardym w środku (gdybym mi był potrzebny), bo wtedy nie trzeba by wiercić ani jednej dziury w obudowie. Mam akurat jedną sztukę SX212, ale jakoś nigdy nie wpadło mi do głowy, żeby przerobić go na co innego.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

3

Odp: realistyczna cena...

SIO2SD tak samo można podłączyć bez wyświetlacza, sam mam tak zrobione w środku 800XL ;) A funkcjonalnie przebija SIO2IDE na głowę (SD zamiast CF + przelotka, szybki start urządzenia, długie nazwy plików -ogromna zaleta, dokładnie wiesz co montujesz, montowanie nie tylko ATR ale i binarek, itp. itd. - także z poziomu softu: S2S, AC, konfigurator).

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-05-17 14:31:10)

4

Odp: realistyczna cena...

sio2ide tez wyswietla dlugie nazwy.., ale rzeczywiscie sio2sd to lepsze rozwiazanie

5

Odp: realistyczna cena...

SIO2IDE rozpoznaje długie nazwy plików? Hmm... Zarówno korzystając z S2I jukebox, czy S2I pod SDX, ATR-y o nazwie dłuższej niż 8 znaków  widnieją zawsze jako np. "LONGFILE_1.ATR"

6

Odp: realistyczna cena...

A ile chcesx za modem?
Ten uzywany...

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: realistyczna cena...

Jacques, no widzisz... a fdisk rozpoznaje

8

Odp: realistyczna cena...

Acha, czyli tylko to narzędzie które jest pratycznie nieużywalne jeżeli chodzi o podmontowywanie ATR-ów "na codzień" ;) Bo montowanie "list ATR-ów" w plikach TXT i tworzenia tychże dla każdego katalogu to paranoja. Tak samo, że poprzez FDISK nie można w ten sposób zamontować ATR-ów z różnych katalogów. Niestety, hardware jest na tyle dobry, co soft do niego.
A tu niestety używalny soft (S2I, S2I jukebox) nie wyświetla długich nazw plików a nieużywalny (w sensie montowania, bo FDISK to narzędzie konfiguracyjne raczej) je wyświetla ;)

Przepraszam za offrop, MK.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-05-17 17:20:41)

9

Odp: realistyczna cena...

Konfiguracyjne to może jest ale na grzybie :) Skoro jak to powiedziales "uzywalny" soft nie odczytuje dlugich nazw, sprowadza do myslenia ze wcale nie jest tak "uzywalny" jak by sie moglo wydawac.., jesli fdisk potrafi odczytac nazwy do kazdy inny program mogl by to robic.

Rownierz sorry za off...

10

Odp: realistyczna cena...

XM301 BOX kupiłem za 50pln, lecz było to dość dawno temu. Sam modem w sensie PCB leży sobie i czeka na "lepsze" czasy a w obudowie nieinwazyjnie umieściłem SIMDRIVE.

Simius - czy możesz udostępnić dokumentację do SIMDRIVE?? - Urządzonko zacne, choć nadało by się napisać nowe oprogramowanie ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: realistyczna cena...

okey dokey! :)

tak wiec za nowe XM301 z opakowaniem i instrukcjami do maximum sumy $100 a za "second hand" do $50
za SX212 pewnie o $50 extra w kazdej sytuacji...

ja zazwyczaj mam "respect" do retro tak wiec staral bym sie dziur i wyciec unikac :)

pamietam wiele lat temu (lata 90's) dostalem bardzo zabrudzona i "gola" obudowe Amiga 3000, i "chcialem" przerobic ja aby wstawic do niej plyte PC...jak kumpel przyjechal z "dremel" to az mnie cos w sercu scisnelo i zaniechalem projektu LOL  :)


dziekuje wszystkim za odpowiedzi, na i te off topic - zawsze sie czegos naucze czytajac wasze wypowiedzi :)

milego dnia,
Marcin

12

Odp: realistyczna cena...

Nie zrozumiałeś :)

W B&C można kupić nowe XM301 za 15$, a SX212 za 40$. Od ręki.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: realistyczna cena...

dziekuje :)

wlasnie zakupilem nowe XM i SX, czekam teraz na odpowiedz ile $$$ z kosztem przesylki do Sydney :)

zobaczymy czy sie "zmieszcze" z moim budzetem ;)

14

Odp: realistyczna cena...

Pin, jedyna dokumentacja, jaka istnieje, to schemat (np. tutaj). Program zapewne posiadasz. Potrzebne Ci źródło?

Ostatnio edytowany przez Simius (2010-05-18 12:21:05)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

15

Odp: realistyczna cena...

W B&C mozecie kupic wiecej sztuk i poprosic o wysylke polamerem. Kiedys zamowilem u nich duzy transport i nie robili przeszkod.
Ale moim zdaniem kupowac kiedy $ stoi po 3,33pln to nie jest fajny pomysl.

Aha, i mimo ze XM'y sa tanio dostepne hurotowo jakos czuje wewnetrzny opor przed niszczeniem nowych urzadzen ze znaczkiem Atari tylko dla obudowy. W koncu nowych juz nigdy nie bedzie :(

16

Odp: realistyczna cena...

Zwłaszcza, że np. Rocky pokazał jak łatwo można adaptować inne obudowy i jak zrobić wtyczkę.



Dla takiej czy innej obudowy byłbym za zleceniem zrobienia naklejki/tabliczki z polem przejrzystym na LCD.
To pojedynczo kosztuje za dużo. Wtedy odpada rzeźbienie artystyczne w obudowie.
Bo czy XM czy inne plexi - wycinać trzeba.


A za wydrukowanie znaczka Atari na naklejkę/tabliczkę nikt Was nie będzie ścigał :)

Czyli zamiast tego:
http://www.atari8.co.uk/images/XM301.jpg



Można mięć każdą inną obudowę - niżej to przykład na LCD 1x16 znaków....
http://www.qwerty.pl/_gallery/picture_252_full.jpg


Szukać możecie na Google - firm realizujących (czy mające gotowe projekty) jest sporo:
http://www.google.pl/search?q=Fronty+fo … =firefox-a

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-05-19 18:06:56)