Temat: Najstarsza muzyka na Atari 400/800 [ew. XE/XL]

Jakie są najstarsze utwory na te typy Atari?
[Nie liczą się z gier] [w miarę możliwości bez dem]
W sieci ciężko jest coś znaleźć, może ktoś wie więcej.
Na razie znalazłem tylko taki opis: http://www.explain.com/musicfiles.htm
[Generalnie chodzi o muzykę przed  1988 roku]

2

Odp: Najstarsza muzyka na Atari 400/800 [ew. XE/XL]

Chodzi ci o kawalki standalone typu cos z kompo?

3

Odp: Najstarsza muzyka na Atari 400/800 [ew. XE/XL]

tak, coś takiego

4

Odp: Najstarsza muzyka na Atari 400/800 [ew. XE/XL]

LOL

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Najstarsza muzyka na Atari 400/800 [ew. XE/XL]

no to chyba z Atari Stars Party w Gdańsku, ale to moze bedzie lepiej Dracon wiedzial ;)

6

Odp: Najstarsza muzyka na Atari 400/800 [ew. XE/XL]

A tam bylo jakies kompo na Atari 8-bit? Mi sie wydaje ze Mirow albo Tarnow tu bedzie grany...

7

Odp: Najstarsza muzyka na Atari 400/800 [ew. XE/XL]

ym bylo jeszcze chyba cos przed tymi parties z compotami, cos tam scrollach ze starym dem zią pisali. moge sie mylic:>

8

Odp: Najstarsza muzyka na Atari 400/800 [ew. XE/XL]

lewiS napisał/a:

A tam bylo jakies kompo na Atari 8-bit? Mi sie wydaje ze Mirow albo Tarnow tu bedzie grany...

hmmm.... w Gdansku raczej nie bylo... wiec wychodzi na to, ze w MIROWIE byl ten "pierwszy raz".... ;D  :)

9

Odp: Najstarsza muzyka na Atari 400/800 [ew. XE/XL]

No w sumie tak, ale przeca jeszcze sa jakies kawalki Tomka Liebicha... A cos z czasow Quartetu i WFMH nie bylo? Tylko same ripy z gier? Zur-Soft? A moze zagranica?

10

Odp: Najstarsza muzyka na Atari 400/800 [ew. XE/XL]

Pytanie dotyczy oryginalnych (nie rypanych masowo z gier jak to kiedys bywalo) muzyczek w ogole, czy najstarszych utworow atari 8-bit z msx-compo???   Jest "drobna" roznica. :>

Jezeli to pierwsze, to ja sobie przypominam gre "NEXUSS MCL..."   (niezly klon ARKANOIDA) z bodajze 1988, autorstwa Marka Goreckiego (EGR General Programming) - na czolowce byla taka muza, nawet chyba z samplami (!). Zdecydowanie bylo to przed dzialalnosci T.Liebicha i dla mnie jest najstarsze. :)  No, ewentualnie jeszcze tworczosc Kuby Husaka z okresu fascynacji starym "SoftSynth" (boskie "Wodospadem Czasu"!!!)


Jezeli to drugie, to Mirow (SHADOWS PARTY 1994) na pewno. :)  Na Atari Stars Party bylo raczej chwalenie sie nowymi demkami, programami itp. ale konkursu jako takiego nie bylo.  ;]

11

Odp: Najstarsza muzyka na Atari 400/800 [ew. XE/XL]

Self test?