1

Temat: Demo "Prototype" - za i przeciw

Jak napisałem w newsach - na fandalu pojawiło się pierwsze demo wykorzystujące 1MB RAM - http://atari.fandal.cz/detail.php?files_id=6277 - i mimo, że jest to głównie "slideshow" uważam je za fajne i ciekawe, ba, w newsach nazwałem je "zacnym". Nadal tak uważam - jak dla mnie liczy sie efekt końcowy, a ten jest ładny i ciekawy (fajne coverki muzy są, swoją drogą).
Ciekawym Waszych opinii na ten temat. Nurtuje mnie też pytanie, czy po kompresji grafy nie weszło by w 320KB, bo to uważam za standard (sam maszynki 1MB nie posiadam, ale parę osób takich uzywa, więc to nie jest teoretycznie problem, choć mi moje 320KB starcza). Jakie są Wasze opinie i uwagi? Mi się osobiście podoba, ma w sobie to coś, ma design - czego brak współczesnym demom (a te i tak można policzyć na palcach jednej ręki).

Sikor umarł...

2

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

NIe działa u mnie pod atari800win plus 4.0 ustawiłem 1088, stereo, pal  itd.
Wszystko działa tylko nie to demo:(

p.s. niestety nie sprawdzę na real atari:(
Moje real atari się tjuniguje i z tego co mi wiadmo to już ma zamiast 256kb już jest w nim ultimate 1mb...
:)

3

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

AS zobacz tu http://www.youtube.com/watch?v=8FSJTkXdYR0

Ostatnio edytowany przez guma (2010-10-03 19:16:44)

4

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

Demko zacne ,troszke krotkie, no i ma problem z odpaleniem z 1 stacji,zamiast zmien dysk czy co tam, sie zawiesza,  po zamontowaniu obu ATR w 2 stacjach dziala. Szkoda ze to calodyskowka .

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

5

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

As, chyba masz coś z emulatorem. U mnie działa, w dodatku pod vistą :P

Sikor umarł...

6

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

zaxon napisał/a:

Demko zacne ,troszke krotkie, no i ma problem z odpaleniem z 1 stacji,zamiast zmien dysk czy co tam, sie zawiesza,  po zamontowaniu obu ATR w 2 stacjach dziala. Szkoda ze to calodyskowka .

pod emulem podmieniłem w D1 z DiskA na DiskB, Return i wczytało....

Dlaczego szkoda?

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-10-03 19:25:37)

7

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

bo by sie je fajnie skopiowalo na dysk i odpalalo szybciej, a tak to trzeba cudowac

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

8

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

Przeinstalowałem emulca i działa:)

Fajne!

9

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

zaxon napisał/a:

bo by sie je fajnie skopiowalo na dysk i odpalalo szybciej, a tak to trzeba cudowac

Bo pomyślę, ze wyrastałeś od stołu wraz z windowsem :D

Czas wydać demo na kasetę C-90.
Ciekawe, ilu by pytało jak zbootować Atarkę?


===============================

By być w temacie:

ZA:
- fajne remixy RMT
- ciekawe układy tan'd'eczne ;)
- se nie puszczą na realu ortodoksyjni: " a mi wystarczy 320k"
- wreszcie jest sporo grafy w demie

PRZECIW:
- grafa to konwersje - nie pokazują możliwości trybu
- brak FX
- part one: długie napisy - nudzi.
- może nie na 320k, ale 1MB to lipa

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-10-03 20:08:05)

10

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

Masz racje Pajero. Demo strasznie nudne, brakuje designu i długo się ładuje. Jedynie fajna muzyka, reszta nudna.  Jak na 1MB to nic ciekawe nie pokazali. Lepsza była animacja bałwana. Czekam na porządne demo na 1MB.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

11

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

Demo na 1MB? Aż strach pomyśleć co będzie dalej. Daj Boże, żeby się z tego nie zrobił trend, tym bardziej, że produkcja (biorąc pod uwagę ten ocean pamięci) cienka jak polsilver. Początek jest tak nudny, że byłby w stanie uśpić Kliczkę przed walką. Z tej "przyszłości dem", jak to optymistycznie ujął autor, to nieżle wypada tylko muzyka. Na małe ATARI jest od metra lepszych dem, które w dodatku nie wymagają amigowych konfiguracji pamięci.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

12

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

Who knows better demo for 1MB on atari? you? or you? show me one:) long boring texts? press space in title part. I like this demo is nice, powerfull and quick, in main part not boring. Music is nice, rmx of draconus is nice with new melodies, nice techno track in main part, and nice remix in end part again with new melodies. Yes there is very many pictures, but greatly cutted into the music clip. how you can do movies, animations and other motion pictures without pictures? every animka must have pictures, many and many pictures:) On Pouet this demo has bad reactions, why? I expected better demo if it needs 1 MB? this animka is very long and fluently and it needs some space. Be regardful to the men who still do somenthing new and nice, dont show them only critics, and it could be better when . .. . this needs 1MB? why? its terrible I expected more!! Its bad words. I must absolutelly agree with sikor! its really cool stuff !!

13

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

Czekam, aż "krzykacze i nieortodyksyjni" zrobią lepsze. Czekam, wciąż czekam. Mi się podoba.

Sikor umarł...

14

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

brzydkie nie jest :) - lecz jak już powszechnie wiadomo osobiście uważam, iż produkowanie w roku 2010 programu / dema całodyskowego uważam za nietęgi rachityzm :)

Poza tym - na moim (prawdziwym :P ) Atari działa bez problemu - nawet z "jednej" stacji i podmianką pliku ATR spod SIO2PC ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

Sikor napisał/a:

Czekam, aż "krzykacze i nieortodyksyjni" zrobią lepsze. Czekam, wciąż czekam. Mi się podoba.

Uważam, że nie można w ten sposób się wypowiadać. To, że mi się nie podoba to nie znaczy, że mogę (a już napewno nie muszę!) zrobić lepsze. Czy każdy krytyk muzyczny czy filmowy potrafi zrobić lepszy film czy nagrać lepszą muzykę od tej recenzowanej? Obawiam się, że żaden. Mi nie podobają się "Słoneczniki" Van Gogha, czy w takim razie muszę zrobić lepszy obraz dla poparcia mojej niechęci do niego?

Taki tok myślenia prowadzi do absurdów. Ja jestem pewien, że moje demo jest najlepsze, a mój oponent mówi, że jemu się kompletnie nie podoba. W takim razie ja muszę mu odpowiedzieć, że ma zrobić lepsze ponieważ bez tego nie uznaję jego krytyki. Litości :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

dely napisał/a:
Sikor napisał/a:

Czekam, aż "krzykacze i nieortodyksyjni" zrobią lepsze. Czekam, wciąż czekam. Mi się podoba.

Obawiam się, że żaden. Mi nie podobają się "Słoneczniki" Van Gogha, czy w takim razie muszę zrobić lepszy obraz dla poparcia mojej niechęci do niego?

TAK!!! i masz czas do SV 2010, koniec i kropka :] ( sorki nie mogłem się jakoś powstrzymać :D )

17

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

temat pracy: "sloneczniki_wan_goga.XEX" - jeden mega minus trzydzieści dwa kilobajty kompo :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

jamesd napisał/a:

Who knows better demo for 1MB on atari? you? or you? show me one:)


I know better demos for 64KB :P

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

jury napisał/a:
dely napisał/a:
Sikor napisał/a:

Czekam, aż "krzykacze i nieortodyksyjni" zrobią lepsze. Czekam, wciąż czekam. Mi się podoba.

Obawiam się, że żaden. Mi nie podobają się "Słoneczniki" Van Gogha, czy w takim razie muszę zrobić lepszy obraz dla poparcia mojej niechęci do niego?

TAK!!! i masz czas do SV 2010, koniec i kropka :] ( sorki nie mogłem się jakoś powstrzymać :D )

Tym mnie Jury nie irytuj, bo ja się też nie powstrzymam i przypomnę Ci o deadline'nie SV 2010 dla ST. ;)
A materiały - jak się okazało - wciąż są do użytku i dyspozycji.
CO TY NA TO???????? :) :)

Ostatnio edytowany przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM (2010-10-04 12:48:19)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

20

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

... i cisza :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

kto wie, kto wie ... :)

22

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

Podpisuję się pod tym, co napisał Dely. Mi też się nie podoba i jest mi trudno to nazwać demem, bo nie ma w tym ani jednego efektu :)

23

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

Szczególnie ten tańczący karateka mógł być zrobiony inteligentniej :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

24

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

alex: jest starfield w ostatniej czesci...

przechodze na tumiwisizm

25

Odp: Demo "Prototype" - za i przeciw

są efekty! gwiazdki ;)

ogląda się spoko, aczkolwiek świadomość, że to wymaga 1MB daje niedosyt - oczekiwałoby się czegoś więcej po tym, co 1 MB wymaga i nie chodzi o efekty koniecznie, ale o czas trwania i zawartość ogólnie.