Temat: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Mam problem z instalacja tego systemu na starym lapku z Pentium II 266.
Problemem jest plyta czy sprzet ?
Po wlozeniu plyty i uruchamianiu sterownikow wywala mi blad jak na fotce.
Konfiguracja sprzetowa jest na dwoch pozostalych zdjęciach.

http://obrazki.elektroda.net/85_1287507232_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.net/46_1287507232_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.net/76_1287507232_thumb.jpg

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

XP, stare ubuntu próbowałeś?

http://www.5oft.pl/

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

to jest wersja " Prof CD-r " ??? ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

4

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Płytę łatwo sprawdzić. Puścić instalację na innym komputerze.
Podejrzewam, że CD-r nie jest lubiany przez napęd  i efektem w tym momencie jest zły odczyt pliku SIF.
Przyczyną może tez być problem z pamięcią co objawia się "niby błędem" w odczycie z CD. Tu polecam jakiś MemTest.
Jest jeszcze opcja zainstalowania z innej kopii zapasowej :) Czy profesjonalnej czy nie, to nie ma znaczenia.

5

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Ja stawiam na walnięty RAM.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Jup walniety ram ;/ na wbudowanych 32 ruszyło....
Ile ramu minimum na ten system trzeba ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Moze ktoś z was ma pamięc sodimm luzem ? 128, 256 MB ?
http://www.pcmemorystore.com/Repository … AD-ram.jpg

Ostatnio edytowany przez stryker (2010-10-19 20:37:42)

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Mam 256 MB DDR2.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

9

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

W tamtych czasach to chyba nawet DDR1 nie było. Raczej SDRAM musi być.

10

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Mam takie moduły po 32M SDRAM. Dwustronne, 4 kości NEC D4564163G5.

Ostatnio edytowany przez jer (2010-10-20 10:49:29)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

11

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Mam taką: http://img842.imageshack.us/img842/4577/sdrami.th.jpg

12

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Odpalilem ten system na 32 wudowanych ram'ach i działanie systemu nie jest rewelacyjne :-)
Niewiem czy sie cos zmieni przy wiekszej ilosci ? Czy ten proc jednak jest za wolny ;/ i lepiej zaiwestowac w innego laptopa 2, 3 razy szybszego :-) ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

13

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

To zależy co chcesz na tym systemie robić, do Office 256 MB przy Windows 2000 da Ci normalną pracę.

Ja przez dłuższy czas miałem Windows XP na Celeronie 300A (tak, tym Celeronie) i 256 MB.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

ZTCP to 32MB to nawet dla Windows 98 było nieco przymaławo. Rozsądne minimum dla Win98 to 64MB.

Przy 256MB zastanowił bym się nad XP pierwszą edycją (bez SP). Chodził akceptowalnie już na 128MB.

15

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Na 128mb to xp cała czas mieli dyskiem twardym.

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Dla Windows 98 32MB pamięci to nieskończoność niemal. Wiem, bo trochę na takiej konfiguracji działałem (+AMD K6 ||)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

17

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

A spróbuj jeszcze raz zasadzić ten ram, może nie był walnięty, tylko źle kontaktował

18

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Probowalem :-) 256 MB poszlo do smieci .... odpalalem MemTesta i walił bledami :-)
Znalazlem ram 32 MB teraz jest 64 i chodzi zdeka lepiej ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

19

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Mozesz jeszcze sprobowac zainstalowax WIN NT 4.0 Workstation. System jest maly i prawie wszystko na nim nadal chodzi (moze z wyjatkiem USB). Nie jest P&P tak wiec samamu trzeba doinstalowywac urzedzenia. Ja swego czasu bardzo chwalilem sobie ten system, ale wiele bankomatow i vending machine ciagle chodzi na tym systemie.

20

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

No sorry, ale polecanie na desktop Win NT 4.0 to chyba żart. 256 MB i komfort pracy z Windows 2000 jest całkiem niezły. Więcej RAM to tylko do grania albo dużych grafik, ale z takim procem Stryjek się nie będzie raczej porywał na nie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Hmm, a pracowales kiedys dluzej z tym systemem, ze twierdzisz ze to zart ?
Ja mialem ponad 200 stanowisk z NT 4.0 SP6 i nie moglem nazekac. Zdziwilbys sie ile jest takich systemow dzialajcych na klienckich serverach (movie o NT 4.0 server).

Wszystko zalezy od tego co chcesz osiaganc i na jakim sprzecie.

22

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Owszem, nie pamiętam dokładnie ile, ale 3 lata z pewnością (1998-2000). Z zazdrością patrzyłem wtedy na współpracowników korzystających z Windows 98, z powodów licencyjnych i innych nie miałem szans na nic innego. Nie ma co gadać - na biurko przy procesorze PII 266 i 256 MB RAM nic lepszego niż Windows 2000 czy XP (bez Luna i powyłączanymi niepotrzebnymi usługami) się nie znajdzie.

Nie sądzę, żeby Stryker chciał na laptopie stawiać serwer lub trzymać uptime kilkadziesiąt dni więc domyślam się, co chce się osiągnąć :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

23

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Win2000 jest niezly ale przy PII 256MB Ramu bedzie sie troche wlec.
W sumie Stryker musi poprobowac i zobaczyc co mu bedzie pasowac.

24

Odp: Instalacja Win 2000 PL Prof na Panasonic Cf-45

Podepnę się do tematu żeby nowym nie zaśmiecać forum.

Sprawiłem sobie podobnego panasłonika* i mam drobny "problem" z wifi.
Oryginalnie siedziała tam (w wewnętrznym gnieździe pcmcia) karta cisco 350 podepięta koncentrykiem pod antenkę wysuwaną z lewej strony matrycy.
Udało mi się dojść do tego że wtyk którym kabelek jest zakonczony zwie się MMCX - i tu zaczynają się "kłopoty".

Kartę cisco usunąłem**, kupiłem taką(ale taniej - wydłubana z jakiegoś fujitsu-siemensa)  http://www.mini-laptop-accessories.com/ … -7794.html   -   z tego co się orientuję większość kart ma właśnie takie gniazdka.


I tut pytanie, jak nazywa się gniazdo pod koncentryka na tej karcie?
Gniazdko te wygląda jak odrobinę pomniejszona wtyczka(sic!) MMCX.

Jeśli dziś nie kupię odpowiedniej przelotki lub choć wtyczki, to jutro w ruch idzie lutownica (a nie uśmiecha mi się lutowanie na stałe do karty ze względu na dość sztywny - i chyba ze stalowego drutu... - koncentryk).

Żona na zakupach - mam chwilę czasu na poszukanie nazwy wtyku/gniazda - mimo to liczę na Waszą pomoc ;)




*potrzebowałem czegoś z LPT coby oscyloskop podepiąć (nie działa z przelotkami lpt/usb, sporadycznie da się zmusić do jako-takiego działania z co bardziej egzotycznymi przejściówkami pcmcia/lpt...)
**zmuszenie jej do polubienia się z WPA/WPA2 choć możliwe - jest ponoć wysoce upierdliwe...


ps. to może być U.FL(IPEX) - dopóki nie porównam wymiarów (specyfikacja i głęboko zakopana suwmiarka się kłania - ale to nie problem) tak długo nie mam pewności.

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2010-12-19 13:52:42)

wszystkie trzy strony świata