26

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

nie piszę o elektronice, ale o szeroko pojętej kreatywności skierowanej na atari

przechodze na tumiwisizm

27

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Ja też się zgadzam... Byle tylko było wiadomo na jakie rozwiązanie można liczyć a na jakie nie. Bo ktoś może chciałby SpeedDrive a tu pojawia się propozycja tego nowego rozwiązania (cartridge włącznie z SDX, RAM-CART, itp.) i do końca nie wiadomo czy brać to ostatnie, bo nie będzie np. SpeedDrive, czy nie? I generalnie użytkownicy są trochę w d... :) Albo z OSD configuratorem, pojawia się świetny pomysł, prototyp a potem nie wiaodmo czy wiercić te dziury czy nie? Z projektami Candle'a trochę tak jak z konwersjami xxl'a: są świetne, działają u autora, ale nie wiadomo kiedy i czy w ogóle ujrzą światło dzienne ;) A w przypadku sprzętu to ISTOTNE by wiedzieć w co się pakować za niemałą mimo wszystko kasę (Speeddrive vs ta nowa zabawka od Candle'a i spółki). Nikt nie zmusza do produkcji i nie może zmusić, ale jasna informacja POZWOLIŁABY UNIKNĄĆ ślinotoku niedoszłych userów i zapisów na rozwiązania, które dla nas są jedynie renderingiem na forum :/

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-10-29 14:10:02)

28

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

ten rendering to fizyczny model wprost z programu do projektowania plytek jakiego uzywam na codzien
to po prostu zywy podglad na plytke w takim ksztalcie jak idzie do produkcji
projekt side zrobilem dla zaxona, bo prosil, wiec nie mi decydowac czy on bedzie czy nie bedzie
spiddrajw bedzie, jak bedzie dopracowany w 100%, nie mam zamiaru zeby cierpial na choroby idei kmk/jz

ponadto, co  mi z tego ze ktos sie zgadza? do roboty - czekam na te nowe gry/dema/whatever

ps. taka reklamowka - ale tak sie pracuje:
http://www.youtube.com/watch?v=39JBo2_nt_0

Ostatnio edytowany przez Candle (2010-10-29 14:55:56)

przechodze na tumiwisizm

29

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Candle napisał/a:

spiddrajw bedzie, jak bedzie dopracowany w 100%, nie mam zamiaru zeby cierpial na choroby idei kmk/jz

O, to jest informacja, której  potrzebowałem, żeby czekać na niego spokojnie i cierpliwie bo SDX mam, więc to najnowsze rozwiązanie (z SDX na pokładzie) byłoby nadmiarowym dla mnie osobiście ;)

P.S. Nie miałem na myśli, że urządzenia nie istnieją, tylko że my tu na forum widzimy jedynie ich renderingi i to tyle, no offence :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-10-29 15:48:35)

30

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

ja natomiast, tu na forum, nie widze  nowych gier/dem, ba - nawet plansz tytulowych
no offence

przechodze na tumiwisizm

31

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Candle napisał/a:

http://www.youtube.com/watch?v=39JBo2_nt_0

3dConnexion - naprawdę się fajnie z tym robi (np. na Inventorze).

A ja nie muszę oczu w podłogę wbijać... i pewnie niejeden coś tam skrobie. Na wyniki czasami trzeba poczekać (w toku QMEG, soft dla Sio2SD v3.....)

Candle, masz racje, ale zrozum nas. Jesteś obstykany w electro. My raczkujemy.
Tak wiele pokazałeś projektów. Sam zastopowałem rozbudowę kompów - Ultimate, Pokey na FPGA tudzież SoundBoard, FlashCard. No skończ Waść coś, bo nam ślinka wyschła na grdyce.

PS. Po Ci była ta żeniaczka, pewnie miżdzycie się do siebie wieczorami (zamiast w Protelu siedzieć)   ;)~
A na wiosnę wyskoczą nowe projekciki: miniCandle v.1.0, miniCandle v.2.0 etc

32

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Pominąwszy wszystkie powyższe "dygresje na marginesie" oraz amatorów piwa i pyrów z masłem ;) ,zwracam się z pytaniem do Lotharka czy w dalszym ciągu jest skłonny powrócić do produkcji KMK i czy mozliwe jest określenie ceny?
Chętnych kilku jak widać by było, jest wstępna zgoda jednego z twórców więc jakby to mogło wyglądać w praktyce?

ogólnie to k...a jesień idzie!

33

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

W praktyce to sobie jeszcze trzeba plytke narysowac, opracowac gale, puscic prototyp do produkcji , poprawic, wtopic sporo gotowki i czasu , wypuscic urzadzenie ktore na domowej Atarce dziala a u klienta nie bardzo.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

34

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Zaxon, przy całym szacunku: może spróbuj nie odpowiadać za innych tym bardziej że Twoja odpowiedź ma niewiele wspólnego z pytaniem ;)
Lotharek już robił KMK, wyraził wstępnie chęć powrotu do produkcji i stąd pytanie skierowane było do niego.

Ostatnio edytowany przez szary (2010-10-30 08:49:29)

ogólnie to k...a jesień idzie!

35

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Może napiszę capsem to więcej osób zrozumie. DO MOMENTU ROZWIĄZANIA PROBLEMÓW Z KOMPATYBILNOŚCIĄ Z RÓŻNYMI KOMPUTERAMI PRODUKCJA IDEA NIE MA SENSU. Raczej nie sądzę, żeby Lotharek, Zaxon, czy ktokolwiek inny chciałby pakować się w interes, a potem słuchać lamentów kupujących, że "mi nie robi".

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

36

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

lotharek napisał/a:

chetnie bym wznowil produkcje KMK/IDEa - jesli tylko bedzie odzew ze strony tworcow.

Panowie ??


Ja tak tylko odnośnie powyższej deklaracji ;) Po co zaraz krzyczeć...? ;)
KMK może i ma swoje wady ale ma jedną podstawową zaletę, a mianowicie taką że JEST.
Reszta wynalazków jest w fazie prób i projektów i nie wiadomo kiedy będzie gotowa.
Zresztą posiadanie jednego nie wyklucza chęci nabycia drugiego bądź trzeciego.
I tyle ;)

ogólnie to k...a jesień idzie!

37

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Dely, AMEN.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

38

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Weźcie chwilowo ze dwie tabletki węgla na wstrzymanie. Nowa wersja interfejsu powoli się zbliża. Dokładnego terminu nie podam, ale myślę, że przed wiosną się urodzi. Tym razem problemów z kompatybilnością sprzętową już być nie powinno. Chętnie zrezygnowałbym (w wersji XE) z przelotki na cartridge. Czy SDX w wersji 128kB FLASH na pokładzie wystarczy, żeby pożegnać się z nią (tzn. z przelotką) bez żalu? Od razu uprzedzam - RTC w ogólnie znanej wersji nie będzie, bo taka cegła się nie zmieści. Może być ewentualnie, jako opcja, RTC na magistrali I2C.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

39

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

DLa mnie wystarczy:)

40

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Simius napisał/a:

Nowa wersja interfejsu powoli się zbliża.

O! I dla takich informacji warto trzymać forum.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

41

Odp: chętni na KMK JŻ/IDE - lista

Czy będzie oficjalna łatka dla już posiadających i używających KMK-JŻ/IDEa?

grzybson/SSG^NG