Temat: atari 65xe

Witam,
Posiadam Atari 65xe ze stacją dysków 1050 bez katridża. Ponieważ nie za bardzo się na tym znam, nie wiem jak go uruchomić. Na ekranie pojawia mi się napis ready i to wszystko. Wszystkie testy przechodzi pomyślnie, jednak nie reaguje na dyskietkę. Czy ktoś zna się na tym i mógłby mi coś podpowiedzieć?

2

Odp: atari 65xe

http://atariki.krap.pl/index.php/FAQ

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: atari 65xe

Dzięki za link, ale nic mi on nie daje.
Kompletnie się na tym nie znam, więc czy jest może ktoś cierpliwy, który mi pomoże, nie odsyłając jakiś linków, które i tak mi nic nie dają.
Po prostu mam atari 65xe, stację dysków, monitor.
Jak włączam komputer to na ekranie pojawia się "ready"-
na dysku świeci się lampa zasilania, lecz nie słychać żadnej pracy po zamknięciu kluczyka po wsadzeniu dyskietki lampa, która chyba się powinna zaświecić się nie świeci o co w tym chodzi.

4

Odp: atari 65xe

Oczywiście, że jesteśmy cierpliwi. http://atariki.krap.pl/index.php/FAQ#Obs.C5.82uga

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: atari 65xe

dely, ale nic tam nie ma nt tego ze jesli stacja (tu 1050) nie bedzie ustawiona jako d1, to komputer nie pokaze boot error, tylko ready, tak jakby w ogole nie bylo stacji ;)

gregory: z tylu stacji, tam gdzie sa podlaczenia wszystkich kabelkow, masz okragly otwor w ktorym jest zespolony przelacznik wyboru stacji
obie jego czesci (czarna i biala) powinny byc w tej samej pozycji - czy na prawo czy na lewo, to juz sobie ustal eksperymentalnie, ja zwyczajnie nie pamietam
upewnij sie tez ze ta stacja zyje - tj po wlaczeniu zasilania powinna zakrecic dyskietka
tak samo powinna zakrecic podczas zamykania dzwigni mechanizmu

jak juz bedziesz mial "boot error" zamiast "ready" to juz cos

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: atari 65xe

Otwór jest prostokątny jest nad nim napis 'drive select', przesunięte powinno być w lewo. Przynajmniej w mojej 1050 tak jest.

7

Odp: atari 65xe

witam!

Dzięki za podpowiedzi.
Sprawdzałem ten przełącznik,
ustawiony w prawo po włączeniu komputera z wciśniętym klawiszem option na ekranie pojawia się self test.
przełącznik ustawiony w lewo na ekranie pojawia się boot error.
W żadnym przypadku nie widać funkcji życia dysku ( nic się nie kręci, nic nie buczy),
co może być przyczyną?
co zrobić aby to uruchomić?
czy ma to coś wspólnego z tym kadridżem ?

8

Odp: atari 65xe

Zrob zdjęcie zestawu. Skad jestes ?
Przydalby sie jakis video poradnik na YouTube ....

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: atari 65xe

zostaw na pozycji dajacej boot error - tak ma byc
znajdz sobie inna dyskietke
jesli stacja po wlozeniu dysku nie rozpozna gestosci w ktorej zostal zapisany, to nie podejmie zadnych prob czytania z tego dysku

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: atari 65xe

Może masz uszkodzony kabel SIO

11

Odp: atari 65xe

eeee, jest boot error to jest jakieś życie, może sprawdź inną dyskietkę - może masz jakąś dyskietę z DOSem?

http://www.5oft.pl/

12

Odp: atari 65xe

sprawdziłem inne płyty i nic.
po włożeniu odpalam kompa z wciśniętym przyciskiem select na ekranie wyświetla się boot error
wyświetla się co 5 sekund, dyskietka nie podejmuje pracy, gdy wyciągnę płytkę to boot error szaleje.
czy coś robię nie tak, czy ta stacja działa?

13

Odp: atari 65xe

Po pierwsze: option, nie select. Po drugie, skoro zachowanie z dyskietką i bez niej się różni, można przypuszczać, że po prostu dyskietki są padnięte. Albo stacja nie może ich przeczytać - problemy z głowicą :( A jak dyskietkę masz w stacji i jest ten rzadki boot error (co 5 sekund) to słychać popiskiwanie?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

14

Odp: atari 65xe

Mo ze byc że ma dyskietki zwalone. Ja w swoich zbiorach tez mam kilka takich co się wyświetla boot error co kilka sekund wiem że są uszkodzone bo cała reszta wchodzi idealnie. Pytałem czy ma dobry kabel sio bo może jest uszkodzony