1

Temat: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Jest sobie takie oto złącze: FL13P  Złącze żeńskie typu DIN 41.617 do druku 13pin   -  http://www.tme.eu/katalog_pics/3/1/4/31 … l13p_t.jpg oraz taki oto opis: http://www.tme.eu/html/PL/zlacza-zenski … pelny.html - Czy czegoś Wam to złącze nie przypomina? Jeśli rozstaw jest taki sam jak w SIO - mamy problem wtyczek z głowy (mozna wykorzystać sam środek - tak samo jak w D-SUB 9 do Joya). Trzeba by tylko jedną taka skombinować i sprawdzić, jak z rozstawem pinów.

Sikor umarł...

2

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

zly raster

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Czyli szukamy dalej. Dzięki za info.

Sikor umarł...

4

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Raster ma być 4,2?

5

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

140milsow = 3.556mm

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Ja mam taki szatański plan, że może by to wziąć i odlać?
Można kupić (dość tanio) przeróżne żywice, do wyboru do koloru. Widziałem, że ludzie zajmujący się modelarstwem z tego cuda robią.

7

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

W ruskich samolotach wojskowych niektóre złącza miały ten raster. Mój pierwszy magnetofon (przerobiony z MK122) miał dorobioną wtyczkę właśnie z takiego złącza.
Może pogadać z MAK-iem?

Ostatnio edytowany przez jer (2011-01-14 11:25:29)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Panowie, co tu wiele gadać. Trzeba się zastanowić jakie jest zapotrzebowanie na takie wtyki (100 sztuk? 200? 500?), ile jesteśmy w stanie zapłacić za sztukę i rozejrzeć się po firmach, które świadczą takie usługi i zobaczyć ile będzie kosztowało wykonanie serii.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Tak, to by było najlepsze rozwiązanie. Podejrzewam, że nawet część kosztów by się mogła z czasem zwrócić (wystawić wtyki na ebaje itp). Można też wtedy lekko zaszaleć i zrobić wtyczkę trochę dłuższą od strony kabla i prostokątną: wejdzie jakieś sio2pc czy inny gadżet. Ma ktoś znajomości w takich firmach?

Edit: jest jeszcze jedna opcja: zmontować reprapa: http://pl.wikipedia.org/wiki/RepRap
Tylko nie wiem jak by było z wytrzymałością takiego wtyku.

Ostatnio edytowany przez xan (2011-01-14 12:06:52)

10

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Ja mam po drodze jeden taki zakład usługowy, potrzebowałbym jedynie jakiegoś schematu z dokładnymi wymiarami wtyku żeby móc pokazać. Nawet jeśli akurat tam nie będzie możliwe wykonanie to chociaż człowiek naświetli mi koszty.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Dzwoniłem do jednej firmy zajmującej się produkcją form i wtryskiem plastiku. Powiedziano mi, że dla ~500sz. kompletnie się nie opłaca i polecili druk 3d lub żywicę.

Dely, a wtyczki SIO nie możesz wiąć?

12

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Na Alledrogo swego czasu były płytki - rozgałęziacze, i człowiek to manufakturował zarówno jako wtyk do atarki i jako gniazda do kabli SIO. Ale na chwilę obecną nie ma takiej propozycji.

Dzieci (dzisiaj prawie 20 letnie) wychowałem na Atari 65XE i LDW2000, teraz po latach wracamy, typowa nostalgia.

13

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Bouli_23: tak były... ale nie wyglądało to zbyt estetycznie... zwykłe piny powbijane w płytkę... kontakt miało lepszy niż orginał ale nie miało zupełnie wyglądu :(
przepraszam PINA za piny ;-) hihihi
tak jeszcze mi się nasunęło jeszcze... a możę by to złącze SIKORA przekroić w połowie dodać jakiejś żywicy albo poxiliny i zwiększyć raster ???

Ostatnio edytowany przez antek (2011-01-14 20:16:30)

14

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Kiedys niuchalem za obudowami na zamowienie, podobnie jak z wtyczkami , ceny beda zaporowe, zrobienie formy, produkcja, to by musialo isc w tysiace zeby sensownie cenowo wyszlo.

Xan, sio2pc sie miesci w standardowej wtyczce,
http://images46.fotosik.pl/265/29938c78e99ee930m.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

15

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Ale mamy zdolnych ludzi od produkcji płytek (zamawiania), i na zasadzie płytki, pinów (sorry PIN) wlutować kabel, zalać zywicą, lub wlutować przejściówkę i zalać ..... gotowe. Ilość dla każdego odpowiednio do potrzeb, a każdy (pewnie?) by się na minimum 2 sztuki zapisał.

Dzieci (dzisiaj prawie 20 letnie) wychowałem na Atari 65XE i LDW2000, teraz po latach wracamy, typowa nostalgia.

16

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

Dely, jakieś njusy w tym temacie?

17

Odp: FL13P - ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić?

http://allegro.pl/atari-xl-xe-rozgalezi … 17618.html

Na dzień dzisiejszy jest dostępne, co prawda cena trochę zaporowa, ale idea jest.

Dzieci (dzisiaj prawie 20 letnie) wychowałem na Atari 65XE i LDW2000, teraz po latach wracamy, typowa nostalgia.