1,251

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Czym to się już na allegro nie handluje żeby zarobić:
http://allegro.pl/quast-multi-party-98- … 54226.html

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

1,252

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Ciekawe co na to uczestnicy :) Jakieś tantiemy by się przydały :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

1,253

Odp: Ciekawostki na aukcjach

W aukcji jest link do trailera ale ... "Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube zabraniających szerzenia nienawiści."

Ostatnio edytowany przez Eskalator (2011-01-30 19:30:39)

1,254

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Czy  taka klawiatura dla STków to samoróba?

http://allegro.pl/atari-520-st-atari-ok … 48545.html


PS. Nie pytam Sikora, i niech mi nie odpowiada poniżej ani powyżej :lol:

Ciężko coś znaleźć i to nawet z Twoją uszczypliwą pomocą. Jak coś wiesz to pokaż mi link na AA !
ST Square Key

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-02-01 19:37:40)

1,255

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Qwa Match, żeby nie kląć. Temat wałkowany z rok czasy - ST Square Key - rzadkość, ale jest dostępna czasem. Ostatnie serie ST, co ciekawe - tylko niemieckie klawiurki. Najprawdopodobniej - jakaś niemiecka firma robiła zamienniki i sprzedała do magazynów Atari/montowni Atari w dojczlandzie. Pajero, poszukaj nawet w tym wątku, a nawet w kilku innych na forum - znajdziesz conajmniej 4-5 tematów z tym zwiazanym. Lenistwo, jak widzę...

Sikor umarł...

1,256

Odp: Ciekawostki na aukcjach

pajero napisał/a:

Czy  taka klawiatura dla STków to samoróba?

http://allegro.pl/atari-520-st-atari-ok … 48545.html


PS. Nie pytam Sikora, i niech mi nie odpowiada poniżej ani powyżej :lol:

Ciężko coś znaleźć i to nawet z Twoją uszczypliwą pomocą. Jak coś wiesz to pokaż mi link na AA !
ST Square Key

Pajero:
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=8474

tutaj masz odpowiedzi.

Swoją drogą dzwoniłem do kolesia który to atari sprzedaje....
I byłem już ponoć którąś tam z kolei osobą która dzwoniła..

Robimy zakłady z ceną :P

A tak poważnie rzadkie czy nie rzadkie. Mi całkowicie nie przypadło do gustu, miałem takiego 1040stfm + sprzętowy emul pc at 286!! i mój w stanie idealnym patrząc na tego..

1,257

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Gdyby było nieDzermańskie to bym licytował.... bo slim to fajna sprawa.

A tak to tylko ciekawostka na aukcji.



EDIT: A to klawiaturka nie jest niższa, ala slim?

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-02-01 21:41:36)

1,258

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Jaki slim???

1,259

Odp: Ciekawostki na aukcjach

SlimFast

1,260

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Takie coś - multi coin-op.

http://allegro.pl/automat-arcade-300-gi … 96869.html

Były takie mini automaty do postawienia na stole i nie kosztowały mało. Poza tym nie ten rozmiar, ekran LCD zamiast kineskopu - nonsens. To jest o wiele lepsze właśnie ze względu na feeling :) Nawet wrzucanie monet zostało :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

1,261

Odp: Ciekawostki na aukcjach

czytałem gdzies wywody tego gościa na jakimś handheldowym forum, w środku jest zwykły PieCyk z emulatorem MAME.

gep/lamers^dial

1,262

Odp: Ciekawostki na aukcjach

No to ja wiem, a co innego? Kazda gra to była osobna płyta, względnia część to osobne romy. Natomiast podoba mi się zachowanie przy tym klimatu , przez zastosowanie klasycznej obudowy i co najwazniejsze kineskopu

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

1,263

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Kiedy będę duży to sobie taki kupię.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

1,264

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Witam wszystkich gorąco!

Od kilku lat staram się upolować na Allego, polską instrukcję obsługi, która była dołączana do Atari 800XL w połowie lat '80.
Jak do tej pory nie natrafiłem jeszcze na ani jedą aukcję z ową instrukcją. Teraz nie wiem - czy to ja źle szukam, czy jest to (być może) aż taka rzadkość?

800xl, 1010, 1050

1,265

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Może i dobrze szukasz ale zwróć szczególną uwagę na aukcje z boxami tzn. komputer w pudełku, w większości sąto kokplety łącznie z instrukcjami, gwarancjami, paragon itp. . Zawsze możesz w takim przypadku dopytać sprzedjącego, o zawartość, czy ewentualnie zeskanowałby, zxerował interesującą Cię instrukcję.

Dzieci (dzisiaj prawie 20 letnie) wychowałem na Atari 65XE i LDW2000, teraz po latach wracamy, typowa nostalgia.

1,266

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Miałem takie okresy, że do sfiksowania przeglądałem wszystkie aukcje w kategorii "Atari". Spotykałem instrukcje to serii XE, ale do XL ani jednej. Próbowałem szukać też skanów. Niestety bez powodzenia - tak jakby nigdy nie istniała.

800xl, 1010, 1050

1,267

Odp: Ciekawostki na aukcjach

A jak długo pilnujesz? ja na poczekaniu znalazłem aukcję z 2009.04.08 (http://archiwumallegro.pl/instrukcja_ob … 85290.html).

Dzieci (dzisiaj prawie 20 letnie) wychowałem na Atari 65XE i LDW2000, teraz po latach wracamy, typowa nostalgia.

1,268

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Generalnie długo, ale flustracja powodowała iż robiłem przerwy.
Bingo. Jednak jest to możliwe. Dzięki, bardzo mnie podbudowałeś. :)

800xl, 1010, 1050

1,269

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Trafiłem jeszcze dwie ale niedostępne w archiwum. Tak jak już pisałem pilnuj tam gdzie komp w pudełku. Ajeśli sprzedający nie chciałby nic robić z instrukcją a może być kopia to spróbuj też z kupującym.
Zajrzyj też do konkurencji może trafisz gdzieś tam dokumentację (przecież nie musi być opisana jako instrukcja - tylko np. manual).

Dzieci (dzisiaj prawie 20 letnie) wychowałem na Atari 65XE i LDW2000, teraz po latach wracamy, typowa nostalgia.

1,270

Odp: Ciekawostki na aukcjach

gepard napisał/a:

czytałem gdzies wywody tego gościa na jakimś handheldowym forum, w środku jest zwykły PieCyk z emulatorem MAME.

Czyli tzw "MAME Machine" czy jakos tak.

Mam pelnowymiarowy automat w ktorym uzywalem dwoch takich "multigame engine" opartych na MAME (100 in 1 oraz 300 in 1), a wczesniej dla porownania mialem w nim oryginalne NEO-GEO, i powiem Ci ze odczucia z gry na takim emulatorze są naprawde bardzo naturalne. Chyba najslabszym elementem jest dzwiek w niektorych grach.

Aha, mi jest troche blizej do filingu oryginalnych automatow, bo mam w automacie oryginalny kineskop i zlacze jamma a nie monitor PC.

Ten czlowiek juz nie pierwszy raz wystawia taki automat i bardzo dziwi mnie nikle zainteresowanie. Patrzac na jakosc wykonania to cena jest bardzo atrakcyjna. Analogiczne automaty na zachodzie kosztuja kilkukrotnie wiecej.

Sam bym kupil chetnie ale nie mam juz miejsca :P

Ostatnio edytowany przez nosty (2011-02-07 08:33:54)

1,271

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Nosty - małe pytanko o ten monitorek ze złączem Jamma:
- ile w przybliżeniu jest koszt takiego monitorka?
- masz go podłączonego do PC (jaka przejściówka?), czy używasz oryginalnych płytek-matek

P.S. Ja sobie zbudowałem automat (na sieci pełno wymiarów oryginalnych maszyn - nic tylko wycinać i kleić :) ), ale mam tam normalnego piec-a z monitorem CRT 21"

1,272

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Nie nie... Ja kupilem automat "noname" z likwidowanego salonu gier. W srodku byla matka neo-geo. Jak mi sie znudzily dwie gry, ktore mialem to sprzedalem neo-geo i kupilem wlasnie taki kompletny emulator oparty na MAME, bedacy mini PC z dodatkowym interfejsem do złącza jamma.
A niedawno kupilem cos jeszcze prostszego: Blue Elf: http://www.jammaparts.net/jamma-boards/ … ion-2.html

Wszystko na jednej plytce, ale  to tez na 100% jest oparte na MAME.

1,273

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Ja się poważnie przymierzałem do zakupu tego ustrojstwa, ale nie mam gdzie postawić :(

1,274

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Dzięki Nosty za odpowiedź.
Vasco - jak to nie wiesz gdzie postawić :) - gdziekolwiek znajdziesz kawałek wolnego miejsca. Mój stoi w salonie ( a wymiary ma słuszne 1,8m wysoki, 0,9m głeboki... Tylko żona tak jakość krzywo na automat i na mnie (niekoniecznie w tej kolejności ;--) patrzy.)

1,275

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Gemulator:
http://allegro.pl/gemulator-emulator-at … 35180.html

Miał ktoś z tym styczność? (jak widzę dwie kości rom-u (pewnie z TOS-em) + trochę cyfrówki. Jak to w ogóle działa, jest potrzebne dodatkowe oprogramowanie?)