76

Odp: turbo speed - know how

pecus: nawet nie odpisuj, co z tego ze bedzie "probowal sprawdzic", skoro on nie rozumie slowa pisanego...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

77

Odp: turbo speed - know how

jelonek nie denerwuj się, i mnie...

78

Odp: turbo speed - know how

a ja nie rozumiem
czlowiek nie czyta, zgaduje, ewnetualnie czyta co 4-5 wyraz i reszte sobie dopowiada

za to cala reszta piszacych w temacie popisuje sie chyba sama przed soba swoja wiedza na temat danego zagadnienia - w jakim celu?

przechodze na tumiwisizm

79

Odp: turbo speed - know how

ale może nie wszyscy tak jak Ty nie rozumieją, co?
Dobrze że nie jesteś psychologiem, bo stawianie etykietek ( że wszyscy się popisują wiedzą chyba sami przed sobą ) idzie Ci za szybko :P

Ostatnio edytowany przez jury (2010-10-27 06:37:03)

80

Odp: turbo speed - know how

no i nie zapominajmy, że to jest forum, jedni pytają, a inni jak mają ochotę to odpowiadają... nie chce mi się przekopywać tysięcy stron dokumentacji jeszcze po angielsku, żeby dowiedzieć się nieprawdy... lepiej zapytać... takie jest moje zdanie.

81

Odp: turbo speed - know how

No ale fora internetowe mają też swoje reguły, nie ma też tak że jest wolna amerykanka, wiesz :) 
Nie będę ukrywał, że uważam że czasem przeginasz z zapytaniem się czegoś tak banalnego że wystarczy 2 minuty na googlu żeby znaleźć odpowiedź :P , ale przynajmniej od dłuższego czasu widać że coś mocno walczysz i walczysz. A ostatnio to jest tak rzadkie w naszym świecie dinozaurów :) że wg mnie nie warto gonić kogoś kto przynajmniej działa. Co poniektórzy zapewne jeszcze pamiętają typowych chwilowych krzykaczy, którzy tylko pokrzyczeli na forum i szybko odpłynęli, jak np: kolega ArchieIl czy chyba największy i najkrótszy krzykacz: Project_Doti.

Ostatnio edytowany przez jury (2010-10-27 18:12:27)

82

Odp: turbo speed - know how

myślę sobie, że ten protokół jest beznadziejny - co niby się stanie, jak podłączę kilka stacji, jednego tomsa, a pozostałe ca2001? i jeszcze centroniks?

wiem co ja mogę, ale trub i świta od Sparty powinni wprowadzić jakiś nowy standard dla nowych urządzeń, na przykład taki, żeby tylko dane szły po wysokiej częstotliwości...

83

Odp: turbo speed - know how

bezrobotny napisał/a:

co niby się stanie, jak podłączę kilka stacji, jednego tomsa, a pozostałe ca2001? i jeszcze centroniks?

W teorii, nic się nie stanie.

trub i świta od Sparty powinni wprowadzić jakiś nowy standard dla nowych urządzeń, na przykład taki, żeby tylko dane szły po wysokiej częstotliwości...

Wymyśliłeś Synchromesha, jakieś 25 lat po fakcie. SDX zna ten protokół transmisji. Ale US jest lepszy.

KMK
? HEX$(6670358)

84

Odp: turbo speed - know how

no jelonek, dawaj
zanim się wypowiem...

85

Odp: turbo speed - know how

drac030 napisał/a:

Wymyśliłeś Synchromesha

Wiedziałem! Wiedziałem, że facet ma potencjał.

drac030 napisał/a:

jakieś 25 lat po fakcie.

Lepiej późno niż wcale. :)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

86

Odp: turbo speed - know how

najlepsze jest to, że przez 25 lat nikt nie poprawił tego kretyńskiego formatu US i Synchro...

87

Odp: turbo speed - know how

Z pewnością na ciebie czekali...

I Ty zostaniesz big endianem...

88

Odp: turbo speed - know how

:) - tę rozmowę wydrukuję sobie i powieszę na ścianie tak, by każdego ranka mieć możliwość poprawy nastroju ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

89

Odp: turbo speed - know how

To tylko na początku, potem będzie deprecha...

90

Odp: turbo speed - know how

bezrobotny napisał/a:

najlepsze jest to, że przez 25 lat nikt nie poprawił tego kretyńskiego formatu US i Synchro...

Nie no, śmiało, zaproponuj coś lepszego.

KMK
? HEX$(6670358)

91

Odp: turbo speed - know how

Pin, to już drugi taki temat, który można sobie wydrukować i powiesić :P

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

92

Odp: turbo speed - know how

drac030 napisał/a:
bezrobotny napisał/a:

najlepsze jest to, że przez 25 lat nikt nie poprawił tego kretyńskiego formatu US i Synchro...

Nie no, śmiało, zaproponuj coś lepszego.


Ja czekam w takim razie na dopalonego ultraspeed-a!

93

Odp: turbo speed - know how

A wyjaśnijcie mi dlaczego tu http://atariki.krap.pl/index.php/Happy_Warp w charakterystyce jest:
# Transmisja: 68200 bodów
a dalej jest "do pracy z prędkością 52 kbps"?
Bo tego nie mogę zrozumieć.

94

Odp: turbo speed - know how

No bo happy warp jako firmowe rozszerzenie firmy Happy Computer pracuje w takiej predkosci (index $06). Takim go stworzyl Bóg (autor) :)

Natomiast wzmianka o 52kbps jest w opisie 'protokołu zwanego US Doubler' kompatybilnego z HAPPYWARP, gdzie domyślnie jest ustawiany index $0a. (52k) Po prostu Happy Warp oznacza dwie różne rzeczy w tym haśle - co jest raczej czytelne.

Innymi słowy - protokół uzgadniania transmisji i sama transmisja jest ta sama, różna jest prędkość.

95

Odp: turbo speed - know how

Dzięki.
Jak widać nie jest to takie oczywiste.
Artykuł jest trochę nieczytelny, bo US Doubler tak jakby przejmuje główną rolę w opisie Happy Warp. Ale nie czuję się na siłach tego poprawiać. Natomiast, może tak ma być, bo np. US Doubler powstał wcześniej niż Happy Warp i jest ważniejszy.

Na dodatek na stronie z http://atariki.krap.pl/index.php/POKEY HappyWarp jest przypisana  do $0A razem z US Doublerem...

96

Odp: turbo speed - know how

OK. To jak się zbiorę na "odwagę" to poprawię Atariki.

Natomiast przy przeglądaniu AtariSIO Hiasa znalazłem definicję dla trybu Happy Warp 38,4 kbps, czyli jak XF-551.
Czy ktoś się może orientuje, czy to np. dla jakichś pierwszych wersji Happy Warp opcja albo stacja ma możliwość pracy w dwóch trybach: Warp (38,4) (zgodny z protokołem US tylko wolniejszy?) i US (68)?

Pecus -  a czy te Twoje poprawki do Toms Multi są gdzieś osiągalne? I można by je jakoś wykorzystać?
I czy dałoby się - na podstawie Twojej wiedzy, o której wnioskuję na podstawie jednego z wcześniejszych postów - zaprogramować Indus GT/LDW/CA zamiast do pracy w Synchromeshu do pracy w trybie US z HSIndex $06? - Przerobienie procedury wykorzystywanej w indus.sys SpartaDOS X - chodzi mi o to co tu poruszyłem: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 81#p133181