26

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

O ile pamiętam - bez deklaracji wartości PP oddaje do 30-krotnosci opłaty za wysyłkę, ale to jest max. Jak podasz sumę - do deklarowanej sumy. Aha, kiedyś był chyba kruczek, że nie odpowiada za inne poczty  (jak już oddadzą dalej) - ale nie wiem, czy za wszystkie, czy nie. Powinno być w regulaminie wysyłek na stronie.

Sikor umarł...

27

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

stryker napisał/a:

Ale ja tu pisze o liscie poleconym priorytetowym... takowy to jest przeca rejestrowany ?
I gdzie tu pisze o kombinowaniu ? Poprostu chce wiedziec jak to wyslac zeby doszlo bez problemów....


Wysyłałem wielokrotnie różne drobiazgi listami poleconymi do różnych miejsc na świecie - Australia, USA, Ameryka Płd., Emiraty Arabskie, Europa. Nigdy nie wypełniałem żadnych dodatkowych dokumentów, oprócz zwykłego dowodu nadania, różnego dla listów poleconych, priorytetowych i poleconych z podaną wartością. Wszystkie przesyłki zawsze dochodziły.
Przy kalkulacji kosztów wysyłki zawsze kierowałem się tą stroną: http://www.cennik.poczta.lublin.pl/

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

CN22 to podstawa , zwlaszcza w aktualnym czasie
w Us napewno beda teraz trzepac x10 , dane na CN22 przyspieszaja prace ludzia lub maszyna ktore kontroluja ,
a takze czas przesylki jest mniejszy , wiec klijent jest happy

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

29

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Zakosiłem z poczty kilka takowych kwitów :-)  (załącznik)
Potrzebował bym jakis wypełniony na wzór...
Wszystkie pozycje tam trza wypełniać ?
Co wpisać gdy wysyłam np. trzy carty a co gdy jeden.
No i co gdy dwa scalaki :-)....
Wystarczy tak jak zaxon zasugerował "electronic equipment" i iklość "np. x 2" wagę tych scalaków też ? ;D

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-05-09 14:41:51)

Post's attachments

cn22.jpg 278.52 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

http://bitman.free.fr/cn22b.jpg

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

31

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

tak patrzę na niektóre aukcje na eBayu i widzę że chyba jest jakis nowy podział na cywilizację i trzeci świat do którego sprzedawcy nie wysyłają...rozumiem Afryka, mogę zrozumieć nawet Bałkany, ale Italia??? Efekt Bunga-Bunga??? :)

gep/lamers^dial

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Fakt , w FR na poczcie nawet przestrzegaja ze zwykla przesylka do IT to loterja ...

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014