1

Temat: Arka Drukarka.... ;)

Zapytanie do szacownych forumowiczów obeznanych w temacie drukarek. Zanabędę pilnie drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne. Docelowo chodzi mi bardziej o drukowanie tekstów miast zdjęć gołych babek :)
Proszę o sugestię odnośnie firmy, ewentualnie modelu itp. Podchodzę do sprawy pragmatycznie z naciskiem na ekonomię... (czyt. wolałbym nie pójść z torbami przez koszty eksploatacyjne drukarki, czyli "wybierzta" model z tanimi oryginalnymi tuszami czy też ich równie niedrogimi zamiennikami). Wszelkie odpowiedzi w temacie mile widziane.

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-06-01 19:44:10)

gep/lamers^dial

2

Odp: Arka Drukarka.... ;)

Jeśli tylko tekstu (plus rysunki techniczne, czarno-białe ilustracje) to używana HP 2300 DN. Wyrwiesz z gwarancją za około 300-400 zł.

1200 dpi, dupleks, printserwer, LPT + USB, wydajność z tonera ~6000 stron. Mam taką w pracy od kilku lat - idzie na niej kilkanaście ryz miesięcznie, w domu też taką mam :) Cena w stosunku do jakości i bezobsługowości nie do pobicia.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Arka Drukarka.... ;)

Jeżeli chodzi o urządzenia atramentowe to polecam Brother serii DCP (drukarka, kopiarka, skaner) lub MFC (+faks). Jak dla mnie rewelacja, a tusze zamienniki chodzą po kilka-kilkanaście złotych. W wersji sieciowej można sobie nawet udostępnić pendrive lub kartę pamięci przez FTP. :) I sterowniki do prawdziwych systemów operacyjnych są na stronie producenta.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

4

Odp: Arka Drukarka.... ;)

Ja mam laserówkę Lexmarka E120. Dałem za nówkę niecałe 200zł jakieś 2 lata temu. Jest sprzętowo zgodna z PCL5 czy 6. Bez problemu można drukować z linuxa, czy innego systemu na driverze HP PCL. Dużą zaletą laserówek Lexmarka jest to, że obsługują PCL. Tanie lasery HP już są programowymi drukarkami. Toner zamiennik za 100-150zł starcza na 6000 stron. Jakość wydruku taka sobie. Tekst wygląda bardzo ładnie, szarości już nie, jak to w tanich laserówkach. Tego modelu już nie ma w ofercie, ale nowe są podobne, też zgodne z PCL. Generalnie polecam do domu laser :) Do tej pory tylko raz żałowałem, że nie mam koloru, a poszło już przez nią ze 3000 stron.

5

Odp: Arka Drukarka.... ;)

Jeżeli chodzi o atramentowe urządzenia wielofunkcyjne, to podobnie jak krzyc polecam Brothera serii DCP. Sam jestem posiadaczem DCP-165C i jestem bardzo z niego zadowolony. Kupiłem go za niecałe 300 zł. Tusze do tego Brothera są bardzo tanie (zamienniki- 20-30 zł, oryginałów nie kupowałem :P, ale pewnie też są tanie) i starczają na bardzo długo. Do zalet tego urządzenia można też zaliczyć łatwą wymianę tuszy, prostą obsługę urządzenia i bezawaryjność. Jedynymi wadami tej drukarki jest głośne drukowanie i dość powolne działanie wbudowanego czytnika kart SD. Ogólnie drukarka sprawdza się w drukowaniu tekstów, a i od czasu do czasu można wydrukować na niej coś kolorowego :)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)