Temat: OC Autka gdzie ?

Od 3 lat mam autko ubezpieczone w Alianz ... w tym roku postanowilem od nich odejsc (przynajmniej na rok :D ). A to dlatego ze walneli zwyżke za wiek ;) normalnei poczułem sie młodo ... i jako ze mam 28 a u nich teraz trzeba mieć skonczone 29 ... chce im podziękować.
Rok temu podnieśli skladke ale i tak byli najtańsi. W tym roku przegieli ... wiem ze byly podwyżki ale dajac za wiek +40% ... i do zaplaty 1320 zł :-)
Jak cos autko 96 rok, 1.4 benzyna, 3 drzwi --- jakby ktoś chciał wiecej info lub cokolwiek wiedzial to zapraszam na priv...moze ktoś ma promocyjne kody ... lub zna kogos w agencji ? ;D
Lukałem w te wszystkie kalkulatory ... i niby najtaniej wychodzi w MBANK.
Ale mam jeden szkopuł ... Auto sprowadzone 3 lata temu znizki wziete ze skutera (który jest w PZU). Po roku miałem kolizje.Zabrali zniżki i po 2 latach bede miał -20%.
WYpełniając wniosek przez strone mbanku jest tam wzmianka
"Liczba szkód spowodowanych w ostatnim okresie ubezpieczenia"
I tu jest pytanei chodzi o ostatni rok czy to co sie wydazylo 2 lata temu tez sie liczy ? Wie ktoś czy jedyna opcja walić na Mlinię ?
Byłem też w agencji i tanio wychodzi za PZU (jakies znizki jako nowy klient z samochodem) ... ale mając niedajboze kolizje ... uwalają znizki na wszystkie pojazdy jakie sie u nich ma...wiec to raczej odpada...

Czekam na podpowiedzi :-)

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-06-11 13:15:00)

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: OC Autka gdzie ?

OC bierz tam gdzie najtaniej, chyba że interesują Cię jakieś pakiety +AC+NW. Widzisz końcową cenę i się nie przejmuj - na tyle dostaniesz umowę. Okres ubezpieczenia to 1 rok.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: OC Autka gdzie ?

Osobiście ubezpieczam w PZU - za OC przez poprzednie 2 lata płąciłem ok. 540 zł - Peugeot 406 sedan, rocznik 1999, silnik 2.0

Słyszałem, że stawki za OC miały pójść w górę, a moje ubezpieczenie jest ważne do drugiej połowy sierpnia, więc w razie czego będzie zabawa w szukanie alternatywy ;)

4

Odp: OC Autka gdzie ?

lol, z tematy wydawalo mi sie ze chcesz tuningowac auto, tj. odpowiednik overclock ;)
ja zawsze przez "doradcow" przedluzam i jesli jest szansa na mniejsze skladki - przenosze sie do innej firmy.
mimo tylu wypadkow ile mialem - nadal potrafie sie z OC utrzymac na poziomie ponizej 600pln

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: OC Autka gdzie ?

jellonek - moze masz odpowiedni typ autka + mieszkasz w takiej miejscowosci ze te oc takie tanie ... w Gdansku drogo jak diabli ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: OC Autka gdzie ?

Ja mam w Warcie pakiet za 1200 pln/rok. Megane 2.0 rok 05. Zniżek mam teoretycznie 40%, ale Warta, nie wiem z jakiego tytułu, dała mi na dzień dobry maxa czyli 60%.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

7

Odp: OC Autka gdzie ?

A czy masz ubezpieczenie domu + OC dla domowników ? Jeśli nie, to warto poszukać czy pakiet dom + auto nie jest optymalny..nie ukrywam, że tak mam i jest to dość opłacalne...bo w jednym i w drugim ubezpieczeniu są zniżki za posiadanie tego "drugiego". A OC za zalanie mieszkania sąsiadowi, szkody wyrządzone przez dzieci itp. też jest nie do przecenienia.

Odp: OC Autka gdzie ?

no to powiem ze ceny jak w fr,  za dom + dwa samochody place 450 zl na miesiac
( najytanszy jaki znalazlem )

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

9

Odp: OC Autka gdzie ?

Ja ostatnio zmieniałem ubezpieczyciela i po rozeznaniu ofert, najtaniej wyszło w Liberty Direct (Honda + Wrocław).

10

Odp: OC Autka gdzie ?

Jacques - masakra :-)
Wyliczyłem tam i z NNW wyszło 794 zł ;D
Aaaa znalazlem jeszcze jakis kod promocyjny w necie , wpisałem i wyszło 744,09 zł ;D

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-06-12 10:56:20)

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: OC Autka gdzie ?

Na pełnych zniżkach, OC/AC/NNW/Assistance dla Peugeota 407SW z 2008 roku w PZU kosztuje niecałe 1800 zł.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

12

Odp: OC Autka gdzie ?

Moj na AC sie nie lapie :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

13

Odp: OC Autka gdzie ?

stryjek: lublin, silnik 1.5 (nie gra roli czy ropa czy bezyna - wszyscy na to leja) no i male-kobiece auto, corsa...
inna sprawa ze >30 lat i >ilestam lat prawko - to tez biora pod uwage.

chodzi o to ze warto sie zapytac, czasem doplacic z 50pln w jakims biurze zajmujacym sie ubezpieczeniami, majacymi ich w ofercie nascie. sam jeszcze z rok temu bylem w warcie, ale "nie wychodzilo", to od reki doradcy dali kilka opcji.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: OC Autka gdzie ?

Jellonek ma rację. Moja pani od ubezpieczeń tak kombinowała, że "kiedyś tam" gdy zmieniałem auto i chciałem mieć pakiet OC/AC ale przejęte OC jeszcze miało z 1/2 roku, to "kazała" kupić takie AC aby było na 3 raty, 2 zapłacić i potem zerwać ubezpieczenie ale wtedy już był czas na nowe OC a wtedy OC + AC było znacznie tańsze ale ponieważ miałem ubezpieczony "w międzyczasie" dom, to było jeszcze lepiej...ogólnie to brokerzy są od myślenia.

15

Odp: OC Autka gdzie ?

60% zniżka, 14-letnie auto. mBank - 430 zł. Można płacić miesięczne raty.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: OC Autka gdzie ?

Weźcie pod uwagę jedno, niższa cena ma swoje wady, tzn przy OC się cieszycie, ale gdy ktoś w was wjedzie (tak jak w mojego brata ostatnio) i ten ktoś ma ubezpieczone właśnie w mbankach, liberty itp to się nabiegacie aby coś załatwić, będą próbowali oskubać ile się da, pytali się setki razy o to samo i ostatecznie wypłacą kwotę - tak jak w przypadku brata mechanik powiedział że ta kwota to nawet na części nie wystarczy i trzeba się sądzić by dochodzić swojego.
Ja miałem tego pecha że wjechał we mnie gość w starego forda fieste z 94 roku w tył i był ubezpieczony w PZU, wypłacili wartość taką że 4 razy mógłbym naprawić to co zostało uszkodzone.
To taka przestroga, cieszycie że tanio ale jak ktoś wjedzie w was co ma tanio to już wesoło nie będzie.
Ja mam ubezpieczone w PZU - niestety samochód którym jeżdżę nie jest na mnie i AC/OC/NW rocznie to 1200zł samochód Galaxy 2000r 2.8 V6, za to tym co jest na mnie ubezpieczony jest coś 600zł-800zł (nie pamiętam dokładnie) w PZU i jest to Punto 1.4 2005r miejscowość to Będzin.

Tanio nie znaczy dobrze, zwłaszcza jak bierzecie AC - bo tutaj łatwo dużo stracić gdy wjedziecie w słup - czego nie życze nikomu.

W województwie Lubelskim jest tanio.

Chociaż pewnie jak teraz staram się sprzedać tego Galaxy i kupić coś mniejszego to sam ubezpiecze taniej.

Jakby ktoś jednak w was wjechał z ubezpieczeniem "internetowym" to w przypadku wizyty rzeczoznawcy wpiszcie w uwagach wszystko co uważacie że mogło się stać przez to zdarzenie ponieważ później tylko droga sądowa (tak mają w regulaminach) no i prosta zasada - "internetowi nie płacą (lub mało płacą) bo wszystko robią sami!"

Odp: OC Autka gdzie ?

Wystarczy znać swoje prawa i odpowiednie paragrafy, a ubezpieczyciel OC wypłaci odszkodowanie szybko, sprawnie i bez gadania.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

18

Odp: OC Autka gdzie ?

Paweł:

Eee tam przesadzasz!!!
I tak zawsze znajdzie się jakiś kniot co będzie miał auto ubezpieczone w pierdzikowie dolnym u pana Ździcha.

Naprawę zawsze można zrobić "bezgotówkowo" wstawiając auto do aso, kiedyś jak jeszcze miałem polo pani mi przywaliła w tył.. Miała ubezpieczenie w jautopomocy czy hu*.* wiem czym innym.
Wykonałem tam tylko jeden telefon aby spotkać się z rzeczoznawcą, ale po rozmowie z typem odpuściłem sobie i poinformowałem go że ja za nim biegał nie będę a auto za chwilę będzie stało w aso...

Wstawiłem auto do aso, zrobili rozliczyli się między sobą mnie to totalnie nie interesowało.
Wiem że od razu kwestionowali co koleś wycenił i od razu poprawiał, ale to mnie zupełnie nie interesowało.
Zawsze można sobie kupić lepsze ac i spać spokojnie, a oc to mogę mieć nawet jak pisałem u Żdicha w pierdziszewie wielkim:P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-06-16 14:14:27)

19

Odp: OC Autka gdzie ?

Pisałeś "w pierdzikowie", a nie w "pierdziszewie".  To jest niespójność zeznań, więc się zdecyduj, tu czy tam??? :D

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

20

Odp: OC Autka gdzie ?

He he dobre Jer :P
będziesz w Głuchołazach?

21

Odp: OC Autka gdzie ?

Chciałbym, ale jest jakiś konflikt urlopowy :(
Mam być od 15 lipca przez dwa tygodnie nad morzem k. Rowów. Rodzinka pewnie nie zechce wracać wcześniej, niż w niedzielę...

Ostatnio edytowany przez jer (2011-06-16 18:28:44)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

22

Odp: OC Autka gdzie ?

Panowie jeszcze jedno pytanie. Mam taki wzór wypowiedzenia od Liberty ... http://unimor.info/wypowiedzenie.pdf
Mam rozumieć zaznaczam opcje "na podstawie art. 28 ust.1 Ustawy* (dotyczy przypadku wypowiedzenia umowy przed
końcem trwania ochrony w celu uniknięcia tzw. automatycznego przedłużenia się
umowy na kolejny 12-miesięczny okres)," i w "Numer i seria polisy................................................." wpisuję tą aktualną co jeszcze jest ważna z Alianza ? Czy mam wpisać te co mi przysłali z kwotą 1312 zł na kolejny rok ? ;p
Bo zrobiłem ze znaznaczylem opcje drugą + wpisalem numery polisy ktora sie konczy (zaniosłem , walneli pieczatke) ... i chcialbym miec pewnosc w 100% ze nie zrobilem zonka i mi tego scierwa nie przedluża ;-)

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-06-22 18:25:03)

"wszystko się kiedyś kończy......."

23

Odp: OC Autka gdzie ?

Pewności nie masz dopóty, dopóki nie przyjdzie komornik. Właśnie 13bm wysłałem wypowiedzenie OC do breubezpieczeń, bo sprzedałem bryke. Potem 17-go wysłałem zawiadomienie o sprzedaży. Termin mija 24go. Dziś mi napisali, że automatycznie pobiorą AC jak nie przyślę wypowiedzenia OC i AC razem. @#$%

Ostatnio edytowany przez jer (2011-06-22 21:46:54)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

24

Odp: OC Autka gdzie ?

@jer, za przeproszeniem - mogą Cię cmoknąć w pompkę (jak zasłużą). AC jest dobrowolne i nie masz obowiązku nawet wypowiadać umowy o to - po prostu nie przedłużasz (nie podpisujesz) nowej. Co innego OC - wysłałeś wypowiedzenie i masz dokument na to. Też więc nic nie zrobią.

Sikor umarł...

Odp: OC Autka gdzie ?

stryker: wpisujesz dane tej polisy którą wypowiadasz.

Sikor: zależy jak jest umowa na AC skonstruowana, mogą być jakieś paragrafy o automatycznym przedłużeniu.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio