251

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

zaxon napisał/a:

z rw test: writing: 5519 B/sek, reading 8443 B/sek

W to, to nie wierz. Zegarek VBL-a nie cyka podczas transmisji :)

KMK
? HEX$(6670358)

252

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

No dobra :) ,wiec  jest tak samo szybko jak wczesniej z pathowanym AtariOs pathem Hijja ktory mialem , wlasnie przekopiowalem twoje filmiki w te i nazad, maximum SIO chyba osiagniete.Cool.

Offtop, szukalem wlasnie hdd dyskow 2.5 cala tak do 10 giga na EvilBay i ceny jak z kosmosu, jest jakis limit wielkosci podlaczonego dysku??? Bo taniej wychodzi kupic wiekszy.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

253

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Taniej wychodzi kupić przelotkę CF.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

254

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Zgadza sie, tyle ze dzisiaj mialem pare zonkow z przelotkami, ide2 i kartami i wrocilem do HDD . Zreszta to bylo drugie co zrobilem gdy dostalem prototyp ide2. Podlaczenie CF z przelotka. Akurat kart i przelotek u mnie dostatek. A z starym dyskiem 6 giga toshiby wszystke 3 kmk2 dzialaja bezproblemowo.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

255

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Mam mały zonk.... na atari 130XE .. IDE działa ... http://unimor.info/kmk/130XE/
Na Atarce z 65SC816 juz mi to samo ide nie smiga zadobrze ;/ ... ukazuje sie tylko to co na fotkach: http://unimor.info/kmk/65xe_1mb_65sc816 … covox_ttp/
Rozumiem problem ze sprzetem ? Gdzie szukac przyczyny ?
----------------
I jeszcze wynik rwtest z karta CF 1GB
http://unimor.info/kmk/ide_cf.jpg

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-06-19 20:38:00)

"wszystko się kiedyś kończy......."

256

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Wyciągnij moduł z 65CS816, włóż na to miejsce zwykły CPU i sprawdź, czy działa. Jeśli tak, to będziesz wiedział, gdzie tkwi przyczyna. A co z tym robić dalej, to już się zobaczy.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

257

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Spróbuje podmienic procki ... przyznam sie ze przewody w tej atarce mogą być troche przydługie...
I możliwe ze bedzie problem jak u Dely'ego ? Jak w tej odpowiedzi ;> http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 38#p123738

"wszystko się kiedyś kończy......."

258

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Dobra 65sc816 zdemontowany, wsadzony 6502 i atarka chodzi...
http://unimor.info/kmk/Simple_65C816.jpg
Pytanie....procek był montowany kilka lat temu... i czy przyczyna moze byc ze jeden z układów 7400 jest HC a drugi 7474 LS ... ? Patrząc na te rozwiazanie: http://hardware.atari8.info/65816.php ...
Wina moze byc po stronie 74HC00 ? Czy raczej mało prawdopodobne ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

259

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Raczej mało prawdopodobne. Bez pomacania analizatorem przyczyny na 100% się nie potwierdzi.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

260

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Mam 816 (WDC) i nie zauważyłem problemów z IDE+

261

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Uaktualnienie BIOS-u do wersji 0.7 u mnie na stronie. Plus ściąga do menu głównego.

Zaxon (czy ktoś), mógłbyś może sprawdzić, czy SIO ciągle chodzi z indeksem 0? Bo zrobiłem mały eksperyment... :]

KMK
? HEX$(6670358)

262

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Drac,
ostrzegam że mam kilka kmk 2.0 :P
Na razie dzięki Pinokiowi udało mi się odpalić spartę :P
To było wczoraj, qmeg 4.04 nie działa z kmk 2.0 ide i spartą 4.43 ..
Przynajmniej w mojej zwykłej Atarce 130xe :)

Jutro będę trenował "aktualizację" do 4.44..

p.s.
aby nie było:
- sprawdzałem i tak samo się dzieje na 2szt kmk 2.0 ide , dysk 2,5 w jednej przykręcony w 2giej bez dysku...
p.s.2 JESZCZE RAZ DZIĘKI ZA TAK ZAJEBISTĄ SPRAWĘ JAKĄ JEST KMK 2.0!!!

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-06-20 20:32:46)

263

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Draco, sprawdzilem, dziala bez problemu.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

264

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

No proszę. Bo ja rtclocka włączyłem, RWTEST powinien już pokazywać rzeczywiste czasy transmisji.

KMK
? HEX$(6670358)

265

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

rw test pokazuje:

reading: 8465 B/sek
writing 5510 B/sek
average 6987 B/sek.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

266

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Rzuca się w oczy, że wyniki są prawie takie same jak wczoraj, chociaż to nie powinno być możliwe. Jesteś pewien, że nie testujesz ROM-u Hiasa?

KMK
? HEX$(6670358)

267

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Tak to  inna atarka w stanie fabrycznym.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-06-20 23:07:26)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

268

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Nie mogę wyjść z podziwu ;)

KMK
? HEX$(6670358)

269

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

to wejdź :D

... co to jest "Conf drive" w idebios i jaka jest tego czegoś praktyczna funkcja? Nie mogę doczytać w docach coś. ... . . . ;)-

Draco - dzięki za ten US, pomaga ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-06-21 00:36:08)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

270

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Jak nie mogę wyjść, to po co mam wchodzić :P

Kurde.

"Conf drive" to jest domyślny napęd dla SDX. Czyli defaultowy: ten, z którego odczytuje się CONFIG.SYS. Jeśli na zero jest ustawion, wtenczas "Boot drive" jest pod rozwagę brany. Gdy i ten zero reprezentuje, nic już jak tylko D1: pod rozwagę wzięte być może.

But drajw natomiast to jest to, z czego się MyDOS & Co. butować będą. Amen.

KMK
? HEX$(6670358)

271

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Simius - to chyba jednak bedzie wiekszy problem z ta atarka :-)
Zdazylo mi sie dziś .. a probowalem na dwoch atarkach i kilka razy ze dane kopiowane przez sio na IDE... niby przeszly a był zonk... tzn. zgrywałem dwa filmiki mario i contra.... po odpaleniu contry na vs.com zwis w połowie filmiku :-) tak jakby dane gdzieś sie zje...y ... koopiowalem z sdx 4.44 , komenda COPY :-)

Update:
I jeszcze XEGS z gniazdem "PBI"
http://spiflash.org/stryker/HPIM2957.JPG

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-06-21 07:21:10)

"wszystko się kiedyś kończy......."

272

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Pin wczoraj przypomniał mi o D2D, gdyby ktoś miał ochotę się pobawić, to wrzuciłem na stronę przykładowy WAV http://drac030.krap.pl/pl-kmkjz-pliki.php

Niestety, konwersja nie wyszła najlepiej, a program pt. Audacity, którym kiedyś można ją było robić, już nie obsługuje eksportu na 8-bitowe WAV-y, a przynajmniej ja tego na obecnej wersji nie umiem zrobić :/

KMK
? HEX$(6670358)

273

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Ja mam 1.2.6.

Edit -> Preferences -> File formats : Uncompressed Export Format: WAV (Microsoft 8bit PCM)

i wówczas normalnie z File -> Export As WAV

Sam nie wiem dlaczego format ustawia się globalnie , a nie przy eksporcie ale cusz ... :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

274

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

O 1.2.6 jest napisane na stronie, że nie chodzi pod win7, więc nawet nie próbowałem instalować.

W 1.3.13 tego, o czym piszesz, nie ma. Natomiast zdołałem się jednak dokopać do ośmiobitowego eksportu: File -> Export -> Other uncompressed formats -> Options -> Header: WAV (Microsoft), Encoding: Unsigned 8-bit PCM. Uff.

Tyle że zanim to znalazłem, zdołałem ściągnąć jakiś "Wave MP3 Editor FEELS FREE" (?), który robi konwersję na 8-bitów i to zdecydowanie lepiej niż mplayer (a ten robi je takiej jakości, że można się zabić dechą z gwoździem). Z Audacity muszę dopiero porównać.

KMK
? HEX$(6670358)

275

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A ja mam win7 i to 64b . 1.2.6 chodzi jak złoto więc nie wiem co oni wymyślili :) Na starej zasadzie - nie wiedziałem, że się nie da, więc to zrobiłem :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2011-06-22 08:21:24)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem