Temat: STEREO - rozwiązanie gniazdka

Udało mi się zdobyć fajne gniazdko mini jack 3.5 mm, które z powodzeniem można zastosować jako wyjście na świat z naszych podwójnych pokejoof. Moim skromnym zdaniem jest to o niebo lepsze rozwiązanie niż montaż gniazd typu chinch, no i lepiej wygląda, prawie jak to z Falcona :). Gniazda są wyskoiej jakości i Made in Japan. Tutaj zamieszczam fotosy z w/w rozwiązania.<br>Niestety, zakup gniazdek może okazać się dla większości problemem, ponieważ w sklepach takich nie da się kupić, jedynie wysyłkowo w ELFA. Mnie udało sie zamówić przez moją firmę, która tam robi zakoopy. Jakby byli chętni to może uda mi się w najbliżej nieokreślonej przyszłości zamówić więcej sztuk.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

No jak to nie ma gniazdek mini jack w sklepach? W mojej dziurze (=Turek) są normalnie w każdym sklepie, dobrej jakości i tanio.

A że są lepsze niż chinch, to prawda.

3

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

ja montuje standardowe gniazdo minijack do druku wprost do atarowskiej plyty
wystarczy wywiercic dwa otwory w sciezce masowej i wlutowac tam obejme...

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

Ja też ma gniazdko Minijack ale trochę inne. Nie ma nakrętki z zewnątrz tylko od środka. Zamiast zamawiać takie gniazdo trzeba było kupić standartowe gniazdo minijack do zamontowania na kablu. Nakrętkę idzie dopasować (np ja napasowałem z potencjometru). Najlepiej jak jest to gniazdo tzw. pozłacane. Trochę droższe ale lepszej jakości. Po za tym mam w maszynie zabudowany wzmacniaczyk słuchawkowy (TDA7050) . Wystarczy żeby ogłuszyć :).

5

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

.. ja też nie widzę problemów z zakupem w/w. W sklepie, w którym się zaopatruję są nawet gniazda SIO (na płytę) do Atarki... po 2 zety! Jak ktoś kce, to wezme na Lasta.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

zeby jeszcze wtyczki byly :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

zeby jeszcze wtyczki byly :)

A co, zbędnego magnetofonu nie masz?  :lol:

8

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

A moze warto pomyslec o zamontowaniu nad gniazdem SIO gniazdka Canaon 15 i dokonac na nim "rozszycia" 1 do 1 sygnalow z SIO - IMHO rozwiazaloby to pieknie problem dostepnosci wtyczek/gniazd SIO, a wszelkie urzadzenia wyposazac we wtyczki Canon 15. Nie jest to trudne do realizacji, wystarczy umiejetnosc korzystania z lutownicy i nie wymaga od uzytkownika wiedzy z zakresu elektroniki. Cena to zdecydowanie ponizej 10 PLN. Czy ktos dostrzega negatywne aspekty tego rozwiazania ?

9

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

cena db15 do druku zdecydowanie ponizej 4zl, na kabel zdecydowanie ponizej 1zl, ale ja bym nie psul sio...
w sumie to co ono ci przeszkadza?
jesli chodzi o sio2pc mam to rozwiazane na gniezdzie mini-din4
caly interfejs sio2pc jest w postaci malej plytki montowanej nad gniazdem sio na slupkach dystansowych. plytka ma otwory montarzowe rozmieszczone w ten sposob, ze po wyjeciu nitow mocujacych gniazdo sio i wkreceniu w ich miejsce slupkow calosc zajmuje tyle miejsca co samo gniazdo sio, a mam tam max232 lub mc14c89 i transopt (izolacja optyczna)

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

Candle: zle mnie zrozumiales. Chodzilo mi dodatkowe gniazdo w postaci Canon-a 15. Oczywiscie jestem za pozostawieniem starego gniazda SIO a ow Canon15 mialby stanowic "rozwojowy" dodatek dla nowych urzdzanien podlaczanych do SIO - "rozwojowy" dlatego, ze bylby swietna alternatywa wobec bardzo trudno dostepnych wtyczek SIO.

11

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

macgyver :) dobrze cie zrozumialem - ja mam dodatkowe gniazdo mini din 4 nad sio... wlasnie po to zeby wiecej sie na ta wtyczke nie patrzec
wiekszosc dostepnych tam sygnalow jest do zaniedbania, a te potrzebne mam w mini din 4

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

Mimo wszystko jestem zwolennikiem pozostawiania standardu a nie okrajania go - wiem, ze i tak w zlaczu SIO wykorzystywane sa przewaznie linie: DATA IN,DATA OUT i COMMAND (pominjajac mase), jednak nigdy nie wiemy jakie to jeszcze urzadzenia zostana podlaczone do Atari w przyszlosci (np. mam MIDI, ktore wykorzystuje linie MOTOR), dlatego wydaje mi sie, ze warto pomyslec o tym, aby standard byl suportowany w pelni. Ale to oczywiscie moja prywatna opinia.

13

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

toms (CHIBA) kiedys czarowal przejsciowke miedzy db15 a sio - troche to marnie wygladalo (kiepski plastik) ale jest calkowicie odtwarzalne w warunkach domowych

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: STEREO - rozwiązanie gniazdka

No jak to nie ma gniazdek mini jack w sklepach? W mojej dziurze (=Turek) są normalnie w każdym sklepie, dobrej jakości i tanio.

No tak, a w mojej dziurze (=Bydgoszcz) sa, ale bradzo,bardzo kiepskiej jakosci :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...