Temat: Zorro II bez zepsutej grafy

być może was nie zaskoczę ale znalazłem wersję gry zorro 2
(czyli poszerzoną o ten epizod z pijaczyną) z nie zesputą grafą.
Paradoks, bo to najlepsza lub jedna z najlepszych przygodówek w jakie grałem, a jak do tej pory miałem do czynienia tylko z krążącą wersją tej gry z uszkodzonymi elementami grafiki zamku w którym więziona była zakładniczka, gdzie nawet na chmurkach pojawiały się dziwne krzaczki(bazgroły). Jak kogoś to interesuje to jest na
www.atari8bit-software.de, należy wybrać English version,
następnie z menu kategorię Games(Diskette) a następnie z listy wybrać
"Zorro" (na samym koncu listy -jest to właśnie wspomniana gierka).
Wadą tej wersji gry Zorro jest to że każda scenka doczytuje się ze stacji dysków, co trwa na emulatorze ułamek sekundy.

poke 559,35 - poszerzasz swoje horyzonty; fretless@poczta.onet.pl

2

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

a na aarea nie sprawdzales Zorro 2

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

> być może was nie zaskoczę ale znalazłem wersję gry zorro 2.

Nie zaskoczyles nas. Za kare napiszesz 100 razy (recznie, a nie ctrl c / v, skan na mojego maila):

NIE BEDE PISAL GUPICH TEMATOW O TYM CO ZNALAZLEM ZANIM NIE PRZEJRZE ATARI.AREA. DODATKOWO ZA DENERWOWANIE ADMINA I TEBEGO KTORY WRZUCIL ZORRO 2 DOBROWOLNIE NAPISZE RECZNIE 100 RAZY - SORRY CHLOPAKI.

Zastanawiam sie czy do regulaminu takiego czegos nie dopisac. Wkurwia mnie jak ja lub ktos inny wypruwa zyly i dodaje 300 aplikacji wraz ze skrinem i opisami, a taki wejdzie i powie ze znalazl to samo u niemcow i mowi ze to sensacja.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

Yyyy troche nie kumam zamieszania. Moim zdaniem fretless ma racje, wersja na Atari.area ma rzeczywiscie krzaczki w chmurkach, a ta ze strony niemieckiej nie ma. Fakt, jest to szczegol, ale sam sie kiedys nad tym zastanawialem co na tych chmurach lezy - dyskietka czy co ? :D Chyba o to chodzilo. Wystarczy pojsc od razu na maksa w prawo, jeden screen za tym z dzwonnica i spojrzec na chmury.

5

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

ten przy ksiezniczce, ano jest takie cos

no ale nie zmienia to faktu, ze admin ma zawsze racje :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

6

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

ja mam gdzies tą poprawna wersje jeszcze z interkiem podczas ladowania:)
a widze ze na AA szerzy sie mafia....;)

gep/lamers^dial

7

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

Skoro juz mowa o mafii, to oddam nerke za kasetowa wersje Pharaoh's Curse pod emualtor (.cas) - ta z wedrujacym ludzikiem podczas ladowania :)

8

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

Mam taką wersję, ale na dysku pod specjalnym loaderem do "kasetowych wieloblokówek", tylko nie wiem czy ta dyskietka mi się odczyta...

I Ty zostaniesz big endianem...

9

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

ooo byloby fajnie jakby sie udalo. Dawno nie widzialem tego ludzika maszerujacego z lewej na prawa :D

10

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

Miałem kiedyś pomysł żeby wyplenić z sieci  gry i programy przerobione przez crakerów.
Chodziło głównie o powstawiane napisy oraz obrazy dysków ATR, które nie były zgodne
z tymi oryginalnymi. Cóż, pomysł nie spodobał się kierownikowi...

Balois

11

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

fretless ma rację, wersja ze strony homesoftu jest chyba jedyną nie mającą przekłamań w grafice.

Skoro juz mowa o mafii, to oddam nerke za kasetowa wersje Pharaoh's Curse pod emualtor (.cas) - ta z wedrujacym ludzikiem podczas ladowania :)

Jakiś czas temu właśnie fretless oferował kilka gier w formacie cas. Poszukaj we wcześniejszych tematach, albo podaj swojego maila, to podeślę.

---> atarowiec od 1984r. <---

12

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

U Leszka Zaciury też jest bezbłędna wersja :)

Miałem kiedyś pomysł żeby wyplenić z sieci gry i programy przerobione przez crakerów.

Popieram, popieram! Cholera mię brała, gdy szukałem w sieci Draconusa z obrazkiem podczas ładowania :)
Tyle że "wyplenianie" ma drobne wady: część gier musiałaby być tylko w postaci plików CAS, inna część jako obrazy kartridżów, co mogłoby się nie podobać wobec panujących ogólnie ciągot do przerabiania wszystkiego na format plikowy. Poza tym niedostępna byłaby większość gier całodyskowych z zabezpieczeniami... Albo np. takie Gremlins, które jest piracką konwerchą z 5200 i nigdy nie było wydane na Atari...
Ale możnaby np. w nazwie image'u dopisywać xywę crackera, wtedy cholera przestałaby mię brać przynajmniej :D

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

13

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

> Poza tym niedostępna byłaby większość gier całodyskowych z zabezpieczeniami...

Czyli wszystkie gry calodyskowe, a plikowych bylo kilka :] Zostalibysmy z 2 grami na krzyz. :) I dlatego ten pomysl mi sie nie spodobal.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

Ale możnaby np. w nazwie image'u dopisywać xywę crackera, wtedy cholera przestałaby mię brać przynajmniej

wlasnie taki zapis preferuja ludzie z TOSEC'a. Mamy powiedzmy plik:
Skarbnik (1992)(ASF)(Pl)[cr Clever People].atr
i wszystko wiadomo :)
Szkoda ze w tych archiwach jeszcze nie wszystkie zbiory na atari sie znalazly :)


jawser: podeslij jesli mozesz na banshee997@tlen.pl . Z gory thx.

15

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

U Leszka Zaciury też jest bezbłędna wersja :)

Chyba ostatnio podmienił, bo jakieś 3 m-ce temu była uszkodzona.

banshee997: już poszło.

---> atarowiec od 1984r. <---

16

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

I jeszcze jedno- wersja gry Zorro II z AArea oraz ogólno dostępna na sieci ma nie tylko "dyskietki" na chmurach , ale przede wszystkim mocno zeszpeconą grafikę na więzieniu-tuż po wyjściu z grobowca jak też o ile pamiętam na zamku  -w  sumie 3 ostatnie scenki  ;)

Do naszego Kierownika :
prosiłbym na przyszłość o cytowanie moich całych zdań a nie fragmentów
wyrwanych z kontekstu, bo to może zaciemnić sprawę  ;)

poke 559,35 - poszerzasz swoje horyzonty; fretless@poczta.onet.pl

17

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

Sorry Fretek ale faktycznie popelnilem blad.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

Miałem na myśli programy przerobione przez cracerów, ale w sensie negatywnym.
Jeśli chodzi o obrazy ATR, to pomysł tyczył się głównie programów użytkowych.

Ściągnąłem kiedyś, ze świętej pamięci strony "Holme's Atari 8bit Games"
obraz dysku Quick Assembler. Były w nim tylko pliki QA.COM i BH.COM.
Brakowało XLF.COM, bibliotek i paru innych plików. Poza tym był tam 
inny dos niż na oryginalnym dysku. Na aarea też była jakaś dziwna
wersja QA, ale podesłałem do podmiany obraz zgodny z oryginałem.

Za jakiś czas emulator Atari800 będzie odczytywał obrazy dysków
z zabezpieczeniami. Można poczekać do tego czasu z akcją plewienia
zaciemniaczy historii.

Balois

19

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

Chyba ostatnio podmienił, bo jakieś 3 m-ce temu była uszkodzona.

Ależ skąd, chyba z 1,5 roku już tam jest.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

20

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

krotki: super avatar!

21

Odp: Zorro II bez zepsutej grafy

Och, dzięki :oops: :) Twój też jest, jakby to rzec, hmm... :D

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari