1

Temat: Pytanie o przewód do zewnętrznego twardego dysku

Czy ma ktoś na zbyciu albo może podpowiedzieć skąd wziąć przewód do zewnętrznego twardego dysku o długości minimum 50cm a najlepiej metr? Obecny przewód jaki używam ma 30cm i to stanowczo za mało przy pancernym i długim jak krążownik SH-204.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2

Odp: Pytanie o przewód do zewnętrznego twardego dysku

zdobyć ciężka sprawa, może na ebayu by coś się znalazło. Nawet ze zrobieniem byłby problem, po pierwsze dużo lutowania, po drugie złącza do tych kabli są trudno dostępne (jakiś czas temu/czyli lata temu ;) goście od ultrasatana mieli z tym problem i opóźniło to dostarczenie wyprodukowanych sztuk).

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

3

Odp: Pytanie o przewód do zewnętrznego twardego dysku

saulot napisał/a:

zdobyć ciężka sprawa, może na ebayu by coś się znalazło. Nawet ze zrobieniem byłby problem, po pierwsze dużo lutowania, po drugie złącza do tych kabli są trudno dostępne..

Lutowania sporo, fakt. Ale kabel jest 1:1, a zrobić można jak do Falcona monitorowe - bierzesz DB25 (LPT), obcinasz nadmiar na DB19 i lutujesz.

Sikor umarł...

4

Odp: Pytanie o przewód do zewnętrznego twardego dysku

Ja otrzymałem profesjonalny kabelek do SH204 od użytkownika artik-wroc. Kabel działa już kupę czasu w ekstremalnych warunkach (dwoje dzieci biegających niczym szatany) i nie mogę złego słowa powiedzieć. Zdecydowanie polecam.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Pytanie o przewód do zewnętrznego twardego dysku

.. w piątek sprawdzę dwa sklepy z elektroniką w Krakowie. W jednym z nich około 3 lata temu kupiłem gołe DB19 (gołe, czyli bez obudów).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Pytanie o przewód do zewnętrznego twardego dysku

Ja kupiłem Zaxonowi całą reklamówkę db19 w katowickim Nikompie (kupiłem wszystko co mieli). Może Zaxonowi coś się ostało.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: Pytanie o przewód do zewnętrznego twardego dysku

Niestety nie, juz dawno sie rozeszlo.
Naszukalem sie kiedys tych wtykow po calym swiecie  i kiepsko to wyglada, sa niby w Stanach ale ceny przesylki byly zaporowe. Teraz po prostu obcinam db25. Brzydko ale skutecznie. Druga szansa ze leza w jakims sklepie zapomniane. Moze na Wolumenie poszukac?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

8

Odp: Pytanie o przewód do zewnętrznego twardego dysku

Wtyki te mozna dostac tyle ze sa drogie ok $5/sztuka tak wiec raczej sie nie oplaca.
Przerobka db25 na db19 nie wyglada super, ale za to dziala bez problemow i o to chodzi :)