26

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

A nagrywara dvd na scsi?
Sam na taką poluje, wiem że dvd działa przy kopiowaniu dvd>falcon, nie wiem tylko czy jest jakiś soft na falcon-a aby nagrywać płytki dvd...

2ga opcja:
Co mi jeszcze przychodzi do głowy do podłączyć zewnętrzy dysk na scsi do falcon-a ....

27

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

jury napisał/a:

[To nic nie da, bo na partycjach MiNTowych są np długie nazwy ( tak wiem że coś tam można pokombinować i w TOSie też można wydłużyć nazwy, czy do poziomu z MiNTa ? nie wiem nie bawiłem się tym ), do tego partycja TOSowa może mieć max 1GB czyli przerzucanie takich 8GB ( które rosną i rosną ) partiami to nie dla mnie :)  Do tego ... itd. Nic z tego, kiedyś wymyślę jakiś patent na backupowanie dysku Falcona ( niezależnie ile i jakiego typu są partycje ) poprzez wciśnięcie jednego przycisku :D

da radę, MagiC obsługuje długie nazwy na TOSowych partycjach. Włącz VFAT dla wybranej partycji.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

28

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

Dzięki za info, ale jak pisałem, ja wiem że można w TOSie włączyć długie nazwy, tyle że nic mi po tym przy próbie otrzymania "one click backup" :P

29

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

AS... napisał/a:

A nagrywara dvd na scsi?
Sam na taką poluje, wiem że dvd działa przy kopiowaniu dvd>falcon, nie wiem tylko czy jest jakiś soft na falcon-a aby nagrywać płytki dvd...

Mam dzień dobroci: http://www.anodynesoftware.com/ - na Falcona to jest jeszcze możliwość nagrywarki ATA używać, ale - o ile dobrze pamiętam - mocno wybrane modele... Nie trenowałem, bo na TT/Falconie używam nagrywarki zewnętrznej CD
@Jury: podłącz sobie iomega zip-a zewnętrznego do backupów. Kupisz napęd i moduły do tego za grosze.

Sikor umarł...

30

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

Ale jury chce bakapować 8gb, z tego co mi wiadomo to zip ma 100mb :(
Więc trochę słabe te rozwiązanie..

p.s.
też używam cdrw scsi zewnętrznej :P

31

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

kto Ci powiedział, że zip ma 100MB? Mają do 750MB, o ile dobrze pamiętam (270MB miałem SyQuesty, a te mniej pojemne były). Poza tym - program do backupów pakuje dane. Przypuszczam, że na 750MB ZIPa wejdzie około 2GB partycja.

Sikor umarł...

32

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

To i tak nie da 8gb :P
Przecież to samo osiągnie na nagrywarce cdrw 700mb mają płytki cdrw, więc po co się gimnastykować z zipem :P
Zip
-Stara technologia którą się już mało kto bawi :P

Płytkę cdr kupisz w markecie w cenie poniżej 1pln, ale juremu chodzi o 8gb jednym przyciskiem :P

Skoro jest soft do nagrywania dvd to nic innego tylko kupić dvd scsi + płytkę dwuwarstwową i jazda :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-05-25 20:35:02)

33

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

Nie do końca. O ile pamietam (dawno to było) - najpierw się robił backup na partycji z wolnym miejscem, a potem nagrywalo płytę. Ale inna sprawa, że to dawno było temu...
Btw, płyty są dość nietrwałe. A przy 2 warstwowej - nie potrzebuje robić backupu, tylko zrzuca żywcem i już. Backup z kolei ma tą zaletę, że zapamiętuje strukturę.
Istnieje jeszcze jeden sposób, trza by sprawdzić: GHOST. Podłączyć dysk pod grzyba, użyć GHOSTa odpalanego z płyty/pendriva bez systemu (są takie dystrybucje) i zrzucić obraz dysku na dysk PC lub na płytę DVD na grzybie (ghost robiąc obraz dysku (nie partycji, a dysku - to ważne) olewa strukturę plików - robi obraz bodajże sektorowy. Więc byłoby za jednym przyciskiem w sumie... Trza by sprawdzić organoleptycznie.

Sikor umarł...

34

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

I ja sie wypowiem robie backupy przy uzyciu odpowiedniego oprogramowania na falconie juz od wielu lat przy uzyciu plyt cdrw i nigdy mnie nie zawiodly. Tak zrobione backupy mozna potem bezposrednio przegrac caly obraz na partycje, na party sluze dodatkowymi informacjami co i jak.

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

35

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

Jakoś tak mi się marzy coś takiego jak kiedyś robiłem na PC. Podpinałem dodatkowy dysk uruchamiałem ghost image. Robił image dysku i jak oryginalny dysk padał to się podpinało nowy i odzyskiwało cały dysk z obrazu. Tą metodą miałem w pełni sprawny system w 30 minut, no cóż marzenia ściętej głowy :) ale skoro jak Sikor pisze że ghost zapewne olewa strukturę dysku to może to i by zadziałało z jakimkolwiek dyskiem, chyba trzeba obadać.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-05-26 01:11:33)

36

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

Są dwa tryby pracy Ghost'a - nie pamiętam nazwy opcji:
- sektor w sektor :
  w pliku mamy faktycznie obraz dysku - kopiuje wszystko, nawet niezajęte sektory
- partycje:
  klonuje obraz partycji zapisując tylko dane - obrazy są znacznie mniejsze i po odzysku jest od razu zdefragmentowane

37

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

Mam pytanie do znawców tematu. Czym można zrobić obraz partycji LNX z poziomu Atari ? Czy to wogóle osiągalne ?

Próbuję zainstalować EasyMiNTa, ale sypie się jak gów...o z barana. Pierwszy raz jak instalowałem, poszło super, teraz porażka, a w sumie zmieniłem tylko kartę z TT-RAMem więc to chyba jej wina. Choć może to ciąg dalszy problemów z odsługą dysków w TT-tce (może to i powód że nie widzi dysków SCSI 68-pin). Spekulacje. Może padł jakiś układ na płycie, ale wtedy to chyba niczego by nie widział. Tyle pytań i brak odpowiedzi :)
Podsumowując zasadnicze pytanie jest w drugim zdaniu :)

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

Chodzi o założenie partycji czy stworzenie filesystemu? Założenie partycji jest jak najbardziej możliwe, stworzenie filesystemu też powinno być możliwe, co najwyżej może być potrzebna minimalna instalacja FreeMiNTa.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2011-06-22 12:53:13)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

39

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

Można najnowszym Hddriverem. Chyba od 8.30 można zgrywać obrazy partycji jak i całych dysków.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

40

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

Właśnie. Chodzi mi o backup do pliku partycji LNX wykonany spod Atari.

sqward napisał/a:

Można najnowszym Hddriverem. Chyba od 8.30 można zgrywać obrazy partycji jak i całych dysków.

Gdzie go można ściąg... znaczy zakupić :)
Z tego co można wyczytać na stronie, jest opcja kopiowania sektor po sektorze.

Np. DiamondEdge pozwala na skopiowanie partycji, ale nie widzi LNX.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2011-06-22 13:31:33)

Było miło :) Do widzenia.

41

Odp: Falcon i partycja LNX czyli Easy mint it's not easy

AS... napisał/a:

I **j wszystko poszło się je****ć!!!
Słabo coś działa zmiana tych partycji, hddriver pytał kilka razy czy jestem pewien, Kroll pomagał z 2giej strony..

Wyjebał** swój dysk z demami/grami i programi w kosmos ...

Potwierdzam działanie opcji zmiany partycji w hddriver. Mi się właśnie udało bez problemów :D :P