26

Odp: Kup teraz na "Ebay"

a na jaki mail ebaya sie to wysyla.... bo do tego sporu chyba juz nic dopisac nie moge....
A na meila dostalem potwierdzenie ze sprzedajacy go przeczytal... ale nie raczyl nic odpisac z tym tracking kodem ....

"wszystko się kiedyś kończy......."

27

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Szczerze mówiąc - nie pamietam (bo nie miałem potrzeby), ale na pewno możesz puścić przez formularz w ebay - customer service bodajże. Tylko z kopią, którą możesz zapisać bądź przesłać do siebie. Możesz powołać się na numer sporu w informacji do ebay.

Sikor umarł...

28

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Taaa. Zakładaj spór bo jak minie bodajże miesiąc od zakończenia aukcji to będziesz miał czarną dupę przed twarzą. Nic się nie certol, zgłaszaj, donoś, krzycz, po prostu zachowuj się jak typowy Polak ;) Zresztą to Niemcy, a jak historia mówi, im nie wolno pobłażać ;)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

29

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Kolejna dawka:
Pytanei o numer przesyłki...
"Hallo stryker_wojciech,
Vielen Dank für Ihre Nachricht.

Hiermit schicke ich Ihnen die Nachverfolgungsnummer Ihres Pakets: EE393784536CN, Sie können die Lieferstatus unter dem folgenden Link nachschauen:

http://www.ems.com.cn/english-main.jsp 

Sollten Sie noch weitere Fragen haben, können Sie sich jederzeit an mich wenden.
Falls Sie mehr als 10 Stücke bei uns bestellen möchten, schreiben Sie bitte direkt an uns, dann werden wir Ihnen ein gutes Angebot manuell machen!
Mit freundlichen Grüßen
Tony Lei "

No i przy kolejnym zapytaniu ze numer nie jest aktywny
"Hallo,

We are sorry for this situation, but it takes sometime a few days more to get the tracking information online.

Tony Lei "

"wszystko się kiedyś kończy......."

30

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Odpisałem na GG...raczej na razie nie wygląda to źle.

31

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Przedmiot dalej jest dostępny w tej cenie, tylko wyszukać go trudniej, ale po tym linku działa.
Wyjdzie z przesyłką tyle samo co G540.

32

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Napisałem wczoraj do nich ... bo numer dalej jest nie aktywny.... dzis brak odpowiedzi..(zawsze odpisywali około 6 rano...)... Powoli zaczynm twierdzić ze to ściema z ta wysyłką ...
CO dalej ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

33

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Jednak....dziś odebrałem... wczoraj dostałem awizo ale z innym numerem i myślałem ze przyszło mi coś innego co zamawiałem...
Na poczcie dostałem szoku ;] ....niewiem skad oni mieli te numery co mi w meilu podali...
Poniżej fotki zestawu:
http://stryker.pigwa.net/top3000/top3000_1.jpg
http://stryker.pigwa.net/top3000/top3000_2.jpg
Patrząć na date wysyłki jest to 27.08.2011 ...
Celnicy nic nie dodali ;D
Ide sprawdzić czy działa...
Tu jak cos lista obsługiwanych kostek: http://www.topwin6.com/DeviceList/device3000.txt
No i soft (widać często ulepszany) http://www.topwin6.com/Soft.html

"wszystko się kiedyś kończy......."

34

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Daj znać jak poziom zadowolenia. Bo jeszcze się waham, który wybrać.

35

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Daj znać, czy rzeczywiście obsługuje deklarowane układy z napięciami 21 i 25 V (stare EPROMy). Ja już testowałem kilka i żaden nie programuje EPROMów o takich napięciach, chociaż w deklaracji są.... Zobacz jakie napięcie ma zasilacz? Jeśli 20V, to na bank nie programuje. A mi by się przydał taki, co to potrafi.....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

36

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Ogólnie ten programator korzysta z napięcia z portu USB... zasilacz jest na 5V/1A...(kiedy sie z niego korzysta ? )
Te epromki sprawdze jak dorwe takowe, kiedys mialem ale ...
Kupilem tez niedawno taka kasowarke: http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie … 0599160611 moze komuś sie przyda link....
Duddie a na Willemie testowałeś ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

37

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Willem jest dość chimeryczny, nie wszystkie chce programować, ale w tej chwili to jedyna dla mnie metoda. Mam programator Easypro 90B, ale tak jak pisałem, nie programuje wysokonapięciowych EPROMów. A jeśli Twój programator jest zasilany z USB, to podejrzewam, że 5V i nic więcej nie zaprogramuje. Z niektórymi starszymi MCU też będzie mieć problem. No chyba, że ma wewnątrz przetwornicę, ale wątpię w to....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

38

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Duddie, mam starego Seproga, który programuje 2716, 2732 i 2532. Mogę wypożyczyć.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

39

Odp: Kup teraz na "Ebay"

jer napisał/a:

Duddie, mam starego Seproga, który programuje 2716, 2732 i 2532. Mogę wypożyczyć.

Jer, jakoś daję radę Willemem, więc dziękuję za szczere chęci. Szukam czegoś, co będzie miało soft działający pod Win7 x64 i będzie wygodniejsze niż Willem i machanie jumperami. W sumie bardzo rzadko mam potrzebę programowania 2716 czy 2732 :) Ale jak już kupować, to coś z szerokimi możliwościami. Przydaje się też możliwość testowania SRAM, TTL, CMOS. Mój to ma, chociaż producent trochę na szybko wypuszczał soft i w menu, chociaż istnieją pozycje rzadsze z biblioteki TTL, to programator ich nie testuje. Wprowadzili jedynie popularne '244, '245 itp.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

40

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Znalazłem wczoraj jakies dwie epromki 2732 i 2764 obie patrzac na datasheet na 21V(programowania)
Tyle ze jedna z nich byla trafiona (przy odczycie same FF i przy zapisie nic nie idzie) druga za to w czesci tylko sprawna bo zapisało dane do 20% pamięci... wiec obstawiam ze ze starości juz nie domaga lub kiedys przesadziłem z jej kasowaniem (gdy miałem kasowarke z "ulicznicy" zrobioną )- testowałem bez zasilacza.
Musze dorwać jakieś z demontażu ale gdzie takwe siedzą ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

41

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Jak widzę udało się jednak Niemców pokonać....przynajmniej na niwie handlowej :)

42

Odp: Kup teraz na "Ebay"

stryker napisał/a:

Znalazłem wczoraj jakies dwie epromki 2732 i 2764 obie patrzac na datasheet na 21V(programowania)
Tyle ze jedna z nich byla trafiona (przy odczycie same FF i przy zapisie nic nie idzie) druga za to w czesci tylko sprawna bo zapisało dane do 20% pamięci... wiec obstawiam ze ze starości juz nie domaga lub kiedys przesadziłem z jej kasowaniem (gdy miałem kasowarke z "ulicznicy" zrobioną )- testowałem bez zasilacza.
Musze dorwać jakieś z demontażu ale gdzie takwe siedzą ?

Jak ma FF, to znaczy, że czysta może być, bo wbrew pozorom skasowany EPROM ma same jedynki, a nie zera... A nie idzie, bo 21V przekracza możliwości programatora :(

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

43

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Dobra zrobiłem kilka testów :-)
Całość miałem podłączona do netbooka  bez zasilacza...po samym USB , Windows XP
2764-21V - poszło :-) trzeba bylo zmienic delay z 5ms na 2 ms :-)
2732 mam uwaloną bo nie poszła tez na willemie...
Epromki 27c512, 27c010, 27c040 tez poszły bez problemu (12,7V)
Gale i PALCE 16V8 i 20V8 i jeden z ATMELA16v8 poszły, flashe tez , choć kilak sztuk olał ... przy kasowaniu lub weryfikacji (mozliwe ze są bee bo sa z demontazu)
EEPROMY CAT28F010 i Intel P28F001BXT poszły... nie chciał za to wypalić MX 28F1000 i 28F2000 (moze wybierajac innego producenta pojdzie)
Bez problemu tez wypalał flashe na PLCC32 te na 5V i 3,3V
Raz program mi sie zawiesił gdy z listy wybrałem jedną pamięć... w sensie dostalem niebieski ekran i reset netbooka... musze to sprawdzić pod grzybem...
Testowałem tez jedna SRAM i 74LS244 ... przeszly test pomyślnie...
Jutro lukne jeszcze ATMEGE( z sio2sd)

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-09-09 10:49:04)

"wszystko się kiedyś kończy......."

44

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Testów ciag dalszy :_) ATMEGA32 poszła bez problemów :-)

Potestowałem tez kilka naście układów 74XX
7408, 74257,74157,7400,74241,74174,74125,74373,74273,74367,74175 wszystkie w teście wyszły jako OKI
Jest tam tez bardzo fajna funkcja w Test IC "search" ... gdzie sam automatycznie wykrywa układ ;d przydatne w niektorych rozszerzeniach gdzie nazwy były zamazane lub nie da sie już ich odczytac (o ile układ jest sprawny).
Nie zatrybiło mi CD4060 ....wywala BAD albo uwalone albo sobie z nim jeszcze nie radzi...

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-09-11 10:32:03)

"wszystko się kiedyś kończy......."

45

Odp: Kup teraz na "Ebay"

No to faktycznie za tę cenę fajny sprzęcik. A możesz podesłać zrzut ekranu softu do niego? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda, zanim sam kupię :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

46

Odp: Kup teraz na "Ebay"

http://www.topwin6.com/pdf/TopWin6Manual_e.pdf

"wszystko się kiedyś kończy......."

47

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Przekonałeś mnie. Lepiej to wygląda niż mój Easy Pro 90B. Jedyne, co mnie nieco irytuje we wszystkich chińskich programatorach to to, że oszczędzają parę dolców i nie chcą zrobić drivera do x64. Bo już trzeba zapłacić za certyfikat Microsoft....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

48

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Ok, też myślę o zakupie tego programatora, tylko czy obsługuje PICe (wg opisu tak) ale czy mógłbyś z programu jakąś listę układów wyciągnąć i zamieścić aby było wiadomo jakie?
x64 wielu producentów olewa co jest bardzo niemiłe. Musiałby stać się standardem i brak wersji 32bit to może by coś się ruszyło.

49

Odp: Kup teraz na "Ebay"

To co jest na tej liście: http://www.topwin6.com/DeviceList/device3000.txt można wybrać z programu.
Ale czy dany układ ruszy to nie wiem :-) trzeba być dobrej myśli ;D
ps. co was tak wzięło na ten programator ?
To żadna reklama nie była ;D
I ciekaw jestem czy zakupicie w tej samej cenie...

"wszystko się kiedyś kończy......."

50

Odp: Kup teraz na "Ebay"

Ja też już kupiłem. Dostałem maila, że potwierdzają zmianę adresu dostawy i ten z informacją o możliwej kontroli celnej bo powyżej 22 Euro.
Kasownik UV też zamówiony.

A dlaczego ten a nie np. G540? Bo ma możliwość używania układów o większej ilości nóżek i osobne zasilanie dodatkowo. Pomimo mniejszej ilości przejściówek na PLCC w komplecie.
Tak z punktu widzenia laika.
Chociaż u mnie będzie się raczej nudził, to odrobinę się jednak przyda, wśród znajomych nikt programatora nie ma, a punkt usługowy w pobliżu jest ciężko osiągalny jak patrzę na programowanie epromu do Tygrysa w CA.
Ponadto jest względnie tani.
Oraz zawsze chciałem coś podobnego mieć.
Teraz tylko lepsza lutownica, bo pomimo tego, że transformatorówka z ZDZ w Łodzi jest chyba najlepszą na rynku, to jednak nie załatwi porządnie wszystkiego.

Można będzie wypróbować ten firmware z US dla CA, może nawet przy nim więcej "pomajstrować". Itp., itd.