301

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

@pajero: tego szukasz? http://allegro.pl/adapter-cf-44-43-pin- … 19978.html


Stryker testował jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/sd-sdhc-mmc-to-2-5-44 … 10079.html

Ostatnio edytowany przez seban (2011-09-05 23:25:03)

302

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Ja kupiłem u nich ten poniższy z CF i za taką samą cenę z SD do IDE, ale teraz nie mają, wygląda praktycznie tak samo jak ten za 49zł. Wypróbuję jak przyjdzie IDE Plus. Bo w tej chwili nie pamiętam, czy sprawdzałem działanie z uniwersalną przejściówką do USB.
http://allegro.pl/nowy-adapter-ide-44-p … 22547.html

303

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Mam taki, jak w linku powyżej i działa elegancko z IDE+.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

304

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

O dzienks - źle szukałem.

Co do strykowego IDE-SD - zdaje się, że na stronie KTC jest schemat takiej przelotki. Acz koszty indywidualnego wykonania i tak przerosną cenę z allegro.

305

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

drac030 napisał/a:

(post 299) jeśli problem nie ustąpi, daj znać.

No więc tak:
Bios updatowałem (lba0507). KMKDIAG widzi CF (kingston, z kwiatkiem 2GB), ale po teście MBR wywala błąd i twierdzi, że urządzenie się nie nadaje do użycia. Sprawdziłem na 2szt. nowiutkich - to samo.
Fdisk2 partycję ustawił, jest widoczna, aktywna. Przekierowałem na D1 i MyDOS po ustawieniu w "O" widzi dysk 1H. Próba jego sformatowania kończy się ERROR 133. Partycja jest z sektorami 256-bajtowymi, 65535/131070 jak na obrazku w instrukcji. Mam dwa interfejsy, jeden oryginał i jeden sam składałem - na obydwu mam to samo. Ki diabeł?
Przetestowałem też na 2GB dysku Toshiba. Tu błędów MBR nie było, ale formatowanie wywala ten sam błąd.

Ostatnio edytowany przez jer (2011-09-11 21:10:17)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

306

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Formatujesz z opcją /N ?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

307

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

jer napisał/a:
drac030 napisał/a:

(post 299) jeśli problem nie ustąpi, daj znać.

CF (kingston, z kwiatkiem 2GB), ale po teście MBR wywala błąd i twierdzi, że urządzenie się nie nadaje do użycia.

Ma rację. Kingston z kwiatkiem chyba nie działa u nikogo, dlaczego - tego nie zdiagnozowano (problem sprzętowy, zapewne).

KMK
? HEX$(6670358)

308

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

U mnie działa z kwiatkiem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

309

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Ale dlaczego zawsze error 133 (Nakazano przeprowadzenie operacji I/O na nie otwartym kanale I/O)?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

310

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

W pierwszej chwili myślałem, że te 133 to pomyłka. Błąd o tym numerze w ogóle nie jest zgłaszany przez BIOS interfejsu, więc musi pochodzić z samego MyDOS-a. Nigdy nie zdarzył się przy uruchamianiu żadnego interfejsu. Jeśli powtarzalny, to pewnie szansa na znalezienie przyczyny istnieje.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

311

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A czy dane konfiguracyjne są może zapisywane w SRAM RTC? Bo baterie mam zdjęte...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

312

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A są ...

KMK
? HEX$(6670358)

313

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

1 GB Kingstona z kwiatkiem działa. 4 GB już nie.

314

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

4 GB działa z zielskiem.

http://www.dodrukarki.pl/photo/product_info/6/8/1/1_681955a226e9.jpg

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

315

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Jakiś głos wewnętrzny kazał mi bateryjki odlutować. Już je szwejsuję, tylko je znajdę :).

Ostatnio edytowany przez jer (2011-09-13 06:32:37)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

316

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

a

Ostatnio edytowany przez Czarny_faraon (2011-09-13 19:35:21)

317

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

dely napisał/a:

4 GB działa z zielskiem.

http://www.dodrukarki.pl/photo/product_info/6/8/1/1_681955a226e9.jpg

Dely, wyrzuć tą trawę, nie pal więcej... ;P

Sikor umarł...

318

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

No i działa. Wbrew instrukcji: karta CF 256MB (bez LBA!) też hula jak trzeba. Micro HDD 8GB też zap...
A te 2GB kingstony nie trybią.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

319

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Bo instrukcja jest zła, u mnie też karta 256 MB robi. Kingstony z kwiatkiem 4 GB nie działają, a 4 GB z zielskiem, jak na obrazku nie sprawiają problemów.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

320

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Jeśli karta "nie ma LBA, a działa", to znaczy pewno tyle, że ma, ale się nie przyznaje.

KMK
? HEX$(6670358)

321

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A to nie jest tak, że LBA mają dyski powyżej 528MB? http://pl.wikipedia.org/wiki/LBA_(informatyka). I że to raczej BIOS musi umieć je obsłużyć? Kiedyś, w starych pecetach 386 ładował się specjalny boot manager z dysku LBA, bo BIOS tylko 528M umiał obsłużyc.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

322

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

LBA jest obligatoryjne do pokonania tej granicy ale nie oznacza, ze mniejsze dyski tego trybu nie mogą obsługiwać.

323

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Przy czym "ta granica" jest po stronie peceta, a nie dysku. Atari to nie dotyczy. CHS jest w stanie zaadresować dokładnie tyle samo sektorów, co LBA, wszelkie ograniczenia w tej materii (np. do 8 GB) są sztuczne. Oczywiście nie da się ukryć, że LBA jest dużo wygodniejsze i nieco (jak dla nas) szybsze.

KMK
? HEX$(6670358)

324

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Mnie nieco dziwi że adresowanie CHS istnieje, bo LBA jest od pierwszej wersji standardu ATA. Prostsze, szybsze i mniej problemowe.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

325

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Przeliczenie logicznego numeru sektora na CHS wymaga dwóch dzieleń; widocznie producentom dysków wygodniej było przerzucić to zadanie na komputer. W przypadku i386, m68k itp. nie jest to zresztą nic specjalnie komplikującego sprawę.

KMK
? HEX$(6670358)