1

Temat: MyDOS w makeATR

Początkowo nie myślałem aby w najbliższym czasie dodać do makeATR obsługę obrazów dysków w formacie MyDOS. Jednak kilka miłych listów jakie dostałem oraz jedna deszczowa sobota podczas której znalazłem niezbędne opisy w internecie zaowocowało wzbogaceniem makeATR o kolejny system. Właśnie skończyłem pisanie procedur dla dysków MyDOS'a 720-65535 sek / 128B. Tu mam małą prośbe do Was. Jeśli ktoś chciałby przed "oficjalnym" udostępnieniem przetestować nieco nowe funkcje w  makeATR to prosze bardzo o e-maila na priva (soudi@polbox.com) albo dopisanie się do wątku koniecznie z podaniem swojego e-mail'a. Przy czym zaznaczam że na razie działają atr'y z sektorami 128B. Reszta w następnej wersji. Czekam do piątku (24.10.2003) i wysyłam chętnym aby mieli co robić w weekend ;)

2

Odp: MyDOS w makeATR

ja odzyskam Atarke to przetestuje na sio2ide..narazie nici...
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: MyDOS w makeATR

ja poprosze, mojego maila masz (dzis juz pisalem do Ciebie :) )

4

Odp: MyDOS w makeATR

... jeśli nie za późno to ja też. Z zauważonych problemów;- coś nie bardzo działa mi opcja extract bin (...chyba tak się nazywa) + niemożność wybrania docelowej lokalizacji dla plików wyciąganych z *.atr. (W98se/amdK6-2/350 :: co? zły? :D eeee.- dobry grzyb)

Poza tym obsługa formatu Sparty - MegaRóló!!!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: MyDOS w makeATR

Uffff. Własnie jestem po "niedzielno-nocnych" testach makeATR + SIO2PC + APE. Jak na początek jestem b. zadowolony szczególnie że QMEG obsługuje podkatalogi MyDOS'a (wiem że nic szczególnego nie odkryłem ;)) ale dzięki temu tranfer plików jest za...ście szybki.
A właśnie, poprzednio chyba nie napisałem że makeATR poza duuuużymi atr'ami obsługuje też podkatalogi MyDOS'a.

Pin: Mój notebook na którym chodzi APE to P133/32MB/4GB HDD. Nic więcej mi nie potrzeba ;)). Co do zgłoszonego problemu to dzieki za info. U mnie pod Win2000 i XP działa ok ale sprawdzę też na Win98. Pewnie tu jest problem.

6

Odp: MyDOS w makeATR

> Jeśli ktoś chciałby przed "oficjalnym" udostępnieniem przetestować ...

Myślę, że Megabossowi wyślesz bez pytania, ale na wszelki wypadek sie upominam ;) ;) ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: MyDOS w makeATR

Dely na koniec kolejki!!!!!...Na Inwalide i kobiete w ciazy nie wygladasz...wiec nie pchac sie ...nie pchac sie....po kolei po kolei:)
zaraz dopisze sie do listy i tez bede prosil....

gep/lamers^dial

8

Odp: MyDOS w makeATR

Pin: Mój notebook na którym chodzi APE to P133/32MB/4GB HDD. Nic więcej mi nie potrzeba ;)). Co do zgłoszonego problemu to dzieki za info. U mnie pod Win2000 i XP działa ok ale sprawdzę też na Win98. Pewnie tu jest problem.

hehehe;- nie, nie - jak dla mnie to nawet 486 jest OK. Win 3.11/Ape 1.16.. dla Atarki wystarczy. :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: MyDOS w makeATR

Właśnie zakończyłem rozsyłanie wersji testowej makeATR. Jeśli ktoś kto zgłaszał chęć otrzymania nie dostał jej proszę o e-mail'a.

Pin: U mnie APE wersja 1.16 niestety nie działa z duuuzymi ATR'ami. Dopiero wersje dla Win9x i wyżej działają bez problemu. Twój problem z funkcją Extract rozwiazałem i sprawdziłem na swoim Win98 SE. U Ciebie też powinno działać.

gepard: nie mam Twojego e-maila więc nie mogę Ci wysłać makeATR. Czekam aż mi podeślesz.

Do użytkowników makeATR a nie czytających opisów dwie złote wskazówki:
1. Ponieważ posługując się funkcją Insert w okienku dialogowym można wybrać tylko jeden plik zaleca się aby w przypadku dodawania większej ilości plików stosować technikę Drag and Drop (zaznaczyć wybrane pliki w Explorerze windowsowym i "przeciągnąć" je do okienka makeATR).
2. Można poruszać się między podkatalogami (dla SpartaDOS X i MyDOS)
podwójnie klikając myszą na wybranym katalogu.

10

Odp: MyDOS w makeATR

Myślę, że nadszedł już czas aby zakończyć testy wersji 0.04 makeATR. Jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakieś uwagi proszę bardzo o przesłanie mi ich do niedzieli włącznie. Na początku przysłego tygodnia chce udostępnić najnowszą wersję programu wszystkim zainteresowanym.

Przy okazji dodam, że zmienił się mój adres e-mail: soudi@atari8.info, oraz dzięki Jagerowi makeATR ma już swoją stronę domową: http://serious-dial.atari.pl/makeATR

11

Odp: MyDOS w makeATR

makeATR v0.04 jest już dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Chwilowo tylko ze strony www.makeatr.prv.pl. Rano wysłałem e-maila z załącznikiem do dely'a i gdy tylko będzie mógł wrzuci program do bazy plików AtariArea.

12

Odp: MyDOS w makeATR

juz nie tylko :)

13

Odp: MyDOS w makeATR

Juz dodałem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: MyDOS w makeATR

Jakby kogoś interesowało to zakończyłem dodawanie obsługi formatu MyDOS 720-65535sek/256B do makeATR. Jeśli nie znajde zbyt wielu błędów w czasie testów to powinienem udostępnić wersję 0.05 w przyszły weekend.

15

Odp: MyDOS w makeATR

Wersja 0.05 programu makeATR jest już dostępna dla wszystkich. Dla tych co nie chcą czekać aż będzie w bazie plików AA polecam stronę domową http://www.makeatr.prv.pl lub http://makeatr.atari8.info. Co nowego w tym wydaniu? Obiecywane przeze mnie wsparcie dla formatu MyDOS'a 720-65535sek/256B.

I jeszcze jedno. Jesli macie jakieś (rozsądne :) ) życzenia odnośnie nowych funkcji w następnych wersjach programu to proszę o dopisywanie się do wątku albo e-mail'em na priv'a

16

Odp: MyDOS w makeATR

to ja sie dopisze ;]
Prosilbym o dodanie supportu dla plików *.pro ... lub jakis konwerter *.pro ---> *.atr ;] !!!


pozdr,
STRYJEK

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: MyDOS w makeATR

pro -> atr = NIE DA SIE! (a napisze dla pewnosci drugi raz...)

18

Odp: MyDOS w makeATR

czemu sie nieda ?? jezeli w pliku *.pro nie ma zadnych zabezpieczen to czemu nie ??? rozumiem gdy sa ale wtedy program moglby robic *.atr'a z blednymi sektorami i zeby prog dolaczal jakie sektory sa walniete w pliku *.log i jak to napisal Pigula "Przecież można poprosić Mr Bacardi'ego o pomoc w odbezpieczaniu co ciekawszych produkcji - wystarczy ze zgrasz z błędami obraz dysku do pliku ATR a w pliku txt podasz mu które sektory były skopane."

VASCO: czy ten link co mi zapodales:
http://members.chello.nl/taf.offenga/ap … /ATP16.htm
Jest na pewno z zawartoscia informacji o formacie *.pro czy atp ?? ;/

"wszystko się kiedyś kończy......."

19

Odp: MyDOS w makeATR

> czemu sie nieda ?? jezeli w pliku *.pro nie ma zadnych zabezpieczen to czemu nie ???

Jezeli nie zabezpieczen to... _po co_???

> rozumiem gdy sa ale wtedy program moglby robic *.atr'a z blednymi sektorami

Nie mozna w ATR zapisac blednych sektorow.

> i zeby prog dolaczal jakie sektory sa walniete w pliku *.log
> i jak to napisal Pigula "Przecież można poprosić Mr Bacardi'ego o pomoc w odbezpieczaniu co ciekawszych produkcji - wystarczy ze zgrasz z błędami obraz dysku do pliku ATR a w pliku txt podasz mu które sektory były skopane."

No ale takie dzialanie nie spowoduje raptem, ze mamy do czynienia z konwersja atr->pro. To co pisze Pigula to normalne skopiowanie dysku do atr, a zapisanie jakiegos log/txt to tylko informacja dla czleka czego i gdzie ma szukac.

> VASCO: czy ten link co mi zapodales:
>http://members.chello.nl/taf.offenga/app/software/atp/ATP16.htm
> Jest na pewno z zawartoscia informacji o formacie *.pro czy atp ?? ;/

Teraz juz nie jestem pewien... Pobieznie przejrzalem wtedy.

20

Odp: MyDOS w makeATR

Jezeli nie zabezpieczen to... _po co_???

tez mnie to bardzo zadziwia....  :rolleyes:   :?
Pewnie nawet dluzej sie kopiuje w takim przypadku...  :evil:

> VASCO: czy ten link co mi zapodales:
>http://members.chello.nl/taf.offenga/app/software/atp/ATP16.htm
> Jest na pewno z zawartoscia informacji o formacie *.pro czy atp ?? ;/

to jest zawartosc strony o formacie .ATP  8)  , czyli o bezplatnym, ogolnie udostepnianym formacie (nie wymagajacym posiadania komercyjnego APE), nad ktorym pracuje grupa ludzi.  Ma spelniac to sama funkcje co .PRO.
Format .PRO jest jakby formatem 'zamknietym', tzn. autor zbytnio nie udostepnia o nim informacji, no i jak pisalem wyzej do obslugi potrzebne jest APE, a nie kazdy chce lub moze za to dodatkowo placic...  ;)

21

Odp: MyDOS w makeATR

no i jak pisalem wyzej do obslugi potrzebne jest APE, a nie kazdy chce lub moze za to dodatkowo placic...  ;)

format pro jest obslugiwany rowniez w wersji free...

Dłużej sie kopiuje bo...czytac w innym temacie ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

22

Odp: MyDOS w makeATR

kuna nie rozumiem po co ta cała wrzawa...reasumując znaczy,że dużej częsci
programów/gier na ataraka jest jeszcze nie zrzuconych/nie odbezpieczonych i zalega po ludziach na dyskietkach popadając w zapomnienie,ponieważ nie ma dobrego sposobu na zrzut na grzyba...fajnie...

gep/lamers^dial