Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

Cyprian napisał/a:

Amiga 1200 060 od czego zacząć
Sprzedać :)
sorry ale nie mogłem się powstrzymać :) :)


Eee, bez yay. Jest to jednak świetny komputer (nawet bez 060), nie wspominając o Amidze 500. :)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

52

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

nie no Yerzu, spoko, nie ma tu ekscesów ale z 060 daje rade

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

53

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

jury napisał/a:
jellonek napisał/a:

yyy, dlaczego piractwo komputerowe nazywasz zbrodnia?

Bo autor/wydawca aplikacji sobie tego nie życzy. A kradzież to zbrodnia.

A Ty dlaczego odpowiadasz w moim imieniu? Adwokatem jesteś? ;)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

54

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

Cyprian napisał/a:

...nie ma tu ekscesów...

W odróżnieniu od ST(E), na którym jest Lethal Xcess! :P

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

mono napisał/a:
Cyprian napisał/a:

...nie ma tu ekscesów...

W odróżnieniu od ST(E), na którym jest Lethal Xcess! :P

Na Amigę też jest: http://en.wikipedia.org/wiki/Lethal_Xcess :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

56

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

Cyprian napisał/a:

Amiga 1200 060 od czego zacząć

Sprzedać :)

sorry ale nie mogłem się powstrzymać :) :)

Coś w tym jest.
Na razie odkładam ją z powrotem do piwnicy, może w 2012 wygeneruję więcej czasu i chęci...
Zakładając ile ostatnio dorwałem zabawek do małego atari (i jeszcze więcej jest w drodze) i jeszcze Falcon 060 :P
Qrde że doba ma tylko 24h :(

57

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

Ja chętnie przyjme blizzarda 060 do a1200 :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

58

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

Cosi napisał/a:

A Ty dlaczego odpowiadasz w moim imieniu? Adwokatem jesteś? ;)

Minął kawał czasu od zadanego pytania, więc pomyślałem że potrzebujesz pomocy czy cuś, hyhy.
Faktura za usługę już jedzie kurierem ;)

59

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

Adam Klobukowski napisał/a:
jury napisał/a:

Bo autor/wydawca aplikacji sobie tego nie życzy. A kradzież to zbrodnia.

Nie. Zbrodnia to inaczej ciężkie przestępstwo, a kradzież pod do nie podpada, nawet wedle prawa: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia

No jednak nie do końca, podam inne źródło niż wikipedia ;)

http://prawnikow.pl/porady-prawne/prawo … wione.html

Kradzież może być przestępstwem i to wcale nie od jakichś tam wygórowanych stawek :) Więc piractwo na pewno operuje stawkami przekraczającymi te graniczne, więc jest przestępstwem.

Edit:
Ups, nie zauważyłem że odpowiadam sam pod sobą ;) Sorki.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-10-04 15:36:07)

60

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

jury: smutne jest czytac jak robisz z siebie idiote, zrownujac nieautoryzowane kopiowanie z kradzieza (co jasno wskazuje ze masz gowniane pojecie o calym zagadnieniu...). smutne jest rowniez to ze srasz na opinie innych.

fektalny klimat wprowadzasz! ;)

Ostatnio edytowany przez jellonek (2011-10-04 20:56:37)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

61

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

jellonek napisał/a:

jury: smutne jest czytac jak robisz z siebie idiote, zrownujac nieautoryzowane kopiowanie z kradzieza [...]

OMG ten dalej swoje. I to w jakim stylu :)
Dopoki robisz to po cichu - ok, zapewne nikt sie nie dowie i nikt ci nic nie zrobi. Bedzie "po twojemu" - nad czym ubolewam. Ale sprobuj tak robic na wieksza skale albo sie z tym afiszowac. Np. na stadionie...

Wyluszaczlem ci to juz w innym watku ale widze, ze nie zrozumiales. Kwestia moralnosci. No coz, moze kiedys 'pan władza' ci to przetlumaczy.

62

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

...albo kumple "spod celi"... ;)

gep/lamers^dial

63

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

jellonek napisał/a:

jury: smutne jest czytac jak robisz z siebie idiote, zrownujac nieautoryzowane kopiowanie z kradzieza

No nie, chyba masz rację, poszanowanie cudzej własności to takie zachowanie nie w stylu homo sapiens. PRZEPRASZAM.
Chyba już zrobiłem z siebie takiego idiotę, że do Media Markt mnie nie wpuszczą :D

64

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

jury: wez dowiedz sie moze znaczenia slow ktorych uzywasz, bo najwyrazniej nie wiesz do czego odnosi sie "wlasnosc"

mazi: sorry, do ciebie widze dociera gorzej niz do jurego, bo nie tylko ja Ci tam probowalem twoje bledy naprostowac ale i nosty i chyba ktos jeszcze (cosi?). niby co mialem zrozumiec? to, ze odrzucasz (jak powyzej jury) znaczenie slow ktorymi sie poslugujesz? to, ze sumienie/moralnosc kaze Ci na niebieski mowic zielony, na nielegalne kopiowanie mowic kradziez, na autorstwo mowic wlasnosc.

btw. skoro cos insynuujesz to niby co robie po cichu? mala prosba - nie stosuj metod kaczynskiego, w stylu cos wiem, a wy sie domyslajcie.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

65

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

Nic nie insynuuje. Napisalem wprost co mozesz zrobic abys sie przekonal w praktyce co znaczy twoja teoria o "swobodzie powielania" cudzych, niedostepnych za darmo, dziel. Choc faktycznie, moglo to zabrzmiec jak insynuacja.

66

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

jellonek napisał/a:

jury: wez dowiedz sie moze znaczenia slow ktorych uzywasz, bo najwyrazniej nie wiesz do czego odnosi sie "wlasnosc"

A co to niby miało by mieć wspólnego z uznaniem za kradzież czy nie kradzież ( w postaci nieautoryzowanej kopii ) dobra za które autor/wydawca życzy sobie gratyfikację?

Ostatnio edytowany przez jury (2011-10-05 18:08:43)

67

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

mazi napisał/a:

Nic nie insynuuje. Napisalem wprost co mozesz zrobic abys sie przekonal w praktyce co znaczy twoja teoria o "swobodzie powielania" cudzych, niedostepnych za darmo, dziel. Choc faktycznie, moglo to zabrzmiec jak insynuacja.


qfa ludziki ja potrafię trolować ale od was to się muszę sporo nauczyć!!
Przypominam że temat to amiga 1200 060 od czego zacząć!

68

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

jury napisał/a:
jellonek napisał/a:

yyy, dlaczego piractwo komputerowe nazywasz zbrodnia?

Bo autor/wydawca aplikacji sobie tego nie życzy. A kradzież to zbrodnia.

Ukraść oprogramowanie można jedynie wraz z nośnikiem fizycznym.

Atari 8-bit: 2600, 2600Jr, 7800, 400, 600XL, 800XL, 65XE, 130XE, 800XE, XEGS
Atari 16-bit: 260ST, 512ST, 512ST+, 512STE, 1040STE, 1040STF, 1040STFM, MEGA1

69

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

Amun-Ra napisał/a:

Ukraść oprogramowanie można jedynie wraz z nośnikiem fizycznym.

Pozwolę sobie się z tym niezgodzić. Jak widzę jest tu sporo złodziei w czystej formie - jellonek, Amun-Ra... Tak, złodziei.
Teraz deko faktów: hipotetycznie firma developerska zatrudnia 20 programistów nad projektem. Płaci im za czas, jaki spędzą nad produktem - tak, za czas. Fizycznie nic nie wnoszą (poza swoją wiedzą i czasem).
Projekt zakończony. Firma sobie wylicza, że aby zwróciły im się koszty - musi sprzedać powiedzmy 2000 kopii po 25zł (pewnne uproszczenie na potrzeby wątku). Odliczając koszt nośnika, poligrafii, dystrybucji, reklamy - powiedzmy wychodzi 20zł od sztuki kosztów.
Teraz tak. Oryginał kupuje powiedzmy 200 osób (10% pokrycia). Po czym przychodzi taki jeden z drugim s..n i sobie kopiuje - niby tylko sobie. Ale proceder się powtarza - i w ten sposób bazylion gnoi się cieszy, że ma program za free lub za 10% ceny oryginału.
Tylko, chamy jedne, nie zastanawiacie się nad jednym: przez takich dupków cena oryginału rośnie, a jednocześnie chęci wydawcy maleją. Mniejsza sprzedaż=wyższe koszty i mniejsze nakłady.
Tak, zaraz powiecie: nośnika nie ukradłem. G..o prawda, ukradliście przede wszystkim czas wydawcy, za który on zapłacił grupie ludzi tworzącej program. Jak ma chęć sprzedać - to w cywilizowanym kraju cywilizowany człowiek nie bierze tego za darmo, bo to jest k..o w czystej formie.
pozdrawiam wszystkich p..ch złodziei i w tej sprawie zgadzam się w 100% z Jurym.

Sikor umarł...

70

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

Sikor napisał/a:
Amun-Ra napisał/a:

Ukraść oprogramowanie można jedynie wraz z nośnikiem fizycznym.

Pozwolę sobie się z tym niezgodzić. Jak widzę jest tu sporo złodziei w czystej formie - jellonek, Amun-Ra... Tak, złodziei.

Bredzisz. Przyczepiłem się jedynie używanej przez was nomenklatury. Kradzież musi być fizyczna.
Przez nielegalne skopiowanie programu narusza się prawo własności. Zrobienie kopii
to jednak coś innego niż włam do sklepu i kradzież pudełek. Dlatego programy komputerowe mają
*osobny* paragraf. Rzeczy można ukraść, program (via net, etc) jedynie uzyskać.

Pozwalasz sobie się z tym niezgodzić. Masz prawo. Ale formuowanie bezpodstawnych oszczerstw na tej
podstawie wymaga wyjątkowej ociężałości intelektualnej. O strzelaniu sobie tym samym w stopę (ewentualne problemy prawne) nawet nie będę wspominał. Bo pewnie masz na to dowody, prawda? Nie, nie masz.

Sikor napisał/a:

Tak, zaraz powiecie: nośnika nie ukradłem. G..o prawda, ukradliście przede wszystkim czas wydawcy, za który on zapłacił grupie ludzi tworzącej program.

Bredzisz. Niczego nikomu nie ukradłem/nielegalnie pozyskałem.

Sikor napisał/a:

pozdrawiam wszystkich p..ch złodziei i w tej sprawie zgadzam się w 100% z Jurym.

Ja natomiast pozwolę sobie złodziei nie pozdrowić.

Atari 8-bit: 2600, 2600Jr, 7800, 400, 600XL, 800XL, 65XE, 130XE, 800XE, XEGS
Atari 16-bit: 260ST, 512ST, 512ST+, 512STE, 1040STE, 1040STF, 1040STFM, MEGA1

71

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

sikor: nazywaniem kogokolwiek zlodziejem poprostu obrazasz ludzi.
nie bronie ci sie nie zgadzac, wysnuwac wlasne teorie co do czystosci formy, ale prosze o odwolanie publiczne (bo publicznie mnie obraziles) slow ktore wyzej zawarles, a ktore godza w moje imie (za innych sie nie wypowiadam).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

72

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

Mylące lub nacechowane słowa i sformułowania, których lepiej unikać/,,Kradzież'':
http://www.gnu.org/philosophy/words-to- … html#Theft

Mylące lub nacechowane słowa i sformułowania, których lepiej unikać/,,Piractwo'':
http://www.gnu.org/philosophy/words-to- … tml#Piracy

Ostatnio edytowany przez IRCer (2011-10-06 04:35:17)

73

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

e tam piractwo, e tam kradziez, w tym watku padlo juz sformulowanie "zbrodnia" :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

74

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

Z pozycji moderatora proszę o umiarkowane szafowanie słowami "złodziej" (w tym "p....ny złodziej"). Takie posty, jako niemające pokrycia w faktach, względnie wyrokach organów uprawnionych do formułowania tego typu osądów będą usuwane, tudzież moderowane, a użytkownicy nadużywający cierpliwości zostaną upomnieni.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

75

Odp: Amiga 1200 060 od czego zacząć

Przecież to jest wątek o a1200 i 060. Na litość boską! Ludziom się nudzi. Sam nie jestem bez winy, ale uważam, że powinno się dać odpór trolowaniu. Ludzie mają chyba za dużo czasu. Get a life.

Ostatnio edytowany przez sqward (2011-10-06 10:28:31)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.