Temat: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

Od dluzszego czasu nawiedzala mnie mysl rezygnacji z systemow grupy Microsoft na rzecz systemow otwartych (w domysle Linux), tymbardziej, ze software, ktorego uzywalem pod windowsem ma swoje odpowiedniki pod X-windowsami. Bez problemu odpala sie XSteem, bez problemu dziala plugin SAP-ow pod XMMS, jednak z Atari800 1.3.1 sa problemy - o ile pod wzgledem obrazu nie mam nic do zarzucenia, o tyle dzwiek sie "kaszani".
Dzwiek wydobywajacy sie z emulatorka jest jakby "zaklocany" - niezaleznie od czestotliwosci (paramter -dsprate 11025,22050, 44100,48000) slychac roznice, a caly czas dzwiek sie "syfi" - wykluczam sprawe "nie wyrabiania" maszyny (Athlon 1 GHz, 256 MB RAM, poza tym pod Win2k atari800win dziala ok), karta dzwiekowa to SoundBlaster 128PCI (modul w kernelu es1371) - wszystkie inne rzeczy generujace dzwiek dzialaja OK. Czy ktos z Was zetknal sie juz z czyms podobnym  lub/i ewentualnie poradzil sobie z podobnym problemem ?

2

Odp: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

kupuj Panie tylko oryginalne Atari:)
na oryginalnym szarym kadłubie marki Atari dzwiek chodzi bez zarzutu.
I nie ufaj pingwinom-to przewrotne stworzenia...jak nie wierzysz obejrzyj Batmana:)

gep/lamers^dial

3

Odp: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

Ok, moge kupic - tylko znajdz mi takie atari za pomoca ktorego bede mogl ganiac po stronach www, ogladac filmy, sluchac mp3, emulowac amige, emulowac atari st, obrabiac grafike, laczyc sie za pomoca terminalami ssh ze zdalnymi maszynami ;P

Poza tym panie Gepard nie odbiegaj pan tematu - to nie Ring i temat Emu contra real Atari.

4

Odp: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

Mac, mam taka sama konfiguracje tzn es1371
Na poczatku mi pierdzialo. Pomoglo wylaczenie high-fidelity pokey

ps. sprobuj skompilowac z nowym pokeysnd Borisova i bez (jest switch w ./configure) i zobacz z ktorym nie pierdzi. Wiecej pomyslow nie mam.

5

Odp: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

mi pierdzi z oboma procami do obslugi pokeya i nie pomaga wylaczenie high fidelity :(

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

dziwne - jak sie wylaczy opcje dual-pokey przestaje. Mialem wylaczone nie wiedzac nic o tym ? Hm ... Foxiu ratuj :)

7

Odp: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

pod wind'ą na słabszych procach tez przerywa w a800win 4.0. poza tym z jakiej kompilacji korzystacie: sdl czy x-window?

8

Odp: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

poza tym z jakiej kompilacji korzystacie: sdl czy x-window?

U mnie pierdzi na SDL, Xlib i SVGAlib czyli na wszystkich :D

9

Odp: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

a u mnie pierdzi w glosniku jak centralka telefonu bezprzewodowego jest włączona.  :idea:

10

Odp: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

powazna sprawa ...

11

Odp: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

ja kiedys sprawdzalem svgalib ( bo bawilem sie w konsoli ) i dzialalo calkiem niezle(tylko mialem chyba wersje 1.2.5). z dzwiekiem to wielki problem, nawet w steem'ie.  korzystacie z esd (gnome). poza tym radze nie korzystac z obslugi dzwieku przez sdl bo sam sdl niezle chaczy.

12

Odp: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

dzwiek w 1.2.5 dzialal OK na wszystkich portach.
IMHO to co opisuje mac pojawilo sie gdzies w okolicach 1.2.8/9

13

Odp: Problem z dzwiekiem pod Atari800-1.3.1...

z dzwiekiem to wielki problem, nawet w steem'ie.  korzystacie z esd (gnome). poza tym radze nie korzystac z obslugi dzwieku przez sdl bo sam sdl niezle chaczy.

Ja korzystam z KDE 3.1, a dzwiek jest obslugiwany na poziomie kernela (seryjny modul es1371 do SB 128 PCI, ktory tworzy standardowe /dev/dsp) i np. Xsteem 2.6.1 (w chwili obecnej najnowszy) dziala bez najmniejszych zastrzezen, wiec IMHO to jest zdecydowanie problem emulatora, tymbardziej, ze potwierdzilo sie, iz problem ten nie jest szczegolnym przypadkiem mojego sprzetu/software-u a dotyczy dosc znacznego grona userow.