Temat: Zewnetrzny HDD [8bit]

Chce wyrzucic z wnetrza mego atarka sio2ide wraz z dyskiem i upchac to do zewnetrznej obudowy. myslalem ze wpakuje to w obudowe po jakiejs stacji od atarka. moze ktos ma lepszy pomysl lub inne rozwiazanie. po prostu chcialbym miec hdd na zewnatrz.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

Pecus zrobil tak jak mowisz. Mysle, ze mozna pokombinowac cos z mniejsza obudowa i dyskiem 2,5". Wtedy możesz puscic zasilanie z portu SIO i miec full przenosny dysk.

3

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

Grzeniu: polecam rozwiazanie STRYKER-a - SIO2IDE w obudowie od magnetofonu XC-12. Widzialem to na ostatnim trojmiejskim sztabie. Mysle, ze pomysl ten nie zostal opatentowany, bo inaczej trzebaby bylo wniesc oplate licencyjna ;)

4

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

1. a moze obudowa od CD-Romu? fajnie wyglada miejsca na plytke + dysk wystarczy, a jak by sie postarac to i zasilacz by sie zmiescil ;)

2. Dysk 2,5cala w stacji dyskow pcetowej :)
3. dysk 1cal w.... ;)

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

5

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

To co ma Stryker to jest super.Praktyczne to i estetyczne.I jaki oldschool drzemie w tym XC-12:)

gep/lamers^dial

6

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

Moj "patent" jest nastepujacy:

Obudowa od stacji dyskow do Atari ST (nie pamietam symboli), najlepiej wraz z oryginalnym zasilaczem i plytka na ktorej jest wlacznik i zlacza.
Nalezy wylutowac zlacza FDD. W ich miejsce ladnie wpasowuje sie gnazdo SIO (dzieki czemu bedzie to urzadzenie przelotowe) troche tylko niszczymy plytke bo otworki i tak nie pasuja - proponuje wyciecie prostokatnego otworu w plytce w ktorym schowaja sie nozki gniazda.

Nastepnie przod i tyl gornej polowy obudowy oklejamy papierem samoprzylepnym (musi porzadnie przylegac, radze dodatkowo okleic calosc tasma), by zaslonic otwory. Od srodka otwory zalewamy szarym PoXiPolem (poza otworem na zlacze zasilania i wylacznik).
Czekamy jeden dzien (a w zasadzie dwa, bo najpierw przod, a potem tyl).
Odlepiamy papier i wycinamy z tylu prostokatne zlacze na gnazdo SIO (nawet napis "Input/Output" nad tym gnazdem zostanie ;) ).
Wycinamy takze obok, na krawedzi,niewielki otwor na kabel SIO.
Z przodu mozna pozostawic romboidalna diode z oryginalnej stacji, ja dodalem takze kilka odpowiednio podpilowanych prostakatnych diod pokazujacych pozostale informacje.
Jesli mamy wszystko spasowane (w srodek idealnie wchodzi dysk 3,5"), rozkladamy wszystko ponownie. Bierzemy do reki lakier w sprayu (ja dobralem kolor IDEALNIE - jakis wloski lakier "MACOTA COLOR" - numer 34-33 GRIGIO AGATA) i malujemy gore obudowy.
W sumie kilka-kilkanascie cienkich warstw, tak by nie porobic zaciekow i pozostawic fakture obudowy. Kolor idealnie zamaskuje poxipolowe wypelnienia.

Na koniec pozostaje polutowac wszystkie kabelki, tak by byla przelotowosc, podpiac w srodku SIO2IDE (polecam ustawienie interfejsu na SLAVE - MASTER zostawmy dla dyskow wewnetrznych), poskladac do kupy ... nakleic jeszcze skosna blaszke z nazwa urzadzenia :) i GOTOWE.
Taki dysk byl na LL 2002 i wiele osob myslalo ze jest to produkt firmy Atari :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

True, wyglada naprawde róló.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

... ja HDD wrzuciłem do obudowy po XF551- hehe;- trzeba ją tylko mieć, a o to niestety nie łatwo.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

spox, wszystko ładnie, pieknie. pomysl ze stacja od duzego atari jest niezly zwlaszcza ze ostatnio sprzedalem sf354 (w pieknym stanie) z zasilaczem :cry: . a moze by tak ktos dal fotosy ? :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

a moze by tak ktos dal fotosy ? :)

kilka masz tu: http://www.gdansk-orunia.eu.org/atari/k/o/a.htm

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

Ja niestety nie jestem w stanie udostepnic fotki.
Moja wersja zadebiutowala na LL2002 i tam ktos fotografowal...
Bezposrednio stamtad pojechala do Czech jako prezent dla naszego kolegi Izego Bernaska.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

12

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

ja mam to rozwiazane w dokladnie taki sposob.
a wczesniej hadek miescil sie w pudelku od VHS ;)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

13

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

... to przecież o to mi chodziło - kieszeń - obud. od XF.;- choć teraz jest tam cd, a hd w kompie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Zewnetrzny HDD [8bit]

To mi przypomniało jak w obudowie od 1050 miałem HDD i CDROM - oba podłączone kablem ATA do Amigi 1200.