1

Temat: STE - dziwactwa

Dawno nie grałem na swoim STE ale w poprzedni weekend przysiadłem do tej maszyny i przy próbach uruchomienia kilku gier, prawie żadna nie wystartowała:
- Turrican 2 załadował się do ekranu z intrem któro jedynie leciało w kółko. Wciskając fire zwykle uruchamiający grę, kompletnie nic się nie działo
- Wings of Death dotarł do logo Thalion i nie reagował na żaden z klawiszy.
- Obsession poprosił o drugą dyskietkę i nawet nie raczył podjąć próby czytania z niej
... ( pozostałych nie pamiętam )
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to że jakiś czas temu ( w sumie już ze 2 lata ) wymieniłem w tej maszynie TOS na 2.06 ale od tamtego czasu prawie nigdy nie grałem, więc czy to mógłby być problem zbyt nowego TOSu? Fakt, jest on trochę niekompatybilny wstecz, ale z tego co w niejednym miejscu czytałem, to raczej niewiele gier z nim nie współpracuje i jakoś nie chce mi się wierzyć aby taki Obsession był niekompatybilny z 2.06.
Jak ktoś ma 2.06 to poprosiłbym o uruchomienie którejś z tych 3 powyższych gier i informację czy działa z 2.06. Wszelkie inne pomysły co mogło by być nie tak mile widziane :)

Ostatnio edytowany przez jury (2012-11-28 12:38:59)

2

Odp: STE - dziwactwa

Wings of Death z pewnością działa na STE z TOS 2.06. Wczoraj na pewno działał.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: STE - dziwactwa

dely napisał/a:

Wczoraj na pewno działał.

Hehe, no dzięki za info.
Ech, w cyce yerz'a, ekhm, znaczy się jeża, to w takim razie problem głębszy. Tak nie może być, to moje pierworodne STE :D

Odp: STE - dziwactwa

Zrób kopię Koboldem może to naprawi.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

5

Odp: STE - dziwactwa

chmmmm a ja właśnie mam chęc wstawić tos2.06

6

Odp: STE - dziwactwa

Wstawiaj, wstawiaj. Bo to wychodzi że nie przez 2.06, jedyne co czytałem/słyszałem odnośnie 2.06, to że on nie współpracuje z naprawdę nieliczną ilością BARDZO starych gier. Żadna z niedziałających u mnie nie jest bardzo stara. A takiego Obsession'a to już w 172% nie podejrzewałbym o niekompatybilność.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-12-16 21:43:07)

7

Odp: STE - dziwactwa

to na bank nie wina tos'u. Mam mega ste i zwykłe ste i nie mam takich problemów. coś innego musi być nie tak, sprawdź pamięć i nowo wstawiony tos.

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

8

Odp: STE - dziwactwa

Zmusiłem się aby wreszcie przelutować TOS spowrotem na 1.62 i wszystkie wyżej wymienione gry działają.
Czyli w takim razie miałem uwalony 2.06, bo każda z tych gier i tak powinna na 2.06 działać.
Artik-wroc, co Ty za dziwaczną wersję masz? ;) :P

9

Odp: STE - dziwactwa

Ech... A ja niedawno myślałem nad wymianą oryginalnego tosa 1.06 na 2.06PL od artika i teraz nie wiem, co robić. Czy ktoś, kto ma tosa 2.06PL w swoim STE zauważył takie problemy z grami jak u jurego?

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2012-01-06 14:16:17)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

10

Odp: STE - dziwactwa

Nie ma cudów :) jedyne co mogło "zaszkodzić" wersji PL to któryś z patch'y: ARROWFIX, VDI-Patch ??
Dlatego najlepsza jest chyba wersja wyłącznie z tłumaczeniami, bez żadnych patch'y (i taka wersja teraz wisi na stronie, nie wiem co było wcześniej).

P.S. Po to jest i wersja do załadowania do RAM-u, aby sobie najpierw przetestować.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2012-01-06 15:09:34)

Było miło :) Do widzenia.

11

Odp: STE - dziwactwa

Spoko, wersji PL nigdy nie testowałem, i nie ma opcji abym miał TOS w PLu ;)
Namięszałem chyba trochę więc: kiedyś artik wgrywał mi wersję UK i takową właśnie mam. Tylko kto wie co tam artik w niej dłubał :]]]]

12

Odp: STE - dziwactwa

artik-wroc napisał/a:

P.S. Po to jest i wersja do załadowania do RAM-u, aby sobie najpierw przetestować.

Artik-wroc - Nie wiem dlaczego, ale jeszcze nigdy nie udało mi się poprawnie załadować tego TOSa przy użyciu programu loadtos.prg, który jest zamieszczony na twojej stronie. Niby normalnie się uruchamia, ale kiedy przechodzi do desktopu, to albo wyskakują 4 bombki albo komp się resetuje. Wiesz może, o co chodzi?

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

13

Odp: STE - dziwactwa

Ja mam od artika 2.06UK i raczej mi wszystko działa.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.