Temat: SID Compo III

Dobra panowie. Ja wiem, że to jest trochę offtopic i powinien być może znaleźć się raczej w dziale "bałagan", ale dla mnie to jest tak ważny EVENT, że poczytałbym podobną kwalifikację za głęboko niewłaściwą. Wybacz Dely  :)

Otóż. Przedwczoraj się przysyłanie zaków na SID Compo III, największe (nie tylko spośród internetowych) compo muzyczne dla platformy Commodore 64. Muzycy z 13 krajów i 4 kontynentów nadesłali w sumie 43 utwory, co jest wynikiem według mnie znakomitym (zwłaszcza że obowiązywała jedna muzyczka na jednego autora i zakaz zgłaszania coverów); jak daleko nie sięgnąłbym pamięcią, nie przypominam sobie  konkursu o zbliżonej liczbie prac. Od dziś można ściągać "voting pack" z:

http://c64.sk/files/sidcompo3/sc3.zip
(format .d64, do odtwarzania na prawdziwej komodzie lub pod VICE)

http://c64.sk/index.php?content=article … mp;id=1675
(wszystkie utwory w formacie .sid, do odtwarzania pod SIDPlay2/w)

I głosować:

creamd@c64.sk

(zasady i możliwość głosowania online są tutaj:
http://c64.sk/index.php?content=article … p;id=1675)

DO CZEGO SERDECZNIE NAMAWIAM.  :D

Niektóre utwory są po prostu wspaniałe, tak jak w zeszłym roku żadnego nie oceniłem na maksimum punktów, tak w bieżącej edycji zaszczyt ten spotkał aż pięć zaków. Jest też trochę śmieci, ale to nieuniknione przy takiej frekwencji.

No, w każdym razie warto się przynajmniej przekonać, jak wygląda aktualna forma SID-sceny. Zachęcam jeszcze raz do przesłuchań i ocen, nie nudzę dłużej i znikam w nadprzestrzeni.

2

Odp: SID Compo III

Tak się składa, że słuchałem codziennie ... na bieżąco ...

ze 2 no góra 3 stały IMHO na wysokim bardzo poziomie, ale myślałem, że chociaż jeden mnie zachwyci może nie techniką ale melodią.

Mimo wszystko full respect za ilość zaków - że też tylu ludziom coś sie jeszcze chce robic, miłe.


Ja na pewno zagłosuję ...

Pozdro

All I hear is the sound of me falling on the ground

3

Odp: SID Compo III

ale dla mnie to jest tak ważny EVENT, że poczytałbym podobną kwalifikację za głęboko niewłaściwą. Wybacz Dely

A co tu wybaczac? Dzięki, że nas poinformowałeś, ja osobiście pochwalam takie informacje.

... I też na pewno zagłosuję.

Dla miłośników głosowania też się niedługo coś znajdzie na atari.area.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: SID Compo III

Sorki SBoy, że koniec końców nie powiększyłem liczby 43 ;((  jakoś ostatnio nie mam głowy i czasu do muzykowania.

Ale dzięki za pamięć o mnie ;)
grtx

aha zdradź mi czy jest i twoj zak ??

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

5

Odp: SID Compo III

Dla miłośników głosowania też się niedługo coś znajdzie na atari.area.

He he bylo napisac czcionka w kolorze tła :)
Zabieram sie za słuchanie i glosowanie.... pap pa

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

6

Odp: SID Compo III

niezla ilosc... ale gdyby tak ilosc szla z jakoscia... 3-4 kawalki ok, reszta sredniawka... no i selekcja tam by sie naprawde przydala :) imho, milo sie slucha czegos na 3 kanalach :)

7

Odp: SID Compo III

fajne te kawalki ;) moze jak powstanie wrescie ktorys z projektow sida do atarki to ktos napisze jakis programik i bedzie muza z pokey'a i sid ;) jezeli ofkors sie da ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: SID Compo III

hehe - z ta iloscia to raczej normalne - na foreverze2k3 bylo okolo 20 zakow na compo (a to tylko Europa - glownie slowacy/czesi i niemcy/wegrzy) Poza tym ... nie oszukujmy sie ...[herezja on] C64 jest bardziej popularne na swiecie niz atari. [herezja off[

9

Odp: SID Compo III

Sorki SBoy, że koniec końców nie powiększyłem liczby 43 ;((  jakoś ostatnio nie mam głowy i czasu do muzykowania.

Ale dzięki za pamięć o mnie ;)
grtx

aha zdradź mi czy jest i twoj zak ??

Jest, i moi koledzy z grupy też się postarali. Ogólnie z Polski nadeszło siedem utworów, z czego trzy świetne, trzy beznadziejne i jeden mój.  :D

10

Odp: SID Compo III

fajnie ciekawe czy rozpoznam ...

A tak przy okazji to liczę, na podobną frekwencję w wiosennym Grayscale Musci Compo...

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

11

Odp: SID Compo III

Dla miłośników głosowania też się niedługo coś znajdzie na atari.area.

Czekam z olbrzymia niecierpliwoscia aczkolwiek z radoscia :)

A co do sid compo to juz slucham, glosuje i juz jeden muzak mnie zachwycil. Ciekawe co bedzie za chwile...

12

Odp: SID Compo III

najbardziej na katarynce brakuje mi muzyk w stylu ilumination - przyjemny kawalek.

o! Nipponesque_xperience, The-End, My_Output_Is_Danceable, ilumination - no to mam czego dzis sluchac :-) tylko ten dzwiek jakis taki nieczysty, napewno moj plajerek sidow jest out of date

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

13

Odp: SID Compo III

fajnie ciekawe czy rozpoznam ...

A tak przy okazji to liczę, na podobną frekwencję w wiosennym Grayscale Musci Compo...

Może wezmę udział, jeśli ktoś mi pomoże w zaprogramowaniu instrumentów pod RMT  ;)

14

Odp: SID Compo III

hmm.   ktoregoś dnia możemy się umowić z Samurajem (chyba największy rozkminiacz rmt) i Gregiem (spec od tmc) i pokombinować.  Teraz można konvertowac tmc na rmt więc zestaw instr dla Ciebei się stworzy ;))  A przy okazji założe się, że Samurai chętnie czegoś się nauczy o Goat Trackerze ;))))

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

15

Odp: SID Compo III

Już wygrałeś :)

All I hear is the sound of me falling on the ground

16

Odp: SID Compo III

o! Nipponesque_xperience, The-End, My_Output_Is_Danceable, ilumination - no to mam czego dzis sluchac :-) tylko ten dzwiek jakis taki nieczysty, napewno moj plajerek sidow jest out of date

Fajnie, że wymieniłeś "Nipponesque" i "The End" - to newcomerzy robili. Może dlatego te instrumenty brzmią lekko dziwnie  ;)

X-Ray, Samurai: możemy się spotkać na którymś, jak Wy to nazywacie, sztabie kryzysowym - tak byłoby chyba najwygodniej.

17

Odp: SID Compo III

Wpadaj jutro! Info o sztabie masz w watku 'sch-tap'...

18

Odp: SID Compo III

klimatyczne niektóre kawałeczki...nic tylko słuchać...Ilumination też całkiem całkiem...

gep/lamers^dial

19

Odp: SID Compo III

Wpadaj jutro! Info o sztabie masz w watku 'sch-tap'...

KRW, teraz dopiero to przeczytałem.  :?  Będę śledził forum i wpadnę następnym razem. Samurai, już szykuj wykład.

20

Odp: SID Compo III

Są już wyniki, gdyby ktoś był zainteresowany. Nawet dość sprawiedliwe, hy hy  :D

http://c64.sk/files/sidcompo3/sidcompo3 … 78ecbcafda

21

Odp: SID Compo III

bue ? sprawiedliwe ? Ja tam glosowalem na co inszego, wg mnie sux0rowe kawałki wygraly. Smalltown powinienes byc wyzej ;)

Dziwni ci Komodziarze Asterixie  :P

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: SID Compo III

bue ? sprawiedliwe ? Ja tam glosowalem na co inszego, wg mnie sux0rowe kawałki wygraly.

To które Ci się podobały? Ja tam myślałem, że "Floatee" każdego z nóg zwali  :D

23

Odp: SID Compo III

Kawalek z miejsca 24 powinen byc zdecydowanie wyzej. Ale to tylko moje zdanie. Pies mnie zachwycil....

24

Odp: SID Compo III

Kawalek z miejsca 24 powinen byc zdecydowanie wyzej. Ale to tylko moje zdanie. Pies mnie zachwycil....

Pies?  8O
I które 24 miejsce masz na myśli - "Jazzy" Yaemona (głosowanie publiczności) czy "Pure" Slowhanda (głosowanie jury)?

25

Odp: SID Compo III

Pies >>>--------> modul ;)

Na 24 miejscu widzialem kawalek pt. DataDataDataData autorstwa Akiry K. No ale moze slepy jestem i nie rozkminilem wynikow...

Wedlug mnie jako jedyny byl nowatorski, choc nie powiem ze inne byly do dupy. Wrecz przeciwnie bylo kilka fajnych lecz moje zainteresowanie wzbudzil "prawie tylko" ten.