1

Temat: Metropol po raz kolejny

Właśnie przed chwila otrzymalem maila nastepujcej tresci:

Witam,

Przypominasz sobie moze spotkanie we wrzesniu w ogrodkach nad Wisla? gadalismy wtedy m.in. o mikrokoncercie w Warszawie.

Otoz taki koncert sie odbedzie. Galeria OFF przy Pulawskiej jest bardzo zainteresowana - potwierdzi to menager OFF-u, Marcin. Swoj przyjazd zapowiedzieli AY Riders. Bedzie info w mediach, moze nawet patronat medialny Przekroju.

W zwiazku z planowanym pierwszym polskim microeventem zapraszamy przedstawicieli sceny Atari do wspolorganizacji eventu i wystepu w klubie.

Proponuje sie spotkac i obgadac sprawe. Termin koncertu jest do ustalenia. Myslimy o lutym badz marcu.

Powiadom prosze pozostalych zainteresowanych Atarowiczow, w tym koniecznie Lukasza i Cedynia

Organizatorzy Mikroparty
Wojtek Kwilecki 0606197569
Bartek Podlewski 0506394698 podlak@poczta.onet.pl

PS. Artykul o starych grach ukazal sie w periodyku McDonald's. Mam dla Was kilka egzemplarzy. Do pisma dolaczona jest plyta z trzema utworami, w tym z kawalkiem Factor6 z AYRiders. Naklad: ok. 10 tys.  - jest to bodaj pierwszy w Polsce (o ile nie na swiecie) przypadek zamieszczenia kawalka chiptunowego w wysokonakladowym wydawnictwie.

Co Wy na to??

2

Odp: Metropol po raz kolejny

a  my na to ..jutro sztab

a powaznie ... totrzebaby cosskomponowac
no i pocwiczyc wystepy na zywo
/
proponuje zeby adminowal cedyn z xrayem

ja ze swojej strony moge poszukac jakis tematow na msxa :9

T.

Jutro wszyscy w komplecie

acha

dzisiaj jest mikrosztab w lublinie: lamuch^slv, wujek^mikey and me

All I hear is the sound of me falling on the ground

3

Odp: Metropol po raz kolejny

fajny pomysl, moze wreszcie jakis konkret sie trafil :)

... tylko ze tak jak mowie, bede jutro ale POZNO !!! bo mam impreze ktorej nie moge odwolac. wobec tego niech ktos da mi znac jutro przed sztabem czy mam Was szukac w standartowym miejscu (u Fox'a) czy tez gdzie indziej !

4

Odp: Metropol po raz kolejny

Mail do Wojtka: wojtek@jho.pol.pl
Jakby ktos cos chcial...

5

Odp: Metropol po raz kolejny

... czy widzieliście Video z chiptune koncertu GoTo80 i AutoBoy??? sądzę, że o coś takiego chodzi. Jak dla mnie rewelacja, lecz przygotowanie występu na żywo wymaga czasu i dużej ilości sprzętu. W sumie myślałem już o tym; pomysł mega ROX. Jeśli onanizator wyrazi chęć zwrotu kosztów wyjazdu to kto wie...?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Metropol po raz kolejny

Pin, mozesz zapodac linka do pliku wideo z tym koncertem????

7

Odp: Metropol po raz kolejny

....PS. Artykul o starych grach ukazal sie w periodyku McDonald's. Mam dla Was kilka egzemplarzy. Do pisma dolaczona jest plyta z trzema utworami, w tym z kawalkiem Factor6 z AYRiders. Naklad: ok. 10 tys. - jest to bodaj pierwszy w Polsce (o ile nie na swiecie) przypadek zamieszczenia kawalka chiptunowego w wysokonakladowym wydawnictwie.....

ma ktos moze do tego linka, chcialem sobie poczytac...dzieki

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

8

Odp: Metropol po raz kolejny

w zwiazku z rozmowa sztabowa pomiedzy mna, mikerem i samurajem zapodam jej konkluzje na forum, niech sie ludzie wypowiedza i moze cos zadzialamy:)

wykonanie calosci widze w sposob nastepujacy. kazdy uczestniczacy w tymze projekcie muzyk ma za zadanie wykonac kilkutaktowego loopa/loopy trzymajac sie okreslonego tempa i tonacji. loop powinien skladac sie z minimalnej ilosci instrumentow np.: petlaca sie melodia na standartowym kwadracie. wszystkie loopy zbieram ja, po czym z tego co dostalem robimy jeden wielki utwor odtwarzany na zywo.

juz tlumacze jak by to mialo wygladac.

majac gotowy zestaw loopow w tym samym tempie i tonacji, pakuje je do jakiegokolwiek sekwencera np.: traktor, po czym zaczynam je sukcesywnie wypuszczac. na przyklad jako pierwszy odpalam loop z sama stopa, do niego dokladamy kolejny loop z przeszkadzajkami (rimshoty, hihaty itd.) majac juz gotowy rytm, dokladamy do niego petle bassline'u i juz mamy gotowy grajacy podklad. nastepne kroki to czysta improwizacja. mozna kolejno uruchamiac petle melodyczne, dograc cos na zywo z instr. klawiszowego, ew. pokombinowac cos z wokalem. przykladem tego jak moze brzmiec atarowska muzyka + dzwieki z innych instrumentow, moze byc moj remix "dragon tale" znajdujacy sie na  grayscale mozna tez nie wykorzystywac sampli oraz nie atarowskich rzeczy i tworzyc muzyke na zywo, skladajac ja tylko z petli dostarczonych przez muzykow. kwestie improwizacji solowej mozna rozwiazac programujac jakis instrument na brzmienia atarowskie, jednak jako ze wprowadza to dodatkowe komplikacje, za pierwszym razem wolalbym tego uniknac wg. zasady im mniejsze doswiadczenie, tym prostsze rzeczy powinno sie robic :)

oczywiscie przed samym "koncertem" trzeba bedzie troche potrenowac, ale to da sie zalatwic

9

Odp: Metropol po raz kolejny

ok.  teraz pytanie techniczne czy tempo 03 na tmc odpowiada 03 na mpt ?(chyba tak ale nie jestem pewien, nie znam sie) czy  loopy maja byc mono czy moga bys w stereo ?  umowmy sie na tempo 03 proponuje.   aha czy loopy chcesz w sapach czy wav czy mp3 ?

proponuje przygotowac kilka wstepnych loopow (niebawem wrzooce cos i  dam linki) coby ułatwić wszystkim złapanie tonacji;)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

10

Odp: Metropol po raz kolejny

loopy moga byc w sapach ... cedyn sobie przekonwerci ...

ja zakladam ze w RMT tempo 03 to takie samo 03 jak w TMC (mam nadzieje) co mozna wywnioskowac z konwersji ..ale do konca nie jestem pewien czy nie ma minimalnych odchylen ....


ok tempo 3 niechaj budiet

All I hear is the sound of me falling on the ground

11

Odp: Metropol po raz kolejny

aha proponuje tez zrobic loopow troche ze znanych i lubianych i wrecz legendarnych kawalkow.  Motywy z takich tytułów jak: Draconus, Zybex, ...  oczywiście motywy przepisze się od nowa dopasowując to postawionych wyżej wymogów...

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

12

Odp: Metropol po raz kolejny

wszystkie te motywy w jednej tonacji ? ... to może być troche meczace :)

All I hear is the sound of me falling on the ground

13

Odp: Metropol po raz kolejny

wszystkie te motywy w jednej tonacji ? ... to może być troche meczace :)

faktycznie, moze byc lekko monotonicznie. proponuje aby kwestiami kompozycyjnymi zarzadzal xray ... my sie do niego dostosujmy. ja postaram sie zajac kwestiami pecetowimi, takimi jak dolozenie wlasnych nie syntetycznych loop'ow oraz wypuszczeniem wszystkiego na MASTER OUTPUT.

aha proponuje tez zrobic loopow troche ze znanych i lubianych i wrecz legendarnych kawalkow

zajebisty pomysl !

czy loopy maja byc mono czy moga bys w stereo ?

jak Wam bedzie wygodniej. wydaje mi sie ze dobrze bedzie miec troche rzeczy mono i troche stereo.

iksie ... zaproponuj tonacje i powiedz mi ile mniej wiecej bpm'ow to tempo 03 ? mozesz mi cos (cokolwiek) podeslac w tym tempie, ja sobie policze co i jak

14

Odp: Metropol po raz kolejny

ok.  teraz pytanie techniczne czy tempo 03 na tmc odpowiada 03 na mpt ?

Mi się wydaje, że 03 na tmc to może być 04 na mpt, ale nie jestem pewien tego na 100% - w którąś stronę przsunięcie było - nie wiem czy również w ostatniej wersji tmca.

Chyba tak jak wyżej, bo w tempie 01 na mptku nie dało się pisać - po odegraniu patternu czekał nie wiadomo na co - prawdopodobnie użyty był jakiś błędny skok warunkowy, or something...

I Ty zostaniesz big endianem...

15

Odp: Metropol po raz kolejny

Jest taka mozliwosc, ale nie zrobie tego chociazby z tego powodu, ze jak zrobie tobie to kazdy od razu bedzie chcial :)

A co do koncertu to róló pomysl i na bank sie zjawie :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Metropol po raz kolejny

Oj nie każdy, nie każdy ...

All I hear is the sound of me falling on the ground

17

Odp: Metropol po raz kolejny

No a ja byłem kiedyś atarowcem a teraz stałem się rasą niżej ... Ziomalem ...

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

18

Odp: Metropol po raz kolejny

Eno, na taki koncert to pojade 100%.
Chlopaki, przygotujcie cos extra

Odp: Metropol po raz kolejny

On żartował, Samurai.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

20

Odp: Metropol po raz kolejny

Choc moim pierwszym doznaniem komputerowym byl harrier attack, i jumping jack na spectrumie - dwie rulerskie gierki ...malo brakowalo a bym mial specusia teraz :)

Żartowałem, gdy byłem mały zawsze chciałem być spectrumowcem przez duże S :)

Przeca wiecie, że atarowce to bardzo pogodne i przyjacielskie wobec innych sprzetów krasnoludki.

All I hear is the sound of me falling on the ground

21

Odp: Metropol po raz kolejny

Zaraz zaraz - Mały/Swd - ty masz rzutnik!

Nadałby się???

I Ty zostaniesz big endianem...

Odp: Metropol po raz kolejny

Samurai:
Co mi w sumie przypomina o jednym problemie.

Mamy głównie fale prostokątne, a nie każdy to zniesie przez 45 min, w dużej głośności.

Pamiętam, że na początku nie mogłem słuchać tego typu chipów dłużej, niż 15 min, bo mnie głowa bolała.

Może by przy sprzęcie nagłaśniającym ująć trochę z sopranów...?

Hmmmm......

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

23

Odp: Metropol po raz kolejny

Fakt, ale my materiał możemy złożyć na traktorze ;) część będzie typowo prostokątna, część możemy podrasować (nie wiem nieznam sie tylko powtarzam po cedyniu). Kto powiedział, że musimy grać na atarkach - prowadzący motyw będzie prostokątem a podkłąd może być przecież lekko specetowany.

Mysle, że dadzą radę :)

All I hear is the sound of me falling on the ground

24

Odp: Metropol po raz kolejny

Zaraz zaraz - Mały/Swd - ty masz rzutnik!

Nadałby się???

A no mam projektor i moge go pozyczyc ;) za Free or male pifko;) 
a powaga jak chcecie to moge go pozyczyc:
800x600x16,7mln
1200ansi powinno wystarczyc -byl on na Quascie wiec niektorzy widzieli .. jak cos to na maila prosze....

Pozdroweczka

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>