101

Odp: Wtyki SIO - nowe

Pięciokilowy młot :) Tożbyś aluminium lite rozwalił.
Ceny:  e-prototypy.pl Najtaniej wychodzą elementy płaskie, niestety cena jest mocno skokowa - trzeba pole robocze wypełniać na maksa. Płaci się głównie od wysokości zlecenia.

Szlifuje się średnio, bo to poliamid. Bardzo drobnym papierem ściernym niepylącym (bo inaczej zostają drobiny w strukturze porowatej plastiku) Można pomalować np na czarno sprayem, można potraktować hotairem - to się powierzchnia zapieka lepiej, robi się ciemniejsza (bardziej mleczna) i gładka. Poliamid to takie tworzywo "gniotsa nie łamiotsa". Dość elastyczne, ale wytrzymałe na ściskanie, rozciąganie i zginanie, oraz dość wysokie temperatury.

102

Odp: Wtyki SIO - nowe

A obudowa to z jakiego wtyku jest?

103

Odp: Wtyki SIO - nowe

Canon d-sub 15, czyli najpopularniejsza.

104

Odp: Wtyki SIO - nowe

UWAGA - zostało 14 sztuk!

105

Odp: Wtyki SIO - nowe

Dostałem wycenę z firmy w .pl wtyku z obudową.
Forma ok. 28kpln netto; przy produkcji 2000szt. wtyczek, koszt wtyczki poniżej 1pln/szt.

edit:
Wychodzi zatem, że wtyczka metodą wtrysku będzie kosztować ok. 20zł brutto przy takim
nakładzie. Kolejne serie oczywiście taniej.

Ostatnio edytowany przez xan (2012-05-16 13:19:25)

106

Odp: Wtyki SIO - nowe

2000 Atarowcow nie ma chyba na swiecie :/
A biorąc jeszcze pod uwage ze konkurencyjna metoda druku 3D jaką zastosowal Jakub, bedzie pewnie w najblizszych kilku latach dosc gwaltownie tanieć, to chyba sredni biznes inwestowac taką sume...

107

Odp: Wtyki SIO - nowe

Atarowców nie musi być 2000. Każdy Atarowiec niech ma sio2pc, stację dysków, magnetofon i sio2sd i już masz 4 wtyki na łebka.
Poza tym Jakub wykonał same wtyki bez obudowy. Jeżeli chcielibyśmy same wtyki to koszt formy wychodzi w okolicach 8000pln netto więc przy 2000szt. by był wtyk po ~6zł + obudowa 1zł. Przy nakładzie 1000szt wtyk ok. 11zł czyli i tak jeszcze chyba nie tak źle bo taniej niż zrobił Jakub a nie wygląda jak styropian.
Tylko niestety trzeba zainwestować kilka tysi.

Ostatnio edytowany przez xan (2012-05-16 15:08:12)

108

Odp: Wtyki SIO - nowe

Czepiliście się tego styropianu - tak może wygląda w POWIĘKSZENIU. Ale normalnie to wygląda jak matowy kawałek białego (dość ciężkiego) plastiku.

109

Odp: Wtyki SIO - nowe

Ja podtrzymuję, że formę wtryskową mogę mieć: wtyczka (uproszczona, tylko dziury stożkowe od wewnątrz + jakiś trzymak do pinów) z obudową za 10 -12 kzł netto. Sprawdzone. Jednak argument nostego, że ta technologia będzie a) coraz lepsza b) coraz tańsza a formy wtryskowe będą a) takie same b) nie będą tańsze, oraz że wtyk masz tu i teraz, a formę tam na drzewie, i że de facto przy tych obrotach i przy tych kosztach każdy może sobie pozwolić na własną wtyczkę SIO, a przecież o to chodzi. Nie chcemy za wszelką cenę mieć wtyczek SIO po 2 zł bo i tak tego nie przejemy/przepijemy, ale chcemy W OGÓLE mieć wtyczkę SIO do 2-3 naszych urządzeń, bez psucia biednych magnetofonów. I powiedzmy sobie szczerze, już dzisiaj SIO2SD z i bez wtyczki to różnica 40 zł. Uważam, że lepiej zrobić coś, ale średnio, niż nic, ale super!

I jeszcze jedno. Każdy błąd w tworzeniu formy kosztuje 1-2 kzł Tutaj mamy straty niemal zerowe :)

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-16 15:26:41)

110

Odp: Wtyki SIO - nowe

Mądrze prawisz.

111

Odp: Wtyki SIO - nowe

Bawienie się w formę wtryskową i produkcję nie ma żadnego sensu, zwłaszcza ekonomicznego o czym pisałem wcześniej.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

112

Odp: Wtyki SIO - nowe

ludzie piszcie po ludzku... qb robisz te wtyki czy nie?

113

Odp: Wtyki SIO - nowe

no zrobił :)

114

Odp: Wtyki SIO - nowe

qbahusak napisał/a:

Panowie....Zrobiłem eksperyment z zamiarem, że się zwróci :) .... Mam 25 sztuk - można zakupić komplet

Bezrobotny....co tu jest niezrozumiałe ?? Czy tylko tak dla sportu irytujesz ludzi ?

115

Odp: Wtyki SIO - nowe

nie rozumiem, to qbs zrobił te 25 wtyków dziergając tym laserem? i może zrobić więcej?

116

Odp: Wtyki SIO - nowe

Qba,

A może byś wyrzeźbił na próbę obudowę wtyczki tyle, że KĄTOWĄ ... to byłby czad :)

117

Odp: Wtyki SIO - nowe

Może zrobić więcej, to jest pilotażowa akcja. Jakiś może kiedyś preorder zrobimy :)

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-16 16:59:41)

118

Odp: Wtyki SIO - nowe

Co do kątowych obudów to w TME są strasznie drogo - rzędu 10 zł, a drukować się nie opłaca czegoś, co w hurcie kosztuje niecałą złotówkę. Do tego jeszcze dochodzi koszt projektu 3d...

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-16 17:24:39)

119

Odp: Wtyki SIO - nowe

a jak wyglądają piny do tych wtyków? te piny wymagają jakiejś dodatkowej płytki drukowanej, żeby nie wyłaziły przy wtykaniu wtyku?

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2012-05-16 19:01:17)

120

Odp: Wtyki SIO - nowe

Piny jeszcze nie wyglądają; jednak będą wchodzić na duży wcisk i mają ząbki wsteczne - haczyki, zapobiegające wysuwaniu się.

121

Odp: Wtyki SIO - nowe

Dziś, po nieco ponad tygodniu konsultacji, otrzymałem odpowiedź z polskiego oddziału Molexa, że niestety, nie mają już w ofercie tych wtyków.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

122

Odp: Wtyki SIO - nowe

No proszę, to mi się podoba - my tu jeszcze gdybu-gdybu, a Simius już z odpowiedzią :-).

Szkoda, zostaje tylko propozycja Jakuba lub bawienie się w formy modelarskie...

___
Press play on tape...

123

Odp: Wtyki SIO - nowe

Też otrzymałem taką odpowiedź z amerykańskiego Molexa :(

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

124

Odp: Wtyki SIO - nowe

Też otrzymałem taką odpowiedź z amerykańskiego Molexa :(

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

125

Odp: Wtyki SIO - nowe

No to co, robimy ściepę na solidudla-a czy innego makiboksa-a i zaczynamy drukowanie (ten pierwszy ma ponoć - w okrutnie wolnym trybie wysokiej rozdzielczości - możliwość drukowania warstewkami grubymi na dziesiątkę) ;)

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2012-05-18 10:12:41)

wszystkie trzy strony świata