Temat: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Hey! ;)

Słuchajcie szukam oryginalnych okładek najlepiej polskich firm z kaset zeskanowanych do formatu *.jpg tj. (rozdzielczość skanowania 200 dpi !!! i kompresja 65 % niemniej !!!)
jeżeli masz dużo takich okładek i niemasz skanera lub jesteś leniem i niechce ci się ich skanować to wyślij mi je (ofkors odeśle ci je spowrotem więcej info na priv)
no i szukam też okładek na dyski i tu proźba do osób (Gepard, Żbik, Grey.....) jeżeli możecie udostępcie mi je zeskanuje i odeśle.
Szukam też osoby która by była chętna zrobić stronkę(html, php..) do www archiwum - znajdować się też tam będą obrazy kaset - cas'y ;) ...
tu mozecie zobaczyc skromna kolekcje nestety narazie tylko w takiej formie:
narzie nima ;)

ps. prosze nie wysyłać okładek na mój mail niekontaktując się przedtem ze mną !!(niestety WP to tylko 10 Mb...)
pozdr.
STRYKER

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Mam kasety:

TARKUS
SPEED FOX
MICROMAN
MONSTRUM
MUFF I DRUTT
MAGIC DIMENSION
LIZARD
SKARBNIK
TURBICAN
FIRE POWER
KULTJUMPING ACK
MISSION ZIRCON
ZYBEX
MIRAX FORCE
SPEED ACE
STACK UP
NINJA COMMANDO
CAVERNIA
CAPITAN GATHER
ANDROID
UCZEN CZARNOKSIEZNIKA
ZEUS
PIEKIELKO
SAPER
SPY MASTER
CHANGE
KERNAW
MICROX
GALLAHAD
KNOCK
DEFESOR
DARK ABYSS
ALCHEMIA
ZUMBAJA
----------------
wsio z okladkami
jak cos mam czego nie masz to napisz - skany nie ma sprawy, ale CASow robic nie umiem, jesli wystarczy miec do tego zwykly 65XE + XC12 +SIO2PC to moge zrobic, jesli trzeba miec taki bajer jak zwykly magnet ktorego nie posiadam :) to moge przysalc kasety w przyszlym tygodniu.

3

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

niestety potrzebny jest do robienia cas'ów magnetofon dużo chęci, czasu i cierpliwości ;) np. mam 51 kaset od poniedzialku i udalo mi sie zgrac poprawnie 43 ktore z kolei podsylam fretless'owi i on je odbezpiecza(niewszystkie) bo maja jakas blokade ze staja na 3 bloku ;) z 8-mioma walcze w czym 2 z nich (knock i dark abyss maja jakis dziwny system blokow i wav2cas sobie z nimi zabardzo nieradzi ;(  ) .... spox jak oczywiście możesz to podeślij wszystkie kasety prócz tych co na stronie wyżej gdzie sa okladki do kaset te akurat posiadam ;) co do okladek to podeslij te co niemam w rozdzielczosci i jakosci kompresji co podalem wyzej z gory dzieki ;)
aaa !!!!! oczywiście szukam tez nieorginalnych kaset ze skrolami przy wgrywaniu ( w Gdańsku takie programy ze scrollem jeżeli dobrze pamiętam byly dostepne w Gd-Wrzszczu w domu handlowym Sezam czy jakos tak ;) ?!? ) , z tą muzyczką podczas wgrywania itp itd....
pozdr.
STRYKER

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Posiadam takie oto kasety :

- Hans Kloss
- Barbarian
- Operation Blood
- Special Forces
- Top Secret
- Rockman
- Guard
- Janosik
- Cyborg
- Łowca
- Droga Wojownika
- Gunlaw
- Drop it
- Technoid
- Deathland
- Fatum
- Dark Abyss
- Barahir
- A.D. 2044
- Inny Świat
- Chaos Music Composer
- Animator

Skanera nie mam,być może da się go jakoś załatwić.

5

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Słuchajcie szukam oryginalnych okładek najlepiej polskich firm z kaset zeskanowanych do formatu *.jpg tj. (rozdzielczość skanowania 200 dpi !!! i kompresja 65 % niemniej !!!)

Hm, zastanawiam się skad wziales takie parametry bo nie moge ich do niczego dopasowac? Bo:

- do druku to napewno nie poniewaz jpg dyskwalifikuje od razu (szczegolnie z kompresja 65%), rozdzielczosc jeszcze jak cie moge
- na www tez niezabardzo bo po kiego az 200dpi skoro ekran monitora ma znaczniej mniej.

Proponowalbym takie paramsy:

- druk: nie mniej niz 300dpi i format TIFF
- www: rozdzielczosc np. 500x500, format JPG kompresja max. 30

tu mozecie zobaczyc skromna kolekcje nestety narazie tylko w takiej formie:

Ja mam taka prosbe, skoro robisz juz archiwum okladek to blagam skanuj dokladnie!!! Sporo z tych okladek jest krzywa itp. Zamiast robic 50 okladek tak sobie, zrob 10 a dokladnie!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Hm, zastanawiam się skad wziales takie parametry bo nie moge ich do niczego dopasowac?

hmm juz nieprzesadzaj ze te 200 dpi to malo na drukowanie a kompresja 65 % az tak nieszpeci tych jpg'ów tak samo z okładkami są troche ;) krzywe ale jak wysdrukujesz i wytniesz to i tak będzie to samo .....
A jaką sugerował byś rozdzielczość manie webmaster ;) bo mnie taka sie podoba  :rolleyes:

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Ja mam okładki dyskietek takich jak:
Adax
Stack up
Hans Kloss
i chyba jeszcze jakieś.
Jak bym miał skaner to bym zeskanował.

8

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

z tym 300dpi to jest tak, ze pracuje w DTP i minimalna dopuszczana przez nas rozdzielczosc zdjec to jest wlasnie 300dpi, takie zreszta zalecenia dostalismy od drukarni. To fakt, ze dla domowych drukarek 300dpi moze wystarczyc ale nuz ktos zechce wydrukowac sobie taka okladke w lepszej jakosci i co wtedy?

Z wyzszej do nizszej mozna zeskalowac spokojnie, ale w druga stronie to juz nie.

Co do wyswietlania na ekranie to wyzej podalem proponowane przeze mnie parametry (hint: monitor ma 75dpi).

A jesli chodzi o kompresje 65 to sorry, ale dla mnie takie kafle produkowane przez JPEG sa niedopuszczalne. Fakt, ze mozna podciagnac wyzej niz np. 20, ale tylko dla niektorych zdjec (i tylko zdjec bo plaskie powierzchnie o malej ilosci kolorow zostana wyklaflowane jak siemasz wiktor). Do obrazkow (okladek), gdzie jest malo kolorow lub zawieraja malo szczegolow / duzo plaskich przestrzeni zdecydowanie nadaje sie bardziej GIF lub PNG.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

.... duzo plaskich przestrzeni zdecydowanie nadaje sie bardziej GIF lub PNG.

dobra to poprubuje na 300 dpi i kompresja 80 % JPG'i spróbuje jesszcze Gify i PNG ale TIFF'ów to napewno nie bo zajebiście wielkie są ;) no chyba że Azbest pozwoli wzucic na serwer takie wielki plikuny --- ale wtedy modemowcy juz sobie takich plikow niesciagna..
ps. narazie wstrzymajcie sie ze skanowanie dzisiaj dokladnie wzuce info techniczne do ww obrazków ;)
ps2. jak mozecie to udostepnijcie kasetki to zrobie z nich cas'y ;)
pozdr.
STRYKER

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Zeskanowałem obrazek na 300 dpi (1105x1217) no i zapisywalem do różnych formatów i oto wyniki:
- *.jpg (80 % kompresji) 264KB
- *.jpg (99 % kompresji) 992KB
- *.jpg (100 % kompresji) 1152KB
- *.gif 691KB (256)
- *.rsb 2627KB
- *.png 3609KB
- *.tga 3940KB
- *.psd 3940KB
- *.sgi 3941KB
- *.ras 3942KB
- *.bmp 3942KB
- *.iff 3994KB
- *.pcx 4391KB
hmm moim skromnym zdaniem słusznym formatem jest *.jpg z kompresja 99% ;) bo obrazek w gifie zdeczko ucina kolorów....
a reszta to wogóle ma zaje.... rozmiary ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Nalezy sobie odpowiedziec na pare pytan:

Jaki ma byc cel skanowania okladek:

- drukowanie w róló jakosci, nie odbiegajacej od oryginalu na dobrych drukarkach oferujacych mozliwosc druku za pomoca zasobnikow w formacie CMYK (lub w drukarni). Jedynym formatem, ktory nam zaoferuje potrzebne parametry jest TIFF. TIFF w odróżnieniu od popularnych w sieci formatow jpg, gif i png, ma to do siebie ze mozna go spakowac, np. ZIP`em, RAR`em czy tez innym programem jaki posiadamy - po spakowaniu archiwum ma rozmiary JPG.

- publikowanie w sieci. Tutaj JPG rzadzi i nie ma 2 zdan (PNG moze go zastapic w niektorych przypadkach, jako ze oferuje rowniez 24bit palete - if tylko 8bit). A co kompresji to nie jest tak jak napisal Stryjek powyzej ze 100% to najmniejsza kompresja i to nie sa zadne procenty tylko hmm, po angielsku pasuje slowo factor, czyli compression factor 100 to najmocniejsza kompresja i najwieksza strata jakosci.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Witam. ..
Co skanowania okladek to powinny byc przynajmniej 300 dpi a najlepjej 600-1200 (bez interpolaqcji :) ale sadze ze 300dpi powinno zadowolic kazdego (okladki te byly w tamtych czasach drukowane chyba w mniejszych rozdzielczosciach) a baza okladek do atarki to fajna sprawa, kiedys szukalem czegos takiego w sieci i tylko ikonki byly 200x200x16 kolorow :(

a co do jpg to... fajny format ;) lecz lepjej trzymac to w tifie lub png, PSD , lub ostatecznie jpg bez kompresji(tzn minimalna) w photosklepie jest to suwak na pozycji 12:)

ja mam tez pare okladek i moge poskanowac...

proponuje:
300dpi
JPG (minimalna kompresja)-wersja dla modemowcow :)
TIFF dla bardziej wymagajacych -tych ze sztywnym:)

proponuje tez nazywac odpowiednio pliki (tak jak to jest nba warezowych stronkach :)

NAZWA_GRY_ROK_GRUPA(AUTOR)_WYDAWCA_WERSJA_JEZYKOWA_(DYSK/FILE/CAS)
co wy na to?

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

13

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

....ma to do siebie ze mozna go spakowac, np. ZIP`em, RAR`em czy tez innym programem jaki posiadamy - po spakowaniu archiwum ma rozmiary JPG..

hmm jakos spakowalem tego tifa i zmniejszyl sie tylko o 10% wiec niepowiedzialbym ze ma rozmiar jpg....

.... czyli compression factor 100 to najmocniejsza kompresja i najwieksza strata jakosci.

to twierdzisz ze jak daje 100% to obraz jpg zajmuje wiecej i jest gorszy a jak dam mnie procentow to bedzie lepszy ?!?

jakby co okladki skanuje w tiffach ale publikowac je bede  w necie w jpg'ach (300dpi) 99% kompresja....no chyba ze zagadacie z Azbestem i jak pozwoli to bede wzucal Tiffy - poprostu niechce zawalac mu jege servera ;) co do okladek to jak chcesz je sobie drukowac profesjonalnie to juz na poczatku chyba jest potrzebny skaner za xxx tysiecy ktory przelozy taka okladke w takich samych kolorach jak jest naprawde...

"wszystko się kiedyś kończy......."

14

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

hmm jakos spakowalem tego tifa i zmniejszyl sie tylko o 10% wiec niepowiedzialbym ze ma rozmiar jpg....

Widocznie program, ktorego uzywasz kompresuje juz TIFF (np. popularnym LZW) wtedy juz duzo wiecej nie wyciagniesz. Ale, powtarzam, TIFF jest najlepszym bezstratnym formatem.

to twierdzisz ze jak daje 100% to obraz jpg zajmuje wiecej i jest gorszy a jak dam mnie procentow to bedzie lepszy ?!?

W zaleznosci jakiego programu do produkowania JPG uzywasz. Nie gwarantuje ze w kazdym sila kompresji bedzie podawana w takich samych jednostkach.

co do okladek to jak chcesz je sobie drukowac profesjonalnie to juz na poczatku chyba jest potrzebny skaner za xxx tysiecy ktory przelozy taka okladke w takich samych kolorach jak jest naprawde...

Eee bez przesady, to co teraz jest na rynku masowym skanuje elegancko (bez interpolacji), w razie czego drobna korekta kolorow i jest róló.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

hmmm TIFF skompresowany LZW przez Photoshopa 7 chudnie mi parokrotnie!

16

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

hmmm TIFF skompresowany LZW przez Photoshopa 7 chudnie mi parokrotnie!

Ja tam używam Acdsee i Microsoft Photo editor ;)...
hmm. na stronce bedą jpgi i koniec jak sie komus niepodaoba to niech sobie sam okladki przerabia na tify..
Oto moja lista kaset ktore posiadam no i oczywiscie okladki do nich:
Tajemnice Atari (Heartlight ; Puzzle ; Oczko)
Tajemnice Atari cz.IV (AQQ,Golf;Pong;Kulki)
Tajemnice Atari (Odsiecz;Follow Me;Klocki;Pustynna Burza)
Tajemnice Atari (Fac;QQ;Robal;Dns)
Tajemnice Atari cz.VI (The Moving Cubes;Pillbox;Zjadacz)
Cytadela
MagicDimension
Kult
Tarkus
Stack Up
I.Q.Master
Turbican
Incydent
Piekiełko
Major Bronx
Kernaw
Jumping Jack
Defensor
Dwie Wieże
Fire Power
Android
Change
Rucu
Skarbnik
Trix
Monstrum
Fire Stone
Zybex
Zeus
Muff Drutt
Panther
Ninja Commando
Geometria
MicroMan 2szt.
Mission Zircon
Imagine
Saper
Hydraulik Snowball
Captain Gather
Lizard
Cavernia
Hawk Moon
Neron
SpyMaster
SpeedFox
Knock
Uczeń Czarnoksiężnika
Speed Ace
Microx
Artefakt Przodków
Dark Abyss

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

hej!
Swoją pomoc w okładkach(duża kolekcja) z dysków zaoferował Żbiku..
Co do kaset to ma mi je przysłać RaDeK więc bedą okladki i cas'y ;()
nadal szukam chetnych do pomocy....
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

18

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

aha jeszcze jedna rzecz jezeli zapisujecie druga strone okladki (najczesciej czarno-biała) - czyli instrukcje, kody itd.. to zapisujcie to w gif'ie ,mniej zajmuje a efekt ten sam ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

19

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Popieram Delyego - jak już robić to porządnie.

Stryker - jakie to dziwne w tym co piszesz: im większa kompresja, tym większy plik Ci wychodzi. A kuku, bo niektóre programy podaję wartość kompresji odwrotnie, tzn. podają jakość zamiast stopnia kompresji i wydaje mi się, że taki przypadek zachodzi w Twoim przypadku. Co więcej, różne programy mają różnie skalibrowany "suwak" i np 40% w jednym to tyle, co 55% w innym...

Moim zdaniem jeśli te okładki mają się do czegoś przydać, to rozdzielczość minimum 300 dpi (przy mniejszych wychodzi mora), kompresja jpg minimalna (1% albo 0% - zależy od programu, albo jakość 99% albo 100% - inaczej biorąc) - utrata jakości jest niezauważalna, a plik mniejszy niż tiff (tiffa używam tylko, jak zamierzam grafę obrabiać filtrami itp.). Możnaby jeszcze usunąć raster, ale tutaj niech się wypowie Dely, jako fachowiec.

P. S. Jak widzę krzywy skan, to mi się nóż w kieszeni otwiera...

20

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Jurgi2 - jezeli chodzi o okladki to juz je poprawilem na 300dpi i minimalna kompresje np. w Acdsee daje sie na 99-100% a w takim paint shop pro na 1 ;) a noży to ja sie nie boje normalka ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Posiadam orginalne okładki nw gier :
fatum, eureka, major bronx, smuś, ea$y money, hans kloss, artefakt przodków, global war,vicky, helix, specjal forces,adax, the jet action, władca, klątwa, trix, cmc, władca ciemności, miecze waldgira, barbarian, magia kryształu, wyprawy, ad 2044, barahir, tanks, streets, upiór, włóczykij, frank&mark, roderic, i constellation.

   Jeżeli potrzeba to zeskanuję
                                                     Rysiek M :lol:

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

22

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

ok Ryszard Mauersberg - dam ci znac niebawem co jak i gdzie ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

23

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Siema!
Wzucilem wszystkie skany i cas'y na FTP niedlugo bedzie tez stronka ;] (jak sir. dely ja zrobi ;] ... )
ftp://ftp.atari.art.pl/stuff/collections/stryker/

No i sprawy techniczne jezeli chcecie wspomoc owa kolekcje to skany okladek ( kaset i dyskow) ( skanowac w miare dokladnie) w rozdzielczosci 300 DPI !!!  i do pliku TIF(F) !!!!! tak, tak beda tez tiffy na ftp'ie dla "stalo ciagow" hehe a dla "modemo ciagow" i tak duze juz pliki jpg i gif. I te TIFFY wzucacie tu
ftp://ftp.atari.art.pl/upload/strykercas/
zakladajac swoj katalog i dolaczaja krotkie info od kogo i co...
No i jak ktos ma to cas'y tez moze tam wzucic ;]

no chyba ze niemacie "stalego lacza" to mozecie mi podeslac te okladki - poskanuje i odesle wiecej info : stryker@scene.pl

pozdr.
STRYKER

--------------------------------------------------------------------------

MM: tu przenioslem nowy temat. ;) Starczy jak jest przyklejony. Nie widze potrzeby zakladania nowego.

Już w wczesniejszych postach pisalem na ten temat ale nie ma to jak zalozenie nowego Tematu.

No i tak szukam kaset, jeżeli masz jakies( orginalne, piraty itd...) w NORMALU oczywiście ;] to podeslij mi je , po przekonwertowaniu ich na cas'y odesle spowrotem. Jeżeli posiadasz jakies cas'y wlasnej roboty to tez podeslij mi je.
A tu mozecie zobaczyc jakie cas'y narazie sa w kolekcji:
ftp://ftp.atari.art.pl/stuff/collections/stryker/cas/

a i podziekowania dla theo-klex'a i RaDeK'a ktozy wlasnie podeslali troche kaset ;] a takze dla Freetles'a i Gienka za cas'y .
Pozdr.
STRYKER

"wszystko się kiedyś kończy......."

24

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

no i gowno tzn. wyje.... wszystkie okladki i bede skanowac poraz kolejny tzn. TRZECI ...POWIEDZCIE MI JAKI JEST NAJLEPSZY PROGRAM GRAFICZNY NIE TO GOWNO ZAJ>>>>>>>E MICROSOFT SUX PHOTO EDITOR.............. ale jaki ?? Mam Paint Shop Pro .... tego chyba uzyje ............. ide sie napic bo niewytrzymam.......

Jednak cuda jeszcze sie zdarzaja na tym swiecie wrocilem domu i na drugim dysku sa dobre tiffy ;] ;) ale wzuce je dopiero za tydzien bo stale tylko w sob,niedz mam :)
pozd.
STRYKER

"wszystko się kiedyś kończy......."

25

Odp: Szukam okładek na kasety! i dyski.........

Dla mnie Paint Shop Pro (mam 8). Jest dobry i nie ma aż tak gigantycznych wymagań jak Photoshop!
Na moim Duronie 600 PSP7 chodził świetnie, 8 ciut przywolno, ale za to 8 lepiej potrafi wykorzystań pamięć wirtualną więc lepiej sprawdza się przy przymałej ilości pamięci ~128MB (mimo że sam zajmuje jej więcej).